Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 23.846 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GABONE&BABA S.R.L. SRL | 40091920 | 4932 | 88.681 (2025) |
| F R CONSULT CONSTRUCT S.R.L. SRL | 51539221 | 7112 | 88.676 (2025) |
| SK7 VISTA2 IMOBILIARE S.R.L. SRL | 48605538 | 4120 | 88.648 (2025) |
| SYAXTRAD S.R.L. SRL | 40368320 | 7430 | 88.612 (2025) |
| LEGOSERV SRL SRL | 30544950 | 8123 | 88.592 (2025) |
| SANREN EXPERT AUTO S.R.L. SRL | 44193914 | 4520 | 88.580 (2025) |
| EVOTIME CONS S.R.L. SRL | 45469156 | 7112 | 88.575 (2025) |
| CSI 4 ALL SRL SRL | 35498596 | 4932 | 88.567 (2025) |
| ALEGEA SPED SRL SRL | 31312142 | 4932 | 88.536 (2025) |
| ACTIVE PRO FITNESS S.R.L. SRL | 47261851 | 9313 | 88.535 (2025) |
| CORPAN LOGISTIC S.R.L. SRL | 42184227 | 4933 | 88.491 (2025) |
| DEVILLE ENTERPRISE S.R.L. SRL | 52623281 | 4933 | 88.413 (2025) |
| XENTEK SRL SRL | 14994457 | 4619 | 88.396 (2020) |
| RN STUDIO SRL SRL | 24255532 | 7111 | 88.385 (2025) |
| TOGO SAM S.R.L. SRL | 48144469 | 4791 | 88.334 (2025) |
| ALTERNATIV DRIVE CAR & SOLUTION S.R.L. SRL | 43602794 | 4939 | 88.249 (2025) |
| TPG SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51939970 | 4933 | 88.249 (2025) |
| EDEN LUXURY PROPERTIES S.R.L. SRL | 45531770 | 6820 | 88.230 (2025) |
| MASTERCRAFT CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49168458 | 7112 | 88.224 (2025) |
| BLUMARY FASHION S.R.L. SRL | 38671747 | 4771 | 88.215 (2025) |
| GLOBALDENT SERVICES S.R.L. SRL | 31131600 | 8623 | 88.206 (2025) |
| SAMUS MOBILIER S.R.L. SRL | 39198362 | 3109 | 88.202 (2025) |
| HBM CONSULT SRL SRL | 26352795 | 7112 | 88.200 (2025) |
| TOM FUSE CONSULTING TFC S.R.L. SRL | 38545285 | 7020 | 88.184 (2025) |
| KITE COWORK S.R.L. SRL | 48446459 | 6820 | 88.180 (2025) |
| TRUCK DIAGNOSTIC TRAINING S.R.L. SRL | 43923450 | 8559 | 88.178 (2025) |
| WHEELY PRODUCTION S.R.L. SRL | 49849921 | 8532 | 88.145 (2025) |
| INNOVATIVE SOFTWARE SERVICES S.R.L. SRL | 47334872 | 6201 | 88.140 (2025) |
| RTDUODENT SRL SRL | 37392426 | 8623 | 88.137 (2025) |
| TECMAB S.R.L. SRL | 50510049 | 4669 | 88.116 (2025) |
| SERAI FISH COM S.R.L. SRL | 42268000 | 4933 | 88.105 (2025) |
| MERE RESEARCH S.R.L. SRL | 49478220 | 7320 | 88.100 (2025) |
| CABINET CARDIOHEALTH S.R.L. SRL | 43744578 | 8622 | 88.074 (2025) |
| CLAU VIO TRANS SRL SRL | 24770104 | 6820 | 88.050 (2022) |
| CASA DE CONSULTANŢĂ TRANSILVANIA SRL SRL | 36468089 | 6210 | 88.048 (2025) |
| HLM MEDICAL S.R.L. SRL | 45661584 | 8622 | 88.000 (2025) |
| TECH CONVO S.R.L. SRL | 48935951 | 6210 | 87.999 (2025) |
| TOP VET CORP SRL SRL | 38056300 | 7500 | 87.966 (2025) |
| ART CONSTRUCT POP SRL SRL | 32976661 | 4100 | 87.910 (2025) |
| BRAINSTORM R&D S.R.L. SRL | 45154719 | 7220 | 87.880 (2022) |
| PRO MASTER BUILDING S.R.L. SRL | 41421589 | 4723 | 87.879 (2025) |
| AT HT INVEST SRL SRL | 33508391 | 6820 | 87.879 (2021) |
| NIKAMI TRADE S.R.L. SRL | 46113989 | 4791 | 87.866 (2024) |
| EURODIDACT II SRL SRL | 18931206 | 5811 | 87.857 (2025) |
| DECASTEBI SRL SRL | 27725752 | 4933 | 87.819 (2025) |
| EMPULSE S.R.L. SRL | 53002665 | 9510 | 87.800 (2025) |
| STRIKE ENTERPRISE S.R.L. SRL | 49558051 | 4933 | 87.787 (2025) |
| D&D PRO BEAUTY SRL SRL | 30534728 | 8559 | 87.785 (2025) |
| SALON HAIR STYLE CATALEYA S.R.L. SRL | 41355787 | 9621 | 87.781 (2025) |
| SANTA CLARITA S.R.L. SRL | 51857861 | 9630 | 87.766 (2025) |