Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 21.784 au depus bilanț pentru 2020 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 46,3 mld RON, e 72,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,8% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 3,6%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MIT SYNECTICS SRL SRL | 32759212 | 6290 | 118.512 (2025) |
| ANTONIA ENDOS S.R.L. SRL | 43611130 | 8622 | 118.505 (2025) |
| CALINA EXPERTISE S.R.L. SRL | 49747611 | 6920 | 118.500 (2025) |
| SMD CONTRACTOR GENERAL S.R.L. SRL | 36495970 | 4100 | 118.498 (2025) |
| SPA FABRICA SRL SRL | 37547091 | 9604 | 118.483 (2023) |
| VANLORENA SRL SRL | 28585916 | 4933 | 118.459 (2025) |
| ANDF DELIVERY S.R.L. SRL | 50828124 | 5320 | 118.455 (2025) |
| DECOTHINGS S.R.L. SRL | 43160854 | 3299 | 118.386 (2025) |
| VOLA PUBLIS SRL SRL | 34474718 | 7311 | 118.385 (2025) |
| ORGUES SERVICE SRL SRL | 8876724 | 3319 | 118.373 (2025) |
| OLIVESTATE S.R.L. SRL | 46346623 | 6831 | 118.368 (2025) |
| DARISO HOBI SPEED S.R.L. SRL | 39197308 | 4941 | 118.348 (2025) |
| CML AUTOMOTIVE TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 41792200 | 7112 | 118.343 (2023) |
| R & M CONTAPROF SRL SRL | 29260700 | 6920 | 118.325 (2025) |
| PSIHO IATROS S.R.L. SRL | 47975940 | 8622 | 118.285 (2025) |
| SIMON GENERAL CURIER SRL SRL | 36590751 | 5320 | 118.276 (2025) |
| CERAMEST LAB S.R.L. SRL | 40786293 | 3250 | 118.268 (2025) |
| SEHO CONSULTING SRL SRL | 34113047 | 7022 | 118.231 (2025) |
| DODOLOAȚA PAN S.R.L. SRL | 32750329 | 4933 | 118.173 (2025) |
| SANELI SERVCOM SRL SRL | 6846581 | 6920 | 118.140 (2025) |
| METAFORMA SRL SRL | 19938865 | 1813 | 118.136 (2025) |
| OZN PRESTSERV SRL SRL | 6871194 | 6920 | 118.125 (2025) |
| BUCURIA MESTESUGULUI S.R.L. SRL | 41408989 | 3213 | 118.125 (2025) |
| MORANNI PROD SRL-D SRL | 35129211 | 7420 | 118.038 (2024) |
| ZIREA SZA S.R.L. SRL | 42438945 | 4933 | 118.036 (2025) |
| MIRTEX IMO SRL SRL | 26898429 | 5630 | 117.992 (2022) |
| NODEMESH S.R.L. SRL | 46183747 | 6210 | 117.991 (2025) |
| RAI CONSULTING SRL SRL | 22776976 | 8299 | 117.988 (2025) |
| PLANNINGWIZ SRL SRL | 23417024 | 6201 | 117.980 (2025) |
| TOLEDO SRL SRL | 15142330 | 7430 | 117.965 (2025) |
| GENERAL TRADING SRL SRL | 12023083 | 4791 | 117.932 (2024) |
| ORANGE TREE AGENCY S.R.L. SRL | 43203017 | 7020 | 117.913 (2025) |
| SORINA B MEDIA S.R.L. SRL | 44697261 | 7311 | 117.899 (2025) |
| C C G CONSULTING SRL SRL | 11629120 | 7414 | 117.899 (2018) |
| SINU MOB S.R.L. SRL | 50639753 | 4933 | 117.895 (2025) |
| GENNISI MEDICAL S.R.L. SRL | 43530140 | 8622 | 117.839 (2025) |
| BIJU GALAXY WORLD S.R.L. SRL | 41852743 | 4712 | 117.807 (2025) |
| OPUS ESTATE S.R.L. SRL | 51218752 | 7820 | 117.800 (2025) |
| AHNELS VISION S.R.L. SRL | 51579552 | 6310 | 117.772 (2025) |
| ECOSURG S.R.L. SRL | 49142695 | 8622 | 117.766 (2025) |
| ACA NETWORK S.R.L. SRL | 48562984 | 7022 | 117.750 (2025) |
| BEAUTY BY CHOICE SIA S.R.L. SRL | 42720813 | 9621 | 117.740 (2025) |
| ALESIV SRL SRL | 19256680 | 5510 | 117.707 (2025) |
| AMA EXTRACT S.R.L. SRL | 46147140 | 6210 | 117.689 (2025) |
| BERPAC TRANS S.R.L. SRL | 51718928 | 4941 | 117.667 (2025) |
| YDNA PRODEXIM SRL SRL | 9900065 | 4690 | 117.666 (2025) |
| OVISERV CRIS S.R.L. SRL | 45661550 | 8110 | 117.655 (2025) |
| B&B MEDICAL SUPPLY S.R.L. SRL | 51304365 | 4646 | 117.630 (2025) |
| DOTLUMEN S.R.L. SRL | 42260316 | 7210 | 117.623 (2025) |
| FILESOLUTION PRIORITY S.R.L. SRL | 51479014 | 8210 | 117.600 (2025) |