Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.442 de firme active, dintre care 23.849 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BYRON LOGISTIC SRL SRL | 28926770 | 7733 | 376.550 (2025) |
| SELETECH NOVA S.R.L. SRL | 51495753 | 6210 | 376.490 (2025) |
| TESTING BEE S.R.L. SRL | 46986703 | 6290 | 376.484 (2025) |
| BG ACOFIN S.R.L. SRL | 40918548 | 6920 | 376.472 (2025) |
| SPARSIS S.R.L. SRL | 51718480 | 7020 | 376.453 (2025) |
| APPARITION SOFTWARE S.R.L. SRL | 47807229 | 6210 | 376.413 (2025) |
| TC GAME TOOLS S.R.L. SRL | 52716720 | 6210 | 376.408 (2025) |
| SPAC SIMPLE SOFTWARE S.R.L. SRL | 44053317 | 6210 | 376.394 (2025) |
| TRUST ML SRL SRL | 16125116 | 6201 | 376.308 (2025) |
| MEDICAL SYSTEM ENTERPRISE S.R.L. SRL | 39435507 | 6210 | 376.280 (2025) |
| BLAZ S.R.L. SRL | 50781498 | 4782 | 376.242 (2025) |
| QAIFY SOFTWARETASTIC S.R.L. SRL | 47507582 | 6201 | 376.240 (2025) |
| STAR LIGHT FBO SRL SRL | 34741165 | 4690 | 376.185 (2025) |
| RADICAL GREEN S.R.L. SRL | 34210899 | 7111 | 376.025 (2025) |
| PREMIER LOGISTIC SRL SRL | 24025460 | 4941 | 376.013 (2025) |
| ATELIER TITULESCU 33 S.R.L. SRL | 41337519 | 9623 | 375.975 (2025) |
| D A A COMIMPEX SRL SRL | 16846376 | 4771 | 375.935 (2024) |
| ELRON SOLUTIONS SRL SRL | 37331887 | 4321 | 375.694 (2025) |
| KIPINA SRL SRL | 33890673 | 4619 | 375.648 (2025) |
| LASER TAG & PLAYGROUND S.R.L. SRL | 34629456 | 9329 | 375.541 (2025) |
| MARANTEC SRL SRL | 18164090 | 4332 | 375.522 (2025) |
| ACUSTIC IMPORT EXPORT SRL SRL | 226378 | 4532 | 375.430 (2025) |
| PREVENT SANO SRL SRL | 35356699 | 8621 | 375.427 (2025) |
| DRY OUT SYSTEMS S.R.L. SRL | 45702943 | 7732 | 375.290 (2025) |
| CARDIORITM SRL SRL | 32604080 | 8622 | 375.288 (2025) |
| ROTARMED S.R.L. SRL | 39122666 | 8622 | 375.202 (2025) |
| PLANETARIU MOBIL S.R.L. SRL | 39409699 | 9329 | 375.195 (2025) |
| GAP PLANNER SRL SRL | 37922492 | 8559 | 375.129 (2025) |
| DAIAEDI PAN S.R.L. SRL | 42494457 | 1071 | 375.126 (2025) |
| AUTONIK COFFEE SRL SRL | 34399446 | 5630 | 375.102 (2025) |
| MARKETIXA S.R.L. SRL | 45579868 | 7311 | 375.081 (2025) |
| GYNODERMESTHET SRL SRL | 36007522 | 8622 | 375.075 (2025) |
| NEALCOȘ AGENCY S.R.L. SRL | 48944097 | 7311 | 375.055 (2025) |
| MURCON S.R.L. SRL | 50283221 | 4100 | 374.991 (2025) |
| DELYA SHOP IMPEX SRL SRL | 36715081 | 4771 | 374.840 (2025) |
| CODING SEASON S.R.L. SRL | 46508199 | 6201 | 374.823 (2025) |
| MEDICAL MCM SRL-D SRL | 36010366 | 8622 | 374.745 (2025) |
| LLDOR CONSULT S.R.L. SRL | 51352370 | 7020 | 374.684 (2025) |
| MIDEX DATA SRL SRL | 35778952 | 6920 | 374.595 (2025) |
| NUKA SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49574545 | 6210 | 374.568 (2025) |
| NUTRIAGENDA S.R.L. SRL | 34358098 | 8690 | 374.472 (2025) |
| SILOAM CAMP S.R.L. SRL | 49317568 | 5520 | 374.444 (2025) |
| DHG AUTOTEST S.R.L. SRL | 50599837 | 7120 | 374.400 (2025) |
| ENERGY PLAN DESIGN S.R.L. SRL | 48419004 | 7112 | 374.396 (2025) |
| PRB IT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47595274 | 6210 | 374.304 (2025) |
| LFC INSTAL S.R.L. SRL | 50276810 | 7112 | 374.267 (2025) |
| VERTICAL ATELIER SRL SRL | 32563061 | 7311 | 374.206 (2025) |
| VULEA REQUIREMENTS S.R.L. SRL | 45661320 | 6210 | 374.136 (2025) |
| ANYSOFT SRL SRL | 10584675 | 6210 | 374.129 (2025) |
| MONTADOOR SRL SRL | 23547288 | 4690 | 374.050 (2025) |