Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 21.784 au depus bilanț pentru 2020 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 46,3 mld RON, e 72,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,8% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 3,6%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TRENDY STYLE SRL SRL | 17794003 | 4775 | 196.247 (2024) |
| KAPPAFREEDOM S.R.L. SRL | 45498445 | 4933 | 196.208 (2025) |
| FIZ SOUND SISTEMS S.R.L. SRL | 39687466 | 5229 | 196.187 (2025) |
| A & R CONT CONS CO SRL SRL | 14322723 | 6920 | 196.100 (2025) |
| IUSAN CONSULT SRL SRL | 23524250 | 7022 | 196.063 (2023) |
| DNE LOGITRANS SRL SRL | 35336861 | 7711 | 196.050 (2025) |
| MEDICAGO SRL SRL | 23974696 | 4773 | 196.010 (2025) |
| RAISA RIDE S.R.L. SRL | 49057514 | 4933 | 195.865 (2025) |
| SOCIETA INTERNAZIONALE CERTIFICAZIONE SRL SRL | 24313102 | 8299 | 195.857 (2025) |
| HAMY LOGISTICS S.R.L. SRL | 47861090 | 4690 | 195.853 (2024) |
| CORNELIU & M IMPEX SRL SRL | 5697457 | 9531 | 195.845 (2025) |
| DANCIRUS SRL SRL | 15982892 | 4932 | 195.843 (2025) |
| PUSKY & YPI SRL SRL | 28033377 | 4941 | 195.819 (2025) |
| VESASAMI S.R.L. SRL | 49549533 | 9602 | 195.805 (2025) |
| PERFECT TOP SRL SRL | 30863496 | 4618 | 195.800 (2025) |
| MEDIC ADRIAN PRIE S.R.L. SRL | 44080591 | 8622 | 195.800 (2025) |
| AGILE MEDIDENT S.R.L. SRL | 44585730 | 8623 | 195.765 (2025) |
| WISE LINE DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 45586539 | 6201 | 195.757 (2025) |
| ELECTROHOOB TELECOM S.R.L. SRL | 48299196 | 4933 | 195.748 (2025) |
| STAR SPV S.R.L. SRL | 49611295 | 9319 | 195.716 (2025) |
| HYPAR PROIECT SRL SRL | 21823484 | 7112 | 195.682 (2025) |
| G H G SRL SRL | 13657828 | 6820 | 195.562 (2025) |
| MERCONT SRL SRL | 22049641 | 6920 | 195.550 (2025) |
| LT CONSULT TEHNIC CONFECTI SRL SRL | 36823040 | 7490 | 195.547 (2023) |
| BORȘAN SERVICII S.R.L. SRL | 49444120 | 7020 | 195.543 (2025) |
| TAXI PRO NAPOCA RED S.R.L. SRL | 49982250 | 4933 | 195.518 (2025) |
| DIA ARE FIRMĂ S.R.L. SRL | 49367965 | 7311 | 195.413 (2025) |
| MTM LIMITLESS S.R.L. SRL | 46084972 | 7311 | 195.400 (2025) |
| DEZVOLTARE UMANĂ S.R.L. SRL | 44577389 | 8230 | 195.398 (2025) |
| OPENFUTURES S.R.L. SRL | 51729650 | 6210 | 195.372 (2025) |
| AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L. SRL | 39909570 | 5520 | 195.323 (2025) |
| VSA CARS S.R.L. SRL | 40730446 | 4511 | 195.298 (2024) |
| GMAX VENTURES S.R.L. SRL | 25664896 | 7022 | 195.288 (2025) |
| MIRIC PLANT SRL SRL | 33957927 | 4727 | 195.283 (2025) |
| RDF CODE LABS S.R.L. SRL | 49469175 | 6201 | 195.233 (2025) |
| SARTORIALE G S.R.L. SRL | 49758599 | 4939 | 195.192 (2025) |
| IDEEA CADEAU SRL SRL | 35018647 | 3299 | 195.144 (2025) |
| ICONS CONSTRUCT SRL SRL | 27874746 | 7112 | 195.095 (2025) |
| NEW ERA NETWORKING S.R.L. SRL | 36919219 | 4322 | 195.091 (2025) |
| SKYLIGHT SRL SRL | 21394307 | 4941 | 195.087 (2025) |
| FORMAT AD SRL SRL | 36797588 | 7111 | 195.074 (2025) |
| ADI LINES SRL SRL | 23753024 | 4941 | 195.060 (2025) |
| MALDA ACTIV SRL SRL | 28891273 | 4941 | 195.055 (2025) |
| MUSIC FIRST ADDICTION S.R.L. SRL | 43808760 | 9329 | 195.055 (2025) |
| KATAN SRL SRL | 10868090 | 4712 | 195.041 (2025) |
| TAO M S.R.L. SRL | 52417532 | 6832 | 195.032 (2025) |
| ALTITUDE PLUS HR S.R.L. SRL | 47263232 | 7820 | 195.025 (2025) |
| IT TRANSILVANIA INVEST SA SA | 10754117 | 6420 | 195.000 (2022) |
| BPA INSTAL S.R.L. SRL | 48834191 | 7112 | 194.980 (2025) |
| PELINAR STAR S.R.L. SRL | 42361990 | 6831 | 194.978 (2025) |