Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 23.841 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TINTIT STUDIO S.R.L. SRL | 46715704 | 7420 | 50.420 (2025) |
| ADNANA IMPORT EXPORT SRL SRL | 3403326 | 7311 | 50.416 (2025) |
| NATALYDRIVE SRL SRL | 38290955 | 4933 | 50.407 (2025) |
| MDC HIDROMEX SRL SRL | 29350080 | 2562 | 50.400 (2025) |
| PYXIS CAMP S.R.L. SRL | 45530872 | 6831 | 50.400 (2025) |
| PIXOTI ATELIER S.R.L. SRL | 39145120 | 3312 | 50.395 (2025) |
| SABAU HOLDINGS S.R.L. SRL | 28384831 | 6820 | 50.389 (2025) |
| ADRIANUS IMP EXP SRL SRL | 31131570 | 4933 | 50.355 (2025) |
| DWL ARTWORK S.R.L. SRL | 41304490 | 7420 | 50.354 (2025) |
| MMA & DAVIGO S.R.L. SRL | 52309107 | 4933 | 50.342 (2025) |
| UPLOAD MEDIA GROUP S.R.L. SRL | 44570380 | 6391 | 50.324 (2023) |
| PROMARKETY AGENCY S.R.L. SRL | 50015709 | 7311 | 50.311 (2025) |
| AF-MEDIA SERVICES S.R.L. SRL | 44745059 | 6210 | 50.299 (2025) |
| TIMIATICOM S.R.L. SRL | 40936390 | 4933 | 50.278 (2025) |
| FOAIULIA S.R.L. SRL | 46689990 | 4933 | 50.277 (2025) |
| BOGDCRIS RIDECAR S.R.L. SRL | 40822752 | 4933 | 50.268 (2025) |
| STUPI TAX SRL SRL | 38314582 | 4933 | 50.252 (2020) |
| SPOTMARK S.R.L. SRL | 37554439 | 7311 | 50.225 (2025) |
| NEW JERSEY COMERT SRL SRL | 6139700 | 4649 | 50.214 (2025) |
| LET S DO IT PROFESSIONAL SRL SRL | 29595977 | 4933 | 50.210 (2019) |
| VICTORIA SMART INVESTMENTS S.R.L. SRL | 48626336 | 6831 | 50.207 (2025) |
| GYM BOX FITNESS S.R.L. SRL | 39095308 | 9313 | 50.200 (2025) |
| JBL CARS TRADING S.R.L. SRL | 37903326 | 4511 | 50.142 (2021) |
| TAVRN DIGITAL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 46017698 | 6210 | 50.140 (2025) |
| TIRALEX FLEET S.R.L. SRL | 45936146 | 4939 | 50.118 (2025) |
| ANG TRANS GLOBAL SRL SRL | 31473033 | 4932 | 50.082 (2025) |
| DRALEX CAB SRL SRL | 36399434 | 4933 | 50.049 (2025) |
| 3 STEP EORI S.R.L. SRL | 45580722 | 6311 | 50.047 (2025) |
| MATEIA X S.R.L. SRL | 48038077 | 4789 | 50.032 (2025) |
| ENLIVEN INVEST S.R.L. SRL | 44990040 | 6831 | 50.016 (2022) |
| DELIA HAIR AND SKIN S.R.L. SRL | 45872999 | 8622 | 50.010 (2025) |
| IMAGE GEAR SRL SRL | 22286257 | 7311 | 50.000 (2025) |
| TADADAM S.R.L. SRL | 41318029 | 4664 | 50.000 (2025) |
| UBEMIM OUTLET SRL SRL | 34322582 | 4771 | 50.000 (2017) |
| RVCON BUILD & CONSULTING SRL SRL | 38122412 | 3101 | 50.000 (2025) |
| SABEX DESIGN SRL SRL | 21469949 | 7410 | 50.000 (2022) |
| AVANGARD ESTATES S.R.L. SRL | 51931836 | 6831 | 50.000 (2025) |
| ATECH ENTERPRISE S.R.L. SRL | 46558375 | 7112 | 50.000 (2025) |
| ART DECORATUM SRL SRL | 32469685 | 6210 | 50.000 (2025) |
| MARCUS & MARCUS SRL SRL | 26228038 | 4939 | 50.000 (2024) |
| KONZO INVEST SRL SRL | 30635129 | 6812 | 50.000 (2025) |
| REMARUL ENGINEERING SRL SRL | 31041493 | 7112 | 50.000 (2023) |
| LIV MERA IMPEX SRL SRL | 32701415 | 4932 | 50.000 (2023) |
| HEARTMADE WORK S.R.L. SRL | 38590375 | 7022 | 49.993 (2025) |
| ABOVE & BEYOND STARS S.R.L. SRL | 44638001 | 8559 | 49.992 (2025) |
| GI ERRE LIFE.RO S.R.L. SRL | 34505474 | 4676 | 49.969 (2025) |
| BDS ARGENTO S.R.L. SRL | 42894682 | 6832 | 49.954 (2025) |
| DAPO LOGIC SRL SRL | 16152161 | 6201 | 49.948 (2025) |
| ACTION RESEARCH S.R.L. SRL | 51313991 | 7220 | 49.948 (2025) |
| NP CONSULTANTA SRL SRL | 17929550 | 8559 | 49.913 (2020) |