Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 21.784 au depus bilanț pentru 2020 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 46,3 mld RON, e 72,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,8% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 3,6%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ESG IMPACT S.R.L. SRL | 53097657 | 6310 | 157.250 (2025) |
| JADEN ABP SRL SRL | 34584524 | 4650 | 157.250 (2025) |
| MIKE S AGENCY AM SRL SRL | 19082818 | 7810 | 157.187 (2025) |
| TRANSILVANIA PLAY&LEARN S.R.L. SRL | 52389971 | 9319 | 157.183 (2025) |
| ADELLI PUBLICITY S.R.L. SRL | 46109198 | 7311 | 157.167 (2025) |
| NEC ADVISORY & CONSULTING S.R.L. SRL | 45880940 | 6499 | 157.142 (2025) |
| ALFA INSTAL SRL SRL | 16905243 | 3100 | 157.135 (2025) |
| ESENȚIAL PRO LIFE S.R.L. SRL | 39976014 | 4711 | 157.114 (2025) |
| STAN SERVICII SRL SRL | 251258 | 6820 | 157.091 (2025) |
| EXPERTNOTE S.R.L. SRL | 38568599 | 6920 | 157.075 (2025) |
| LCT CONTAMAX S.R.L. SRL | 47176276 | 7022 | 157.000 (2025) |
| SENSEIT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49831622 | 6201 | 156.977 (2025) |
| CEDHYFASO S.R.L. SRL | 38503700 | 8559 | 156.969 (2024) |
| MODA TICI FH S.R.L. SRL | 41240655 | 3213 | 156.962 (2025) |
| SELECTA-LN S.R.L. SRL | 20781062 | 7499 | 156.919 (2025) |
| MONTEO EXPERT ACCOUNTING S.R.L. SRL | 49691430 | 6920 | 156.900 (2025) |
| GLATTERII SRL SRL | 26160641 | 8121 | 156.856 (2025) |
| TRM ROYAL CARTA SRL SRL | 30517212 | 1812 | 156.839 (2025) |
| BRITECH SOLUTIONS SRL SRL | 24221904 | 6210 | 156.787 (2025) |
| GC CORNER S.R.L. SRL | 45404408 | 6820 | 156.761 (2025) |
| PVSOLARTECH S.R.L. SRL | 49018973 | 8110 | 156.744 (2025) |
| BUILDING CONSULTING EXPERT SRL SRL | 38025428 | 7111 | 156.737 (2025) |
| NOAHEZRA S.R.L. SRL | 42605334 | 9602 | 156.721 (2025) |
| TRICOTAJUL SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA SC | 255152 | 1410 | 156.718 (2025) |
| ACT AUTO DB & MT S.R.L. SRL | 42298132 | 7499 | 156.690 (2025) |
| DIGIBIT.RO S.R.L. SRL | 52348700 | 6220 | 156.639 (2025) |
| ROMVICOM SRL SRL | 13884960 | 4771 | 156.635 (2025) |
| SAKERCOMP CASA DE SCHIMB VALUTAR SRL SRL | 9899971 | 6612 | 156.624 (2025) |
| PETRU SI EMILIA FRUCT SRL SRL | 38056394 | 4721 | 156.620 (2025) |
| BIOSANO PLUS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 50758770 | 8690 | 156.600 (2025) |
| VIO HOME INSTALL S.R.L. SRL | 38999400 | 4322 | 156.510 (2025) |
| LORECORNWALL SRL SRL | 37817535 | 7320 | 156.493 (2025) |
| SEVENTH HEAVEN S.R.L. SRL | 51036203 | 8559 | 156.414 (2025) |
| POLICONSTRUCTII SRL SRL | 8927496 | 4120 | 156.404 (2021) |
| BK BIZDEV S.R.L. SRL | 49091079 | 6831 | 156.390 (2025) |
| PRO C E S SRL SRL | 14543872 | 7112 | 156.372 (2025) |
| PIE LAND S.R.L. SRL | 45422218 | 1071 | 156.371 (2024) |
| NEXTTHINGS S.R.L. SRL | 49790964 | 4721 | 156.341 (2025) |
| DOMGAE SERVICE S.R.L. SRL | 45891001 | 7732 | 156.300 (2025) |
| EXCLUSIVE CAFFE SRL SRL | 25034211 | 4617 | 156.238 (2025) |
| TOPCON CONSTRUCT IMPEX SRL SRL | 4104101 | 4100 | 156.228 (2025) |
| DRIOREX COM SRL SRL | 13306096 | 4711 | 156.201 (2025) |
| MILBEN CONSTRUCT S.R.L. SRL | 48290170 | 4120 | 156.200 (2025) |
| AREV IT CONSULTING S.R.L. SRL | 46084417 | 6201 | 156.148 (2025) |
| CITADELA POWER S.R.L. SRL | 39759880 | 4619 | 156.131 (2025) |
| PURIFYNAA S.R.L. SRL | 50812373 | 8121 | 156.114 (2025) |
| NOBILMET SRL SRL | 11564447 | 6820 | 156.081 (2025) |
| SORAL AUDIT & CONSULTING SRL SRL | 36580561 | 6920 | 156.033 (2025) |
| BUSINESS & PROCUREMENT FOR YOU S.R.L. SRL | 41503450 | 7020 | 156.019 (2025) |
| FOREST SCHI & SNOWBOARD S.R.L. SRL | 51395339 | 9313 | 156.009 (2025) |