Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 21.784 au depus bilanț pentru 2020 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 46,3 mld RON, e 72,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,8% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 3,6%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| VOLO RESIDENCE PIPERA S.R.L. SRL | 43801916 | 4100 | 137.500 (2022) |
| TROPIKAL TOURS INTERNATIONAL SRL SRL | 34623798 | 7912 | 137.481 (2025) |
| SKARA DESIGN STUDIO S.R.L. SRL | 40286247 | 7413 | 137.475 (2025) |
| FRIENDLY LABEL SRL SRL | 27784414 | 7412 | 137.475 (2025) |
| NEXIA IMPEX SRL SRL | 7477237 | 1812 | 137.445 (2025) |
| CRISTEA EXPERT CONSTRUCT SRL SRL | 25365118 | 2562 | 137.441 (2025) |
| CNC BUSINESS CONSULTING SRL SRL | 34741076 | 4619 | 137.434 (2025) |
| DIAL DATA SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50505492 | 7020 | 137.417 (2025) |
| LAARS ASSISTANCE S.R.L. SRL | 41265730 | 7830 | 137.400 (2025) |
| NUSDAKER SRL SRL | 25493834 | 4520 | 137.375 (2025) |
| IMED SRL SRL | 15391187 | 8622 | 137.345 (2025) |
| SEM ELYON SRL SRL | 28086231 | 5510 | 137.327 (2025) |
| MIMOTI IMPEX SRL SRL | 9651185 | 4941 | 137.307 (2025) |
| ALLA BREVE CONSULTING SRL SRL | 29864692 | 7112 | 137.303 (2025) |
| PEARL VENTURES SRL SRL | 33650085 | 6311 | 137.293 (2025) |
| SESEME S.R.L. SRL | 50767051 | 4321 | 137.280 (2025) |
| ROYAL CONCRETE S.R.L. SRL | 41142550 | 2366 | 137.275 (2025) |
| STEP UP ARMY S.R.L. SRL | 41207160 | 8552 | 137.272 (2025) |
| CONFORTVDR TRANS S.R.L. SRL | 44467432 | 4939 | 137.257 (2025) |
| EXPONENT IMPEX SRL SRL | 5423079 | 4771 | 137.207 (2025) |
| 2 KEY WEB AGENCY SRL SRL | 37105243 | 6210 | 137.185 (2025) |
| MCB CAR CONNECTION S.R.L. SRL | 40735923 | 5221 | 137.116 (2025) |
| CHRIS BEST SOLUTIONS SRL SRL | 26292529 | 4619 | 137.105 (2025) |
| IMPRESS ZOOM S.R.L. SRL | 48834396 | 6310 | 137.075 (2025) |
| HAPPY SILUETE SRL SRL | 24118896 | 9623 | 137.064 (2025) |
| LGG CONECT SRL SRL | 31989396 | 7499 | 137.054 (2025) |
| ATA ENGINEERING SRL SRL | 14874396 | 7021 | 137.042 (2025) |
| ARES CAIUS ESTATES S.R.L. SRL | 50223173 | 6831 | 136.980 (2025) |
| KATYAL MOLD SRL SRL | 36206762 | 4712 | 136.957 (2025) |
| RIGA BUSINESS CONSULTING SRL SRL | 23405143 | 7499 | 136.935 (2025) |
| ALTERNATIVE MEDIA PRINT SRL SRL | 27893063 | 1812 | 136.920 (2025) |
| INSTAL CONSULTING SRL SRL | 21647116 | 7111 | 136.916 (2025) |
| PICLES SRL SRL | 15853073 | 1039 | 136.892 (2025) |
| ROB REVOLUTION S.R.L. SRL | 41978114 | 2899 | 136.865 (2025) |
| BCOMP SOFT SRL SRL | 6278511 | 6210 | 136.855 (2025) |
| SUCALAS LABORATORY S.R.L. SRL | 45304263 | 6220 | 136.806 (2025) |
| HICORY CON S.R.L. SRL | 37582625 | 4100 | 136.793 (2025) |
| BGM ALERGOLOGIE S.R.L. SRL | 39082600 | 8622 | 136.787 (2025) |
| UNICDESIGN SRL SRL | 15007597 | 7311 | 136.755 (2025) |
| AVR STRUCTURI TRANSILVANIA S.R.L. SRL | 40427532 | 7112 | 136.732 (2025) |
| GENUNE IMPORT EXPORT SRL SRL | 3684914 | 4789 | 136.665 (2025) |
| PIXEL STREAM MEDIA S.R.L. SRL | 43691678 | 7410 | 136.661 (2025) |
| BETIS BALOMPIE S.R.L. SRL | 49600091 | 4941 | 136.623 (2025) |
| BARABASCHA PARCEL S.R.L. SRL | 50494733 | 4941 | 136.618 (2025) |
| GLOBAL BEST EXPO S.R.L. SRL | 46925749 | 4771 | 136.602 (2025) |
| TEKKEN ST SRL SRL | 25464081 | 7112 | 136.590 (2025) |
| WELL TRAINED MIND SRL SRL | 35511709 | 8552 | 136.576 (2025) |
| ADSOLVE S.R.L. SRL | 50358839 | 6210 | 136.571 (2025) |
| STIVUITOARE SERVIS SRL SRL | 15834608 | 8299 | 136.553 (2025) |
| AOX ASSETS S.R.L. SRL | 50382918 | 6820 | 136.517 (2025) |