Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 21.784 au depus bilanț pentru 2020 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 46,3 mld RON, e 72,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,8% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 3,6%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TRIPLEV S.R.L. SRL | 47604020 | 6210 | 220.129 (2025) |
| DAVINAD IMPEX SRL SRL | 33931056 | 9313 | 220.034 (2025) |
| EMA LOOK PARTENERS S.R.L. SRL | 40567820 | 7830 | 220.000 (2024) |
| HELIDON S.R.L. SRL | 45345239 | 7020 | 220.000 (2025) |
| ELSERV SRL SRL | 16582967 | 6210 | 219.983 (2025) |
| ERICSIN COM SRL SRL | 16331507 | 5610 | 219.929 (2025) |
| SAMEDAY REPAIR S.R.L. SRL | 47093910 | 4322 | 219.927 (2025) |
| TZX SERVICE SRL SRL | 18292617 | 7111 | 219.812 (2025) |
| PRO KINETOSANTE SRL SRL | 37415210 | 8695 | 219.779 (2025) |
| AL MOUSA ELEGANT S.R.L. SRL | 46277078 | 4712 | 219.745 (2025) |
| SMARTIOOAPP S.R.L. SRL | 43690567 | 5320 | 219.743 (2025) |
| QA ELITE SRL SRL | 32745764 | 6201 | 219.692 (2025) |
| LIMACURSOR SRL SRL | 28226530 | 8219 | 219.653 (2025) |
| MOTIVE ARTIZANALE S.R.L. SRL | 46833971 | 1429 | 219.652 (2025) |
| CLD RETAIL CONSULTING S.R.L. SRL | 36974230 | 8299 | 219.650 (2025) |
| BLACKBLANK S.R.L. SRL | 41715517 | 7311 | 219.552 (2025) |
| FRIEND COMPUTER SERVIMPEX SRL SRL | 5121097 | 9510 | 219.431 (2025) |
| CLOVER ADVERTISING S.R.L. SRL | 50300969 | 7311 | 219.395 (2025) |
| ISUPPORT RO SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51488420 | 9510 | 219.389 (2025) |
| GTW INVEST SRL SRL | 22496364 | 7112 | 219.372 (2025) |
| ROTCONS SRL SRL | 14603729 | 9603 | 219.345 (2025) |
| ENDOCRINO TEAM SRL SRL | 35618480 | 8622 | 219.335 (2025) |
| ITASEXPERT S.R.L. SRL | 48052888 | 6220 | 219.310 (2025) |
| QUEEN HAIR SRL SRL | 25926733 | 9621 | 219.294 (2025) |
| FASTEVENT SOFT S.R.L. SRL | 38975177 | 6210 | 219.255 (2025) |
| SMART CHOICE ANALITIQ S.R.L. SRL | 45642515 | 7311 | 219.250 (2025) |
| CEZAROM CONSULTING SERVICES S.R.L. SRL | 51697671 | 8299 | 219.250 (2025) |
| HED TIME SRL SRL | 30042849 | 9621 | 219.243 (2025) |
| GLIMS OPERATIONS S.R.L. SRL | 51287566 | 5224 | 219.178 (2025) |
| 4X4 CHECK AUTO S.R.L. SRL | 49807608 | 4781 | 219.139 (2025) |
| DRX S.R.L. SRL | 49549363 | 4933 | 219.125 (2025) |
| ELADALEX SRL SRL | 31018989 | 4729 | 219.066 (2020) |
| PSILOCYBIN TRADE S.R.L. SRL | 42889775 | 4619 | 219.066 (2025) |
| IRIDAVIS SRL SRL | 37536610 | 8559 | 219.040 (2025) |
| DENISA MERA DENT S.R.L. SRL | 45563691 | 8623 | 218.971 (2025) |
| EMMAR26 SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51645834 | 6831 | 218.967 (2025) |
| TAILOR SRL SRL | 24835432 | 7412 | 218.959 (2025) |
| POPTOP SOFTWARE SRL SRL | 35685853 | 6210 | 218.926 (2025) |
| PROESTET DENTAL SRL SRL | 16974103 | 8623 | 218.900 (2025) |
| KRAFTEN S.R.L. SRL | 49653452 | 6201 | 218.790 (2025) |
| MICSAM SMART CONTA S.R.L. SRL | 37475513 | 6920 | 218.590 (2025) |
| GALFIAN CONSULTING S.R.L. SRL | 48135495 | 6220 | 218.585 (2025) |
| OUTLET PAYMENT SYSTEMS S.R.L. SRL | 46267694 | 3313 | 218.575 (2025) |
| WEBMAR SOLUTIONS SRL SRL | 37796696 | 4791 | 218.556 (2025) |
| ERIKA CONT EXPERT S.R.L. SRL | 41315995 | 6920 | 218.550 (2025) |
| UNALTRA SRL SRL | 30780021 | 5231 | 218.533 (2025) |
| ANIDE STAGE S.R.L. SRL | 37928428 | 4100 | 218.531 (2025) |
| ADMINIDOC SOLUTIONS S.R.L. SRL | 52580164 | 8210 | 218.513 (2025) |
| AUTHENTIC BEAUTY LOUNGE S.R.L. SRL | 51697485 | 9621 | 218.454 (2025) |
| EXTRACONTAB FP SRL SRL | 34617257 | 6920 | 218.300 (2025) |