Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 23.846 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| THERMO PAINTS PROFESSIONAL S.R.L. SRL | 39095472 | 4329 | 142.000 (2025) |
| PERGAM SRL SRL | 12296105 | 4779 | 141.967 (2025) |
| FAST FOTO S.R.L. SRL | 45332620 | 9329 | 141.962 (2025) |
| CLAYMORE PROJECT PARTNERS S.R.L. SRL | 48460968 | 6820 | 141.954 (2025) |
| MIHAI & ANCUTA TRANS SRL SRL | 24805814 | 4941 | 141.949 (2025) |
| EUAMFACUTASTA S.R.L. SRL | 41570815 | 7420 | 141.885 (2025) |
| JOYFUL ALLEGRIA S.R.L. SRL | 50828108 | 9329 | 141.863 (2025) |
| CHEZ CAMI SRL SRL | 38290637 | 7311 | 141.830 (2022) |
| MMA EXPERT SRL SRL | 33670716 | 9602 | 141.827 (2025) |
| ALSA DRIVE WMF S.R.L. SRL | 48089844 | 4933 | 141.818 (2025) |
| CENTRUL JOACA S.R.L. SRL | 44158020 | 9329 | 141.816 (2025) |
| BUTTERFLY JOURNEY S.R.L. SRL | 51063330 | 4933 | 141.792 (2025) |
| INCITATO IMPEX SRL SRL | 250678 | 1812 | 141.765 (2025) |
| FIAMIN BUILDINGS CONSTRUCT S.R.L. SRL | 43788299 | 4120 | 141.736 (2025) |
| SMILE ON PAPER S.R.L. SRL | 48626395 | 9012 | 141.723 (2025) |
| NALA NORTH BASE S.R.L. SRL | 51581510 | 6622 | 141.719 (2025) |
| FLAMARIS IMPEX SRL SRL | 9925701 | 2226 | 141.705 (2025) |
| MS DATE PLUS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51555677 | 6310 | 141.700 (2025) |
| TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L. SRL | 50447855 | 4941 | 141.606 (2025) |
| ROBERT PRO SPYD S.R.L. SRL | 39237488 | 4939 | 141.584 (2025) |
| CHICAGO OUTFIT SRL SRL | 37244799 | 6820 | 141.531 (2025) |
| NIMFA COMSERV SRL SRL | 4661137 | 9621 | 141.523 (2025) |
| VOLECTRIC GRUP S.R.L. SRL | 45416925 | 5630 | 141.498 (2025) |
| DRALIC DIOCAR S.R.L. SRL | 40806960 | 4932 | 141.446 (2025) |
| MYDATA S.R.L. SRL | 50013422 | 6203 | 141.420 (2025) |
| TRANSILVANIA FLEET S.R.L. SRL | 44773059 | 4939 | 141.415 (2024) |
| BIO AGRO TRANSGAMA S.R.L. SRL | 44664876 | 4941 | 141.412 (2025) |
| VITAL FLUIDS S.R.L. SRL | 46516361 | 7022 | 141.410 (2023) |
| SOT MEDICAL SRL SRL | 17952693 | 4646 | 141.400 (2025) |
| WISE PATH STRATEGIES SPECIALISTS S.R.L. SRL | 48162350 | 7022 | 141.400 (2025) |
| LONCA INSTAL S.R.L. SRL | 41663671 | 4674 | 141.397 (2025) |
| ECOBRIGHT S.R.L. SRL | 49653576 | 8130 | 141.390 (2025) |
| KSS 4 ALL S.R.L. SRL | 47328145 | 6832 | 141.382 (2025) |
| OVERHOMES S.R.L. SRL | 39632851 | 4100 | 141.373 (2025) |
| EDIL PCV SRL SRL | 25323171 | 7112 | 141.355 (2025) |
| DARIMED SRL SRL | 23791710 | 8623 | 141.350 (2025) |
| DOGHITA SRL SRL | 16210980 | 4933 | 141.339 (2025) |
| ANCUTA COMIMPEX SRL SRL | 227152 | 6820 | 141.308 (2025) |
| ARCHITEKTURVIERTEL S.R.L. SRL | 47138949 | 7111 | 141.274 (2025) |
| HORIZ BEEZKNEEZ SRL-D SRL | 35686034 | 6201 | 141.263 (2018) |
| TAO ALPHA FITNESS S.R.L. SRL | 45987140 | 9313 | 141.250 (2025) |
| ALTERVIS CONT S.R.L. SRL | 43683756 | 6920 | 141.200 (2025) |
| PĂRINTE INFORMAT S.R.L. SRL | 41109790 | 8559 | 141.185 (2025) |
| TRICOTAJE SOMESUL SA SA | 202140 | 6820 | 141.125 (2025) |
| DUMITRISME S.R.L. SRL | 49260194 | 7311 | 141.106 (2025) |
| SLICE SOFTWARE S.R.L. SRL | 51432984 | 6210 | 141.084 (2025) |
| EXPERIENCE ENHANCE CONNECT S.R.L. SRL | 38836179 | 8230 | 141.065 (2025) |
| ARIUS RENT S.R.L. SRL | 44169274 | 4939 | 140.919 (2025) |
| FILBUN SRL SRL | 34126446 | 5630 | 140.857 (2025) |
| LINK-ME TECH S.R.L. SRL | 45843454 | 4619 | 140.816 (2025) |