Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 21.780 au depus bilanț pentru 2020 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 46,3 mld RON, e 72,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,8% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 3,6%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MATTEO CAR SRL SRL | 36689632 | 4933 | 67.846 (2025) |
| AM GOLF S.R.L. SRL | 39176003 | 6210 | 67.830 (2025) |
| NUVOLA IMAGERY S.R.L. SRL | 45326571 | 6831 | 67.774 (2025) |
| LEX COUTURE SRL SRL | 32655637 | 1413 | 67.761 (2023) |
| ADISSA SRL SRL | 17399152 | 7732 | 67.745 (2025) |
| MAISON LETAL S.R.L. SRL | 46716947 | 1413 | 67.722 (2025) |
| PROPERTY TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 41634030 | 7022 | 67.720 (2025) |
| SDL ENGINEERING S.R.L. SRL | 51278738 | 7112 | 67.710 (2025) |
| HIDEOUT SALON S.R.L. SRL | 47320460 | 9621 | 67.704 (2025) |
| SERV URBAN TOPI SRL SRL | 30931566 | 4933 | 67.700 (2025) |
| TOP BEAUTY EVENTS SRL SRL | 36448294 | 9602 | 67.700 (2025) |
| MDER STUDIO S.R.L. SRL | 49799300 | 7111 | 67.648 (2025) |
| RKA STEEL GLOBAL S.R.L. SRL | 45904683 | 2511 | 67.602 (2025) |
| SPARKY VISUALS S.R.L. SRL | 51472938 | 7311 | 67.576 (2025) |
| NAPOCA CLEAN SRL SRL | 29974261 | 8121 | 67.520 (2018) |
| BOBYTZALOOK BET S.R.L. SRL | 40685973 | 9329 | 67.513 (2021) |
| WAKEZ HEALTH TECH ECOSYSTEM S.R.L. SRL | 46358350 | 6210 | 67.500 (2025) |
| THE EAGLE S.R.L. SRL | 44705542 | 8020 | 67.466 (2025) |
| CORRECT TRAD OFFICE S.R.L. SRL | 40111822 | 7430 | 67.464 (2025) |
| ATELIERUL DE ESPRESSOARE S.R.L. SRL | 49422075 | 9521 | 67.433 (2025) |
| ICREATE SRL SRL | 38251441 | 3320 | 67.425 (2025) |
| VANATOARE SI PESCUIT SRL SRL | 24805920 | 4778 | 67.402 (2025) |
| MEMORIES BY JULIE S.R.L. SRL | 45794173 | 8230 | 67.352 (2025) |
| GO FIN POOL S.R.L. SRL | 44419419 | 9329 | 67.342 (2022) |
| POPLUCI COMSERV SRL SRL | 3402649 | 4932 | 67.341 (2025) |
| NGOWELLFIT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51760191 | 9319 | 67.310 (2025) |
| COSMOTOP IMPEX SRL SRL | 18785569 | 7420 | 67.281 (2025) |
| MANOTERM PRESTSERV SRL SRL | 9959291 | 4533 | 67.256 (2025) |
| CLODI SRL SRL | 16952741 | 5520 | 67.249 (2025) |
| VLADTAX AUTO S.R.L. SRL | 40163082 | 4933 | 67.248 (2025) |
| INVEST FORTUNA SRL SRL | 10763174 | 6831 | 67.212 (2025) |
| CRISSA MASSAGE THERAPY S.R.L. SRL | 43717808 | 8695 | 67.200 (2025) |
| KIDA SRL SRL | 17424825 | 4100 | 67.200 (2025) |
| CROSSFIT MANIACS SRL SRL | 37615226 | 9313 | 67.187 (2025) |
| GHENCEA DRIVE TEAM S.R.L. SRL | 51876600 | 4933 | 67.162 (2025) |
| DAD SERV EXPLORE S.R.L. SRL | 39246273 | 2562 | 67.160 (2024) |
| METRON SRL SRL | 230034 | 7022 | 67.150 (2024) |
| YAHALA SRL SRL | 30160062 | 6820 | 67.138 (2025) |
| EVERLAW SRL SRL | 19160258 | 4360 | 67.101 (2025) |
| PINKSMART S.R.L. SRL | 47640464 | 7111 | 67.093 (2025) |
| SIMO ȘI ZOLY S.R.L. SRL | 35498650 | 4941 | 67.092 (2025) |
| DELCOM ENERGY SRL SRL | 31546178 | 4321 | 67.080 (2024) |
| VIDEO NET ELECTRIC S.R.L. SRL | 49878366 | 4321 | 67.070 (2025) |
| TRANSDELTA MULTISERV S.R.L. SRL | 51598740 | 4933 | 67.069 (2025) |
| FLORAD INOX SRL SRL | 19015592 | 4322 | 67.039 (2025) |
| HEDEGAB SRL SRL | 29396958 | 4933 | 67.030 (2019) |
| MARNEL COMSERV SRL SRL | 10491240 | 6811 | 67.012 (2025) |
| ALINDORIN TUR SRL SRL | 17934387 | 4939 | 66.990 (2025) |
| ÎNVĂȚĂCEL S.R.L. SRL | 45995711 | 8559 | 66.961 (2025) |
| ESAO S.R.L. SRL | 49389009 | 4933 | 66.945 (2025) |