Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.442 de firme active, dintre care 23.849 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TC SPORT S.R.L. SRL | 48037284 | 9319 | 331.793 (2025) |
| UISOFT ADVISING S.R.L. SRL | 50932981 | 6201 | 331.772 (2025) |
| PALAS SRL SRL | 218510 | 6820 | 331.701 (2025) |
| KSCLUB S.R.L. SRL | 39915335 | 8552 | 331.587 (2025) |
| CREATIVE VISION STUDIO SRL SRL | 38351327 | 7112 | 331.555 (2025) |
| Z TRADING SRL SRL | 15019222 | 4663 | 331.542 (2025) |
| BLOC SISTEM TĂȘNAD S.R.L. SRL | 49583020 | 6832 | 331.474 (2025) |
| IMPACT ACCOUNTING S.R.L. SRL | 44561684 | 6920 | 331.470 (2025) |
| BIA & CRIS SRL SRL | 10027046 | 4775 | 331.449 (2025) |
| PRO IT & SMART TECH S.R.L. SRL | 50985595 | 9510 | 331.427 (2025) |
| OUTBOX SOFTWARE S.R.L. SRL | 46331525 | 6210 | 331.392 (2025) |
| VULTURUL EXPERT CONSTRUCTII CIVILE S.R.L. SRL | 51609904 | 4100 | 331.323 (2025) |
| GPM COLINA SRL SRL | 21795791 | 6831 | 331.305 (2025) |
| AEL ENGINEERING S.R.L. SRL | 47378607 | 6210 | 331.200 (2025) |
| DP FIRST INVEST S.R.L. SRL | 37669609 | 6812 | 331.172 (2025) |
| RESIDENTIAL CLEANING S.R.L. SRL | 49149731 | 8121 | 331.156 (2025) |
| BRAND CARE PRODUCTIONS S.R.L. SRL | 50043202 | 7311 | 331.152 (2025) |
| ENERGY42 STRATEGIC SERVICES S.R.L. SRL | 28687282 | 7020 | 331.130 (2025) |
| ECO ONTOP SOLUTII SRL SRL | 33162114 | 3900 | 331.117 (2025) |
| VFORM ARHITECTURA SI URBANISM S.R.L. SRL | 45414690 | 7111 | 330.968 (2025) |
| CYNAPSE S.R.L. SRL | 53058224 | 6210 | 330.935 (2025) |
| THE MYSTERY PROJECT S.R.L. SRL | 41634609 | 9329 | 330.914 (2025) |
| OPTIM TAX ACCOUNTING SRL SRL | 37339899 | 6920 | 330.879 (2025) |
| RVC CONSULTING S.R.L. SRL | 49317282 | 6201 | 330.879 (2025) |
| FORGEIT S.R.L. SRL | 46093415 | 6210 | 330.836 (2025) |
| MACACOCOMPUTING CODE LAB S.R.L. SRL | 46817852 | 6210 | 330.820 (2025) |
| MIHAELA COVRIG MOONDENT S.R.L. SRL | 45593439 | 8623 | 330.752 (2025) |
| ARDIANIS S.R.L. SRL | 51105044 | 4100 | 330.717 (2025) |
| HERGOTEST SRL SRL | 36779638 | 7120 | 330.649 (2025) |
| D & B PROIECTARE SRL SRL | 21967544 | 7112 | 330.624 (2025) |
| PROJECT QS SRL SRL | 29039661 | 7112 | 330.604 (2025) |
| FERAXIS SRL SRL | 15834543 | 2553 | 330.602 (2025) |
| C&S QUADRANT DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 48935978 | 7320 | 330.600 (2025) |
| VIOREL CARGO SRL SRL | 34095650 | 4941 | 330.596 (2025) |
| TRANSCARPAT CARGO S.R.L. SRL | 45595782 | 4941 | 330.596 (2025) |
| ARVIA PLANTS S.R.L. SRL | 42759406 | 8130 | 330.574 (2025) |
| SNEMAR SPEDITION SRL SRL | 35208579 | 4941 | 330.526 (2025) |
| PROPOWER INTERCOM SERVICE S.R.L. SRL | 45347914 | 3314 | 330.498 (2025) |
| DYNAMIC SECURITY SRL SRL | 27821156 | 8010 | 330.412 (2025) |
| SERVIDAN TRADING SRL SRL | 38174519 | 6920 | 330.400 (2025) |
| BRICI JUNIOR S.R.L. SRL | 48109801 | 5590 | 330.316 (2025) |
| ROHA COFFEE S.R.L. SRL | 51685871 | 4711 | 330.306 (2025) |
| 1 VLADABUNDENTT S.R.L. SRL | 51455481 | 6831 | 330.299 (2025) |
| COMITAT CONSTRUCT SRL SRL | 34314393 | 4120 | 330.289 (2025) |
| TRUPA REEA MUSIC S.R.L. SRL | 41141848 | 9020 | 330.175 (2025) |
| MARA AMG FRUIT S.R.L. SRL | 34609440 | 1032 | 330.146 (2025) |
| LONGEVITY LAB COACHING S.R.L. SRL | 18735072 | 8559 | 330.145 (2025) |
| ORTOSMILELAB S.R.L. SRL | 45704707 | 3250 | 330.051 (2025) |
| SITE TELECOM SRL SRL | 35651311 | 4399 | 330.043 (2021) |
| EDBAL CONSULT SRL SRL | 18593687 | 7020 | 330.000 (2025) |