Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 23.841 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| LEISURE CHANNEL MANAGEMENT S.R.L. SRL | 25710852 | 7020 | 36.468 (2023) |
| A.K.A. CREATING & MANAGING S.R.L. SRL | 39957837 | 9002 | 36.450 (2023) |
| SMARTEK PC SERV S.R.L. SRL | 37591976 | 9511 | 36.410 (2025) |
| INSIGHT COMMUNICATION S.R.L. SRL | 35778855 | 7330 | 36.409 (2025) |
| STRATO PRIMO CONSTRUCT S.R.L. SRL | 46241341 | 4339 | 36.400 (2023) |
| SERGEO SPEDITION SRL SRL | 28725696 | 4941 | 36.400 (2025) |
| RCL CARMEN STYLE SRL SRL | 37289413 | 9621 | 36.380 (2025) |
| IBERIA STUDIO S.R.L. SRL | 52454921 | 1421 | 36.379 (2025) |
| PRANAVITA S.R.L. SRL | 52724863 | 9622 | 36.379 (2025) |
| BEC NORBEE VISUAL S.R.L. SRL | 41000490 | 7420 | 36.350 (2025) |
| DEUS ESTATES S.R.L. SRL | 45563721 | 6831 | 36.341 (2025) |
| MGM SUPERIOR SRL SRL | 36790466 | 4120 | 36.336 (2021) |
| RELIABILITY VALIDATION MANAGEMENT S.R.L. SRL | 44511767 | 7112 | 36.335 (2025) |
| ȘTEF BIKE S.R.L. SRL | 48515788 | 7721 | 36.329 (2025) |
| TEODORA DARIA TAXI S.R.L. SRL | 40936358 | 4932 | 36.317 (2025) |
| HAROSA GROUP S.R.L. SRL | 49799238 | 4618 | 36.305 (2025) |
| MARCON BUILDING CONSTRUCT SRL SRL | 37659443 | 4120 | 36.300 (2025) |
| CROYAL NM S.R.L. SRL | 38871222 | 1421 | 36.275 (2025) |
| CLAPA SRL SRL | 13284109 | 6811 | 36.267 (2025) |
| N R ZODIAC SRL SRL | 16319554 | 1722 | 36.266 (2025) |
| EXPAND MARKET RESEARCH AND STRATEGY S.R.L. SRL | 47537567 | 7320 | 36.265 (2025) |
| TTHL CARGO SRL SRL | 35035257 | 4933 | 36.256 (2025) |
| TERMOGIP HITING SRL SRL | 37631612 | 2362 | 36.253 (2025) |
| REFRACTAR IMPEX SRL SRL | 33206008 | 4100 | 36.250 (2025) |
| EUROBRO CONSULT SRL SRL | 16082384 | 4619 | 36.249 (2025) |
| OVI ALEX LOGISTIC S.R.L. SRL | 38697291 | 4941 | 36.240 (2025) |
| DELIVER&AGER SRL SRL | 35858997 | 8130 | 36.234 (2018) |
| GILDAX COMPANY S.R.L. SRL | 49091060 | 4939 | 36.231 (2025) |
| EXPRESIA SRL SRL | 18380824 | 7111 | 36.213 (2017) |
| A VOTRE SERVICE S.R.L. SRL | 47354187 | 6832 | 36.206 (2025) |
| FILMAN TRANS S.R.L. SRL | 49675124 | 7020 | 36.195 (2025) |
| NAE TAXI S.R.L. SRL | 35085158 | 4932 | 36.186 (2025) |
| GUIDELINE CONSULTING S.R.L. SRL | 36759479 | 7020 | 36.165 (2025) |
| SCATCONT SRL SRL | 3801763 | 6920 | 36.150 (2025) |
| AXIOS COMPONENTS S.R.L. SRL | 45669030 | 2226 | 36.149 (2025) |
| SOW FAST SERVICE S.R.L. SRL | 42396564 | 4933 | 36.146 (2025) |
| PODOMA SRL SRL | 28553604 | 6820 | 36.103 (2025) |
| ANDREMAR INDUSTRIAL SRL SRL | 32345768 | 4932 | 36.096 (2025) |
| RUX & LETI TRADE S.R.L. SRL | 40831173 | 4932 | 36.080 (2025) |
| SOFI TAXI SRL SRL | 32753333 | 4933 | 36.064 (2025) |
| CABITAS LOGISTICS S.R.L. SRL | 43667513 | 4941 | 36.057 (2024) |
| MAT INSTAL COMPLET SRL SRL | 38001020 | 4322 | 36.050 (2025) |
| DATRONIX COMPUTER SRL SRL | 2883595 | 2660 | 36.044 (2025) |
| STUDIOCREATIVE S.R.L. SRL | 49682717 | 9602 | 36.039 (2025) |
| AUTO CENTER SECOND HAND SRL SRL | 37278171 | 4511 | 36.031 (2024) |
| BAT REPAIRE PRO S.R.L. SRL | 44481429 | 3314 | 36.027 (2025) |
| ALSO IMPORT EXPORT SRL SRL | 244706 | 7711 | 36.026 (2025) |
| TRANSILVANIA DENTAL HUB SRL SRL | 36124905 | 6820 | 36.000 (2025) |
| LUBRICANT SERVICES SRL SRL | 37434980 | 7120 | 36.000 (2025) |
| DARIANA CARGO TRANS S.R.L. SRL | 45014367 | 8123 | 36.000 (2025) |