Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 23.841 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ONCOSUPORT SRL SRL | 35955531 | 8622 | 32.561 (2025) |
| ART IMPEX SRL SRL | 16525244 | 8211 | 32.555 (2024) |
| ROBRICKWORK SAM INVEST S.R.L. SRL | 46064657 | 0812 | 32.550 (2025) |
| WOWENGLISH S.R.L. SRL | 49053288 | 4933 | 32.549 (2025) |
| BABAYAGA SRL SRL | 34013900 | 4619 | 32.548 (2018) |
| CHINTOS PRODCOM SRL SRL | 3599525 | 2740 | 32.541 (2025) |
| ASCHOM CONSULTING SRL SRL | 35244547 | 6831 | 32.532 (2025) |
| IRAMONA COM SRL SRL | 8110696 | 6831 | 32.524 (2025) |
| ABSTAND INVEST S.R.L. SRL | 38736633 | 4110 | 32.512 (2025) |
| OLD MUSIC SOUND S.R.L. SRL | 40193741 | 9002 | 32.500 (2021) |
| HA CONSTRUCT INVEST SRL SRL | 25718767 | 4110 | 32.500 (2025) |
| DARMIRA AUTO SRL SRL | 29724788 | 4933 | 32.475 (2025) |
| PRODAV SERV SRL SRL | 32547139 | 4932 | 32.473 (2025) |
| DAN MOLDOVAN SERV S.R.L. SRL | 46924638 | 4933 | 32.465 (2025) |
| LIONS ROAR SRL SRL | 37638700 | 6831 | 32.462 (2025) |
| MEDICAL CLINIC ALEX S.R.L. SRL | 45836791 | 8622 | 32.460 (2025) |
| MFC ELECTRIC S.R.L. SRL | 48206111 | 4321 | 32.442 (2025) |
| MINTECH SRL SRL | 12311540 | 6811 | 32.426 (2025) |
| CENTRUL EDUCOM EDUCAȚIE ȘI COMUNICARE PENTRU TOȚI S.R.L. SRL | 51824295 | 8559 | 32.420 (2025) |
| CMD EXPERT S.R.L. SRL | 48841342 | 7711 | 32.417 (2025) |
| Z CREATIV S.R.L. SRL | 21823450 | 6310 | 32.400 (2025) |
| ERZOINV SRL SRL | 26438803 | 6310 | 32.355 (2025) |
| AAUTO EQUIP SRL SRL | 14395555 | 4664 | 32.346 (2025) |
| VRM DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 42503229 | 4617 | 32.346 (2025) |
| ANTEEA SRL SRL | 16607166 | 5811 | 32.343 (2025) |
| NCT TAXI SRL SRL | 33361044 | 4932 | 32.342 (2025) |
| PAUL'S LABORATORY S.R.L. SRL | 37382660 | 3250 | 32.339 (2025) |
| COMPOSITEWEAVER S.R.L. SRL | 42706584 | 7311 | 32.329 (2025) |
| NITEL STUDIO S.R.L. SRL | 43033397 | 7420 | 32.326 (2025) |
| AVB INSTAL SRL SRL | 16913548 | 4932 | 32.315 (2024) |
| HIGH-RISE ARCHITECTURE S.R.L. SRL | 46328929 | 7111 | 32.305 (2025) |
| EMIATACAM SRL SRL | 32850115 | 4933 | 32.299 (2025) |
| PINK PENCILS S.R.L. SRL | 33367365 | 5829 | 32.290 (2025) |
| EROS SERVIMPEX SRL SRL | 5078604 | 4933 | 32.267 (2025) |
| IMPACT SPORT ACADEMY S.R.L. SRL | 52398074 | 8551 | 32.266 (2025) |
| CARDIO INTEC DR S.R.L. SRL | 44267973 | 8622 | 32.266 (2025) |
| DRONES STORE S.R.L. SRL | 48135177 | 4791 | 32.257 (2023) |
| HORY DENY SRL SRL | 24089073 | 4322 | 32.256 (2025) |
| THE ART OF BEAUTY SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 50998854 | 9622 | 32.250 (2025) |
| TRADINTERIDEAS S.R.L. SRL | 40701556 | 7430 | 32.212 (2025) |
| CORANA UCR S.R.L. SRL | 40879023 | 4932 | 32.194 (2025) |
| MANUBOG&NICOMAR S.R.L. SRL | 52325722 | 4933 | 32.176 (2025) |
| WILLOWNROSALIE S.R.L. SRL | 48935994 | 4776 | 32.167 (2025) |
| HSH CONSULTING SRL SRL | 16458013 | 4616 | 32.162 (2022) |
| BMD HOUSE SRL SRL | 24923992 | 6820 | 32.152 (2021) |
| TOFINJECT SERVICE SRL SRL | 2868765 | 9531 | 32.151 (2025) |
| MAGAZINUL DE PERDELE SRL SRL | 37255216 | 4751 | 32.120 (2024) |
| BRIANA LUXURY HOME S.R.L. SRL | 39729260 | 6820 | 32.103 (2025) |
| INOVA CONSULTING SRL SRL | 22419752 | 7022 | 32.100 (2025) |
| FISCAL CONTENT SRL SRL | 16064906 | 6920 | 32.100 (2025) |