Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 23.846 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BUCEA EXCAVATII BLF S.R.L. SRL | 45974395 | 4312 | 193.800 (2025) |
| ELYSIUM FINANCE S.R.L. SRL | 21356966 | 7020 | 193.765 (2025) |
| VISTA SRL SRL | 16560926 | 4711 | 193.735 (2024) |
| MILNESIUM S.R.L. SRL | 40670980 | 6201 | 193.704 (2025) |
| ATELIERUL LUI UCĂ S.R.L. SRL | 37674451 | 3100 | 193.680 (2025) |
| ADCON IDEEA SRL SRL | 29291501 | 7112 | 193.664 (2025) |
| CRISOLUTION S.R.L. SRL | 50696600 | 8559 | 193.620 (2025) |
| TTECHINOVATIONS S.R.L. SRL | 49691375 | 6201 | 193.569 (2025) |
| RO & MAR NAPOTEL S.R.L. SRL | 42236865 | 5510 | 193.567 (2025) |
| HYPERNET CONS S.R.L. SRL | 43959810 | 6202 | 193.551 (2025) |
| MODERN IMPORT EXPORT SRL SRL | 217108 | 5610 | 193.541 (2025) |
| DEEGINEKO S.R.L. SRL | 49301421 | 8622 | 193.528 (2025) |
| FIDES COACHING SRL SRL | 33085968 | 8559 | 193.502 (2025) |
| CARDIO VICTORIA S.R.L. SRL | 46006192 | 8622 | 193.492 (2025) |
| SAB GEOSURVEY SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41284473 | 7112 | 193.335 (2025) |
| AWESOME A.F. TECH S.R.L. SRL | 39386480 | 6201 | 193.321 (2021) |
| EXOMARS DESIGN SRL SRL | 35793260 | 6201 | 193.320 (2025) |
| DNS DENISMAR S.R.L. SRL | 51645702 | 4933 | 193.289 (2025) |
| VRG STAR DENT SRL SRL | 36410591 | 8623 | 193.278 (2025) |
| FOC PROIECT SERVICE SRL SRL | 28371718 | 4322 | 193.246 (2025) |
| TUTKIEVYCH CONSULTING S.R.L. SRL | 49549347 | 6210 | 193.135 (2025) |
| TEHNOMON SRL SRL | 15997931 | 7112 | 193.131 (2025) |
| ON BREAD MARKETING S.R.L. SRL | 42473225 | 7311 | 193.120 (2025) |
| TAMTUMTA COMMUNICATION S.R.L. SRL | 45036845 | 7311 | 193.066 (2025) |
| DADY COMIMPEX SRL SRL | 3479529 | 4782 | 193.031 (2025) |
| STRYDAN SERVICES SRL SRL | 36529178 | 7490 | 192.961 (2024) |
| SUPREME AGENCY SRL SRL | 25484020 | 1429 | 192.895 (2025) |
| ARTS SRL SRL | 14284166 | 5630 | 192.876 (2025) |
| RETHINK EVENTS S.R.L. SRL | 50087730 | 8211 | 192.866 (2025) |
| AUGUSTINA CONSULTING SRL SRL | 36735780 | 6920 | 192.866 (2025) |
| I & R COMPANY SRL SRL | 21035052 | 5630 | 192.800 (2025) |
| AMI FRESH RIVA S.R.L. SRL | 40179577 | 4933 | 192.778 (2025) |
| CMR LABS S.R.L. SRL | 52560000 | 6210 | 192.766 (2025) |
| TRAREC CONSTRUCTII SRL SRL | 5800802 | 4100 | 192.751 (2025) |
| FOOD FAVORIT SRL SRL | 38315774 | 9531 | 192.710 (2025) |
| SEMEN VITAE MEDICAL S.R.L. SRL | 45530953 | 8621 | 192.660 (2025) |
| STAR GEAM SRL SRL | 22736270 | 2312 | 192.638 (2025) |
| GVS MANAGEMENT SRL SRL | 10779090 | 7022 | 192.620 (2023) |
| COCHILLE SRL SRL | 37592327 | 5819 | 192.600 (2025) |
| LAVA SOLUTION S.R.L. SRL | 50572530 | 4322 | 192.576 (2025) |
| MERATAX AUTO SRL SRL | 36309997 | 4932 | 192.550 (2025) |
| VALORALEX S.R.L. SRL | 32809647 | 8559 | 192.536 (2025) |
| EUROTERM S.R.L. SRL | 10232628 | 2814 | 192.532 (2025) |
| FRACTAL IT SRL SRL | 28560750 | 9510 | 192.479 (2025) |
| DD SELECTION DRIVE S.R.L. SRL | 49817296 | 4933 | 192.467 (2025) |
| UNITED 4 HEALTH S.R.L. SRL | 34496090 | 5630 | 192.458 (2025) |
| CHAIN SYSTEMS S.R.L. SRL | 50726248 | 7020 | 192.423 (2025) |
| TOTAL FINANCIAL SOLUTION SRL SRL | 22979660 | 7022 | 192.410 (2025) |
| MG MARKETING DESIGN SRL SRL | 22006160 | 7022 | 192.397 (2025) |
| FAUNIS LAND SRL SRL | 36846362 | 4619 | 192.378 (2025) |