Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 26.525 au depus bilanț pentru 2022 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 72,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,7% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 23,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| RAWM ARCHITECTURE S.R.L. SRL | 36680030 | 5520 | 186.539 (2025) |
| NOHUP FLOW S.R.L. SRL | 49444154 | 6210 | 186.505 (2025) |
| FABY AUTOTRANS SRL SRL | 34026226 | 4941 | 186.500 (2025) |
| TOPO GEO CON S.R.L. SRL | 50410651 | 7112 | 186.500 (2025) |
| APEX RAY SRL SRL | 14603702 | 6820 | 186.474 (2025) |
| PINK PIXELS S.R.L. SRL | 49200761 | 7410 | 186.445 (2025) |
| GRAFIDESIGN SRL SRL | 16531262 | 7311 | 186.421 (2025) |
| PRODIGY SOLS S.R.L. SRL | 47246959 | 6201 | 186.391 (2025) |
| VENUS VOYAGE S.R.L. SRL | 47416247 | 4778 | 186.388 (2025) |
| BRIONA SRL SRL | 16457891 | 6820 | 186.382 (2025) |
| ARISAN SRL SRL | 14293156 | 7499 | 186.373 (2025) |
| INTER HOUSE SRL SRL | 14918875 | 3101 | 186.313 (2025) |
| MUSIC2GO S.R.L. SRL | 35007656 | 9039 | 186.272 (2025) |
| OTELA CONSULTING S.R.L. SRL | 37631531 | 7330 | 186.230 (2022) |
| ARG & AM TRAVEL S.R.L. SRL | 49317584 | 4939 | 186.206 (2025) |
| RTZ IMPORT S.R.L. SRL | 39714161 | 4791 | 186.194 (2019) |
| PSI MONTELIS S.R.L. SRL | 49051163 | 9329 | 186.174 (2025) |
| DELADA CARE SRL SRL | 26791596 | 9622 | 186.165 (2025) |
| ADO CRUISE SRL SRL | 28033407 | 7911 | 186.154 (2025) |
| BROSERV S.R.L. SRL | 50456829 | 6201 | 186.151 (2025) |
| GRAVITY RESEARCH S.R.L. SRL | 49901744 | 7210 | 186.127 (2025) |
| CLUB HAMHAM S.R.L. SRL | 44617386 | 9699 | 186.096 (2024) |
| DIGIFACE S.R.L. SRL | 46191367 | 8690 | 186.086 (2025) |
| THE TRAINING COMPANY S.R.L. SRL | 51675673 | 8559 | 186.016 (2025) |
| BXT INVEST SRL SRL | 14772442 | 7022 | 186.000 (2025) |
| ATELIER52 TRANSILVANIA S.R.L. SRL | 43406593 | 7413 | 185.984 (2025) |
| BC PARTIES S.R.L. SRL | 39415089 | 8230 | 185.984 (2024) |
| BUBBLE FLAVOURS & EVENTS S.R.L. SRL | 37130174 | 4711 | 185.941 (2025) |
| SEVAR GRUP SRL SRL | 14634911 | 4532 | 185.912 (2025) |
| ALLURE CLINIQUE SRL SRL | 31092780 | 9622 | 185.851 (2025) |
| AZENO DEVELOPMENT SERVICE S.R.L. SRL | 45792512 | 6210 | 185.757 (2025) |
| TEHNOFIN SRL SRL | 16477937 | 4690 | 185.727 (2025) |
| MH SOFT PLATFORM SRL SRL | 37903180 | 6201 | 185.727 (2025) |
| NOBEL TRADE SRL SRL | 29271156 | 6820 | 185.705 (2025) |
| MOX STUDIO S.R.L. SRL | 50320915 | 7410 | 185.701 (2025) |
| TOTAL ELECTRIC LAR S.R.L. SRL | 42568694 | 4321 | 185.686 (2025) |
| PROJECT DECO DESIGN SRL SRL | 37696751 | 7111 | 185.684 (2025) |
| LUCASINO SRL SRL | 18489270 | 4322 | 185.661 (2025) |
| 3-ON ASIST INSTAL S.R.L. SRL | 45750363 | 4322 | 185.635 (2025) |
| NERVA REX SRL SRL | 16495313 | 8622 | 185.602 (2022) |
| GEKKO KBHS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51266660 | 5911 | 185.600 (2025) |
| FORMADENT SRL SRL | 16092825 | 8623 | 185.524 (2025) |
| STREETWEAR OUTLET S.R.L. SRL | 50138280 | 4712 | 185.446 (2025) |
| CATMAR ELECTRIC S.R.L. SRL | 39305892 | 4321 | 185.435 (2025) |
| ERA EXCLUSIV SERV S.R.L. SRL | 42342572 | 4933 | 185.426 (2025) |
| ENDOLEND S.R.L. SRL | 40363129 | 6820 | 185.371 (2025) |
| IZVOR COLLECTIVE SRL SRL | 37827695 | 7412 | 185.313 (2025) |
| DEV CONSULT SRL SRL | 14634938 | 7820 | 185.282 (2025) |
| PRO AUTO LINE S.R.L. SRL | 42522840 | 4933 | 185.275 (2025) |
| SOFTLAND ALFABET S.R.L. SRL | 40111784 | 4791 | 185.152 (2025) |