Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 26.525 au depus bilanț pentru 2022 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 72,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,7% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 23,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| LA CUIE S.R.L. SRL | 50243510 | 4752 | 150.289 (2025) |
| KUMPANIA NOA SRL SRL | 32930664 | 7311 | 150.283 (2025) |
| CARIERE M & S SRL SRL | 23857572 | 0811 | 150.260 (2025) |
| SPS IT CONSULTING SRL SRL | 17565417 | 6220 | 150.249 (2025) |
| SALEMIX CONSULTING S.R.L. SRL | 51495893 | 8559 | 150.223 (2025) |
| ANAIRTAX SRL SRL | 30822615 | 4941 | 150.218 (2025) |
| INEOVOX SOLUTIONS SRL SRL | 21552644 | 6220 | 150.189 (2025) |
| CRISALDA CONSTRUCT SRL SRL | 22324776 | 4613 | 150.124 (2025) |
| REAL LUNA CONSTRUCT SRL SRL | 36580448 | 4110 | 150.090 (2023) |
| ALPHA MIGHTECH S.R.L. SRL | 44924780 | 6210 | 150.067 (2025) |
| HOZAN ALI SRL SRL | 31203323 | 4933 | 150.051 (2025) |
| DIA & MILU TRANS S.R.L. SRL | 38629700 | 4941 | 150.050 (2025) |
| ADVANCE CONSULTING MVC S.R.L. SRL | 47956824 | 6619 | 150.000 (2025) |
| TECHMA EXIM SRL SRL | 13402883 | 4690 | 150.000 (2025) |
| DUO OPTIM INSTAL S.R.L. SRL | 46653776 | 7112 | 150.000 (2025) |
| BJN DIGITAL S.R.L. SRL | 51858042 | 6210 | 150.000 (2025) |
| NICOM CONSTRUCT SRL SRL | 18624287 | 4213 | 150.000 (2025) |
| ROHAR RH CONSULTING S.R.L. SRL | 43659154 | 4339 | 149.971 (2025) |
| TASHI VET SRL SRL | 34393192 | 7500 | 149.930 (2025) |
| ATELIER PASTEL STUDIO S.R.L. SRL | 5422871 | 7111 | 149.877 (2025) |
| BRONZE GLOW STUDIO S.R.L. SRL | 48509182 | 9622 | 149.873 (2025) |
| NOLDOR SRL SRL | 25063683 | 6201 | 149.871 (2025) |
| STM STRUCTURAL DESIGN GROUP S.R.L. SRL | 42325261 | 7112 | 149.848 (2025) |
| DEUȘAN SERV S.R.L. SRL | 38713176 | 3320 | 149.840 (2025) |
| FGK SERV CONST SRL SRL | 37236630 | 9531 | 149.821 (2025) |
| MADD COMPUTER SERVICE SRL SRL | 28904454 | 4650 | 149.818 (2025) |
| CONNECT SMART HUB S.R.L. SRL | 40508793 | 7912 | 149.776 (2025) |
| STORYFORM S.R.L. SRL | 51049815 | 7111 | 149.752 (2025) |
| LAURAZ TRADING SRL SRL | 27721173 | 4939 | 149.732 (2025) |
| LOVELY RALUCA GRAPH S.R.L. SRL | 47077620 | 4532 | 149.672 (2025) |
| SV IMOBI ONLINE S.R.L. SRL | 42662879 | 6831 | 149.664 (2025) |
| ITHINK SOFTWARE SOLUTIONS & SERVICES SRL SRL | 34335868 | 6210 | 149.650 (2025) |
| BELLA BIKE SERVICE SRL SRL | 34802661 | 9529 | 149.644 (2024) |
| CDS SAFE RIDES S.R.L. SRL | 47816863 | 4933 | 149.614 (2025) |
| CHERITRANS S.R.L. SRL | 49726503 | 4933 | 149.604 (2025) |
| DIGITAL RIDER S.R.L. SRL | 47041163 | 6210 | 149.602 (2025) |
| CEACA & FAMILY S.R.L. SRL | 42416866 | 4933 | 149.574 (2025) |
| ATC SALES SRL SRL | 31380252 | 4619 | 149.565 (2025) |
| SILAR SERVICES SRL SRL | 35445486 | 4312 | 149.555 (2025) |
| TSM LAVANDA ART S.R.L. SRL | 41072640 | 4712 | 149.555 (2025) |
| DUOVIP IMPEX SRL SRL | 7164957 | 4532 | 149.553 (2025) |
| ALL 4 ALL SRL SRL | 22057300 | 7732 | 149.551 (2025) |
| MENTAID EVENTS S.R.L. SRL | 42635386 | 8559 | 149.530 (2025) |
| MANOPERA SOLUTIONS S.R.L. SRL | 37644655 | 7111 | 149.421 (2025) |
| XMX TOP CARS S.R.L. SRL | 51066735 | 4100 | 149.387 (2025) |
| COMPANIA BODEA SRL SRL | 246677 | 4619 | 149.375 (2025) |
| GORTRANS REBER S.R.L. SRL | 43662907 | 4939 | 149.371 (2025) |
| DAMELIUS S.R.L. SRL | 39723887 | 1071 | 149.353 (2025) |
| KINGAS BOUTIQUE SRL SRL | 32871444 | 4779 | 149.287 (2025) |
| SIN CONSULTING SRL SRL | 16893351 | 7020 | 149.250 (2022) |