Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 23.846 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CC DENTAL ELITE S.R.L. SRL | 43842770 | 8623 | 251.230 (2025) |
| CODE TILES S.R.L. SRL | 49815732 | 6201 | 251.216 (2025) |
| LAGOM S.R.L. SRL | 49807691 | 7311 | 251.207 (2025) |
| AS TESTVISION AUTOMATION TECH S.R.L. SRL | 46964608 | 6210 | 251.143 (2025) |
| DIXILAND SRL SRL | 31402857 | 4771 | 251.122 (2025) |
| GRAPHILUM ART S.R.L. SRL | 35581771 | 7420 | 251.063 (2025) |
| BUSINESS MANAGEMENT & DEVELOPMENT SRL SRL | 17136695 | 4933 | 251.027 (2025) |
| EVIEW SOFTWARE S.R.L. SRL | 51842054 | 6310 | 251.024 (2025) |
| HEADLINE TRAINING S.R.L. SRL | 39597177 | 7420 | 250.987 (2025) |
| BOOM PARTY CLUB SRL SRL | 25664845 | 4778 | 250.932 (2025) |
| ALBINADO SRL SRL | 16220940 | 2562 | 250.922 (2025) |
| BCM FLOWER S.R.L. SRL | 47711352 | 4622 | 250.879 (2025) |
| CENGERI TEAM S.R.L. SRL | 41787246 | 4933 | 250.845 (2025) |
| GRAND AUTOMOBILE SRL SRL | 31304450 | 9531 | 250.823 (2022) |
| MARA & DAVID PARTENER S.R.L. SRL | 44419451 | 4619 | 250.779 (2025) |
| NOVALEX SRL SRL | 6846069 | 6820 | 250.778 (2025) |
| CUISINE PARFAITE SHOP S.R.L. SRL | 41218488 | 3101 | 250.771 (2025) |
| LIBERTY FITNESS SRL SRL | 33948317 | 9313 | 250.763 (2025) |
| COPERNICUS VISION S.R.L. SRL | 48090873 | 6210 | 250.733 (2025) |
| ANTREPRENOR ODV SRL SRL | 26350271 | 4120 | 250.720 (2025) |
| CUCU RIDE S.R.L. SRL | 49267818 | 4939 | 250.649 (2025) |
| LUXECAFFEEINO S.R.L. SRL | 47703805 | 5610 | 250.630 (2024) |
| MICUSASE S.R.L. SRL | 46825162 | 5630 | 250.624 (2025) |
| PETRONEL COM SRL SRL | 10121751 | 4711 | 250.557 (2025) |
| PARIS BREST S.R.L. SRL | 44356558 | 1071 | 250.534 (2025) |
| GENERAL FACILITY MANAGEMENT ROMANIA SRL SRL | 24862933 | 7022 | 250.471 (2025) |
| BMC CONSULTING SRL SRL | 18959029 | 7112 | 250.430 (2025) |
| TECHFORK S.R.L. SRL | 30638885 | 6220 | 250.410 (2025) |
| ORAL MAX HEALTH S.R.L. SRL | 45794211 | 8623 | 250.399 (2025) |
| DAFNI PROJECT SRL SRL | 24137782 | 7111 | 250.325 (2025) |
| MIND GENERATION S.R.L. SRL | 38736617 | 8559 | 250.322 (2025) |
| AUTHENTIC MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45970113 | 7020 | 250.250 (2025) |
| COACH GRUNWALD SRL SRL | 35618382 | 8551 | 250.205 (2025) |
| SANITERM CONSULT SRL SRL | 30429463 | 4322 | 250.169 (2025) |
| MODAVIVA SHOP S.R.L. SRL | 38503611 | 4771 | 250.167 (2025) |
| CODESPLICE SOFTWARE SRL SRL | 33496440 | 6201 | 250.165 (2025) |
| KYRO INNOVATION IMOB S.R.L. SRL | 39061119 | 6832 | 250.152 (2025) |
| HALMAGEL ENERGY S.R.L. SRL | 27048922 | 3512 | 250.130 (2025) |
| TICS GREEN CONFORT S.R.L. SRL | 44570313 | 4933 | 250.091 (2025) |
| AUTO WHITE START S.R.L. SRL | 49168512 | 4933 | 250.084 (2025) |
| RAAN EVOLUTION S.R.L. SRL | 44996700 | 6820 | 250.077 (2025) |
| MDI SENOCLASS S.R.L. SRL | 45369408 | 8622 | 250.073 (2025) |
| FIREFLY SOFT EXIM S.R.L. SRL | 50283248 | 6210 | 250.061 (2025) |
| COMPETIVA FINANCE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 44526253 | 6619 | 250.008 (2025) |
| ITSAWRAP S.R.L. SRL | 48206073 | 5911 | 250.000 (2025) |
| EXPERT TOPO SURVEY S.R.L. SRL | 43611334 | 7112 | 250.000 (2025) |
| TOP MARKET LOGISTICS CLUJ SRL SRL | 22049528 | 6820 | 249.884 (2025) |
| M B INVEST SRL SRL | 16055797 | 7022 | 249.865 (2025) |
| FLOTRANS SRL SRL | 13422562 | 4941 | 249.861 (2025) |
| ARCADIA STUDIO S.R.L. SRL | 51609858 | 5829 | 249.734 (2025) |