Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 23.841 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| FEM PHYSICAL REHAB TERAPY S.R.L. SRL | 46407550 | 8690 | 63.155 (2025) |
| AUTO DRAGOS PREMIUM S.R.L. SRL | 48123849 | 4933 | 63.136 (2025) |
| ALYSSEL S.R.L. SRL | 47818473 | 4933 | 63.106 (2025) |
| MAC INVENT S.R.L. SRL | 37771209 | 4932 | 63.086 (2025) |
| TANTAU INVEST S.R.L. SRL | 40244420 | 6831 | 63.081 (2025) |
| ACARD CJ S.R.L. SRL | 45002265 | 4791 | 63.062 (2025) |
| CITYLINKDRIVERS S.R.L. SRL | 50612618 | 4933 | 63.056 (2025) |
| I M G INSTAL SRL SRL | 13858708 | 4322 | 63.038 (2025) |
| FEM ART SRL SRL | 23558481 | 6820 | 63.017 (2025) |
| MARCELREB SRL SRL | 30534809 | 4933 | 63.016 (2025) |
| MULTIPLAN SRL SRL | 16457930 | 7112 | 63.005 (2025) |
| MCM PLUS S.R.L. SRL | 53068198 | 4617 | 63.000 (2025) |
| EMANUELA EDUCATION SRL SRL | 30639805 | 8559 | 63.000 (2018) |
| INTER FLY AVIATION SRL SRL | 34009942 | 5911 | 63.000 (2025) |
| BOIAN MANAGEMENT&COMMUNICATION S.R.L. SRL | 30632696 | 7020 | 63.000 (2025) |
| SISTEM ROOF CONSTRUCT S.R.L. SRL | 52773661 | 4100 | 63.000 (2025) |
| DAN & IOAN CAR S.R.L. SRL | 44490141 | 4933 | 62.987 (2025) |
| BUFSECURITY SYSTEMS SRL SRL | 34987160 | 4712 | 62.964 (2025) |
| M&J DRIVE TRAVEL SRL SRL | 36904447 | 4932 | 62.941 (2025) |
| NOVA ARC MED S.R.L. SRL | 52397834 | 7499 | 62.920 (2025) |
| AGRO MARKET EXIM SRL SRL | 6063768 | 6820 | 62.915 (2025) |
| BRONTO INCHIRIERI S.R.L. SRL | 51479170 | 7732 | 62.901 (2025) |
| CATIOANRIDE S.R.L. SRL | 40964056 | 4932 | 62.890 (2024) |
| THE THIRD ITERATION S.R.L. SRL | 36915314 | 6201 | 62.861 (2025) |
| SMARTTECH BUSINESS ACCELERATION S.R.L. SRL | 47190408 | 6201 | 62.849 (2023) |
| AMADA MOB CONCEPT S.R.L. SRL | 50971654 | 4332 | 62.849 (2025) |
| COOL ZEN RIDE S.R.L. SRL | 47062786 | 7711 | 62.847 (2025) |
| SUPERIOR RESIDENCE SRL SRL | 33881896 | 6820 | 62.832 (2025) |
| CLARA TAXI SRL SRL | 29491690 | 4932 | 62.809 (2025) |
| CALEDRO IMPEX SRL SRL | 32695038 | 6812 | 62.793 (2025) |
| EURO DAN ELECTRONIC SRL-D SRL | 34022011 | 4754 | 62.781 (2025) |
| EUCAR PRODIMPEX SRL SRL | 35235514 | 7112 | 62.731 (2025) |
| TABERE SKI FUN S.R.L. SRL | 42825445 | 5320 | 62.720 (2025) |
| TRASEU TAXI S.R.L. SRL | 40815208 | 4932 | 62.697 (2025) |
| ONE DIRECT CONSTRUCT S.R.L. SRL | 52101040 | 4331 | 62.695 (2025) |
| DKB RIDE S.R.L. SRL | 52065274 | 4933 | 62.679 (2025) |
| BENEFIC STAR SRL SRL | 35268090 | 4932 | 62.671 (2025) |
| DANIS M SRL SRL | 21393980 | 4933 | 62.667 (2025) |
| VETIM PET S.R.L. SRL | 51335868 | 7500 | 62.658 (2025) |
| PRO LARIFIT SERV S.R.L. SRL | 38580053 | 4933 | 62.649 (2025) |
| OVI DRAWING S.R.L. SRL | 42511973 | 7112 | 62.626 (2025) |
| T&S PARTNER S.R.L. SRL | 48726610 | 8219 | 62.619 (2025) |
| SERVAGROMEC SAM SRL SRL | 37592300 | 2932 | 62.614 (2025) |
| GLOTIA S.R.L. SRL | 52003794 | 4933 | 62.609 (2025) |
| AMIF MAIAN S.R.L. SRL | 43477969 | 8559 | 62.608 (2025) |
| BTA SERV DRIVE SRL SRL | 36774592 | 4932 | 62.607 (2025) |
| SHOP HOLISTIC S.R.L. SRL | 45240127 | 4791 | 62.606 (2025) |
| CEDAR & CLOUD S.R.L. SRL | 51892397 | 6310 | 62.601 (2025) |
| AC SMART SUPPORT S.R.L. SRL | 44758300 | 6920 | 62.600 (2025) |
| HLM ZET TRANS SRL SRL | 34349928 | 4932 | 62.589 (2025) |