Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 21.780 au depus bilanț pentru 2020 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 46,3 mld RON, e 72,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,8% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 3,6%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SVETLANA NT SRL SRL | 24817002 | 9602 | 30.435 (2025) |
| DRVT CONSULT SERV SRL SRL | 37014404 | 7112 | 30.420 (2025) |
| GEOHUB S.R.L. SRL | 51049947 | 7112 | 30.420 (2025) |
| BOBIȚĂ PROIECT S.R.L. SRL | 39279491 | 7112 | 30.400 (2023) |
| IDEAL PRACTICE CONSULTING S.R.L. SRL | 39617975 | 7020 | 30.400 (2025) |
| CADRAN TOPO SRL SRL | 37689975 | 8210 | 30.400 (2025) |
| SAND GALAXY TRANSILVANIA S.R.L. SRL | 46076929 | 0812 | 30.393 (2025) |
| DESIGN BY JAD STUDIO S.R.L. SRL | 46689940 | 7414 | 30.392 (2025) |
| FINIS ARADICONSTRUCT S.R.L. SRL | 38836195 | 4334 | 30.360 (2025) |
| RECUPERARE MEDICALĂ ȘI HOMEOPATIE SRL SRL | 35312722 | 8690 | 30.355 (2025) |
| INNORA S.R.L. SRL | 48045910 | 4616 | 30.339 (2025) |
| W.A.F. WEIKER ART FUSION S.R.L. SRL | 46355664 | 9003 | 30.335 (2023) |
| LURETA MARGA SERV S.R.L. SRL | 40975225 | 4779 | 30.331 (2025) |
| CONSTANGELS DELIVERY S.R.L. SRL | 41030319 | 5320 | 30.325 (2025) |
| PIXELCULT STUDIO S.R.L. SRL | 49824072 | 7410 | 30.314 (2025) |
| DENTERA VISION S.R.L. SRL | 50812438 | 4791 | 30.303 (2025) |
| HR MANAGEMENT SRL SRL | 30992121 | 8299 | 30.300 (2023) |
| PRIVCONT SRL SRL | 15899720 | 6920 | 30.300 (2025) |
| REROLL MEDIA SRL SRL | 32597498 | 7311 | 30.295 (2024) |
| MONICA SCRIE S.R.L. SRL | 43828440 | 7021 | 30.295 (2025) |
| CYBERRAVEN S.R.L. SRL | 52244539 | 6210 | 30.292 (2025) |
| SARA CONSULTING SRL SRL | 21365174 | 7022 | 30.285 (2022) |
| GREEN CODE ACADEMY S.R.L. SRL | 43279708 | 6311 | 30.278 (2025) |
| ANDORA TRANS SRL SRL | 19315255 | 4941 | 30.277 (2019) |
| SASSELIAN IMOBILIARE S.R.L. SRL | 38787106 | 6820 | 30.268 (2025) |
| TOMNICROD SRL SRL | 31014219 | 4932 | 30.250 (2025) |
| TPA SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49539580 | 6201 | 30.240 (2024) |
| AEZ INVEST SRL SRL | 21850454 | 6812 | 30.232 (2025) |
| TAV & TOR CONSULTING S.R.L. SRL | 41060573 | 6622 | 30.214 (2022) |
| SMART HELIOS ENERGY S.R.L. SRL | 41007626 | 2611 | 30.210 (2024) |
| ROMAVA IMPORT EXPORT SRL SRL | 5435529 | 6820 | 30.209 (2025) |
| VASMARTAX S.R.L. SRL | 35341400 | 4933 | 30.200 (2025) |
| CATALIN COLT MEDICAL S.R.L. SRL | 40723082 | 8622 | 30.188 (2025) |
| MAISONDIY S.R.L. SRL | 49682644 | 4778 | 30.183 (2025) |
| COSMETICA SORA SRL SRL | 13452350 | 9622 | 30.180 (2025) |
| PLAN PROJECT DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 47661971 | 6831 | 30.168 (2025) |
| OMG PARTENER SRL SRL | 19275690 | 7022 | 30.165 (2021) |
| MARTY & PITU TRANS SRL SRL | 36519212 | 4932 | 30.164 (2025) |
| KEN DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 49582971 | 6201 | 30.133 (2025) |
| COR ECOMED S.R.L. SRL | 44969609 | 8622 | 30.090 (2025) |
| C & L METALO CONFECT SRL SRL | 2872464 | 2512 | 30.051 (2025) |
| NIBASTHERM S.R.L. SRL | 49276646 | 4322 | 30.050 (2024) |
| TIVONA DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 46381396 | 4933 | 30.049 (2025) |
| DIAMONA INDUSTRY SRL SRL | 31689666 | 4690 | 30.045 (2025) |
| AUR CRIS SPYD S.R.L. SRL | 39246699 | 4933 | 30.044 (2025) |
| ROSST EDUCATION SRL SRL | 21204500 | 7220 | 30.029 (2025) |
| RAMADO SOLUTIONS S.R.L. SRL | 44141702 | 4932 | 30.024 (2025) |
| BUSINESS ROMDATA SRL SRL | 10333800 | 4618 | 30.011 (2019) |
| AIPO CONSULTANCY & MANAGEMENT S.R.L. SRL | 45645236 | 7020 | 30.000 (2025) |
| HEXAGON OPTIM S.R.L. SRL | 49398686 | 6812 | 30.000 (2025) |