Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.452 de firme active, dintre care 23.854 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PREMIUM BUSINESS ADVISORY SRL SRL | 27659314 | 7020 | 718.816 (2025) |
| URBAN KINETICS THERAPY S.R.L. SRL | 35124591 | 8695 | 718.726 (2025) |
| DAVIAROCA S.R.L. SRL | 43887039 | 4312 | 718.720 (2025) |
| IMO CONNECT S.R.L. SRL | 42023000 | 6831 | 718.664 (2025) |
| SUN FOUNDATION SOFTWARE S.R.L. SRL | 44269710 | 6210 | 718.089 (2025) |
| MDV ACCOUNTING S.R.L. SRL | 44794000 | 6920 | 718.079 (2025) |
| WHITE COLLAR ENTERPRISE SRL SRL | 29884193 | 5621 | 717.704 (2025) |
| MANU DUBAI S.R.L. SRL | 51080934 | 5611 | 717.532 (2025) |
| QUARK SOFTWARE SRL SRL | 18675329 | 6201 | 717.494 (2025) |
| NIS ELECTRONICS SRL SRL | 205952 | 4664 | 717.450 (2025) |
| REVOLVE GLOBAL CONSULTING S.R.L. SRL | 41518973 | 6201 | 717.146 (2025) |
| BLOCKCHAINCONSULT S.R.L. SRL | 47783383 | 6201 | 717.132 (2025) |
| TECHSYLVANIA SRL SRL | 35130569 | 1394 | 717.116 (2025) |
| CONSULTANTIDEBRAND S.R.L. SRL | 41657289 | 7020 | 717.020 (2025) |
| MH & JO SRL SRL | 25220729 | 6820 | 716.866 (2025) |
| I. N.SZ. MARKET S.R.L. SRL | 49977548 | 4711 | 716.723 (2025) |
| INSPIRATIQUE S.R.L. SRL | 36072245 | 7311 | 716.694 (2025) |
| ARC ACCOUNTING S.R.L. SRL | 49451488 | 6920 | 716.548 (2025) |
| LUMIERE ESTATE S.R.L. SRL | 44963517 | 6831 | 716.428 (2025) |
| ZA CLOUD SRL SRL | 32191227 | 6210 | 716.061 (2025) |
| THINK CODE S.R.L. SRL | 45061237 | 6202 | 715.613 (2025) |
| SEEI TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 35963410 | 6210 | 715.191 (2025) |
| SEVEN CONSTRUCT SRL SRL | 15287730 | 4120 | 714.753 (2025) |
| DACIA CAPITAL INVEST S.R.L. SRL | 217159 | 7490 | 714.731 (2025) |
| TEMPERATURE CONTROLLED FACILITY ROMANIA S.R.L. SRL | 41872074 | 6820 | 714.696 (2025) |
| WORLD APPWORKS SRL SRL | 30556904 | 6201 | 714.414 (2025) |
| SSPEQ S.R.L. SRL | 51043146 | 7112 | 714.358 (2025) |
| TERATEL SRL SRL | 14812237 | 7112 | 714.211 (2025) |
| CASA IGNAT PENTRU SĂNĂTATE S.R.L. SRL | 34234421 | 8699 | 714.106 (2025) |
| ALLEGRIA DESIGN SRL SRL | 21357040 | 3101 | 713.627 (2025) |
| OPTIK-SHOP OPTIPAR S.R.L. SRL | 41740200 | 8699 | 713.571 (2025) |
| FICIOR INVEST SRL SRL | 31690962 | 5630 | 713.560 (2025) |
| ADEL FINANCE CONT S.R.L. SRL | 41767915 | 6920 | 713.338 (2025) |
| BALLOON MANIA SRL SRL | 31734767 | 9329 | 713.217 (2025) |
| ACUL DIGITAL S.R.L. SRL | 28050572 | 6210 | 713.099 (2025) |
| KRISIA WEST SRL SRL | 26842762 | 6820 | 713.091 (2025) |
| MEDIVA S.R.L. SRL | 36959060 | 8622 | 712.548 (2025) |
| LUPEA ADVENTURE S.R.L. SRL | 37661087 | 9329 | 712.204 (2025) |
| HDS-CHEMIE ROMANIA S.R.L. SRL | 51335809 | 4685 | 712.001 (2025) |
| AUTO TUDOR INVESTMENT SRL SRL | 22791828 | 6820 | 711.961 (2025) |
| NTM STRUCTURI SRL SRL | 37903342 | 7112 | 711.821 (2025) |
| LD MIRCEA SRL SRL | 14723571 | 9531 | 711.479 (2025) |
| DIAFAN ART SRL SRL | 34078691 | 4712 | 711.346 (2025) |
| TOPONET SRL SRL | 16578079 | 7112 | 711.100 (2025) |
| METAL RECYCLING GRUP S.R.L. SRL | 49893285 | 3811 | 710.685 (2024) |
| STOMAS INVEST SRL SRL | 16770731 | 4613 | 710.282 (2025) |
| MAYRACH BEAUTY S.R.L. SRL | 37054069 | 9602 | 710.219 (2025) |
| SUBMARINE PUB S.R.L. SRL | 36886170 | 5630 | 710.097 (2025) |
| I & G ACTIV PAVAJE S.R.L. SRL | 40898106 | 4933 | 709.870 (2025) |
| BIKE SPORT SRL SRL | 14642515 | 4763 | 709.732 (2018) |