Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 26.525 au depus bilanț pentru 2022 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 72,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,7% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 23,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CHIROPRACTIC CLINIC S.R.L. SRL | 44427780 | 8695 | 115.450 (2025) |
| EMARCO SERV SRL SRL | 7880980 | 7320 | 115.449 (2023) |
| CUIBUL BERZELOR S.R.L. SRL | 33774806 | 8559 | 115.375 (2025) |
| ESTUDIO TONE SRL SRL | 36837151 | 7111 | 115.348 (2025) |
| AYAN AUTOMOTIVE S.R.L. SRL | 49775166 | 4532 | 115.342 (2025) |
| AUTOCONNECT SERVICES S.R.L. SRL | 47685326 | 7711 | 115.319 (2025) |
| ELECTRO REPER S.R.L. SRL | 49468935 | 6832 | 115.285 (2025) |
| THE SUIT MANUFACTURER S.R.L. SRL | 46778940 | 4641 | 115.285 (2023) |
| CHIS DRIVE S.R.L. SRL | 49210129 | 4933 | 115.245 (2025) |
| ELCRIS IMPEX SRL SRL | 22644878 | 4322 | 115.239 (2025) |
| TREZESTE ORASUL S.R.L. SRL | 39822600 | 4725 | 115.208 (2025) |
| BEST EFECT SERV SRL SRL | 30123218 | 1421 | 115.137 (2025) |
| LASER DENTISTRY S.R.L. SRL | 37273530 | 8623 | 115.127 (2025) |
| ALLSTAR WHEELS POWDER COATING S.R.L. SRL | 45451426 | 2562 | 115.100 (2025) |
| MAIER IMPORT EXPORT SRL SRL | 16285982 | 4649 | 115.034 (2025) |
| RETITAX SRL SRL | 35144505 | 4933 | 115.022 (2025) |
| A&V CONSULTING SSM SRL SRL | 23591410 | 6832 | 115.007 (2025) |
| POZITIV TRAINING SRL SRL | 37659451 | 8559 | 115.000 (2025) |
| NATURA STUDIO S.R.L. SRL | 41473855 | 9622 | 114.983 (2025) |
| MOVIDRA IMPEX SRL SRL | 14416666 | 4933 | 114.979 (2025) |
| MOTOR TECH WORKS S.R.L. SRL | 45953562 | 4791 | 114.898 (2025) |
| REVOLUTIONARY ENGINEERING SOLUTIONS ENTERPRISE SRL SRL | 37730268 | 7112 | 114.889 (2025) |
| SPOT PROGRES S.A. SA | 2691360 | 4619 | 114.881 (2025) |
| RUN ADI INSTAL S.R.L. SRL | 49673212 | 4322 | 114.879 (2025) |
| TEDELCO SRL SRL | 12867520 | 6201 | 114.866 (2025) |
| BIGTIME AUDIO PRODUCTION SRL SRL | 38019043 | 5920 | 114.776 (2025) |
| GDD S.R.L. SRL | 52623230 | 4711 | 114.768 (2025) |
| CEEMPLIFY SRL-D SRL | 37557273 | 6202 | 114.764 (2025) |
| NUAGE BEAUTY S.R.L. SRL | 41201079 | 9602 | 114.763 (2025) |
| D&P MULTISERVICE S.R.L. SRL | 51987144 | 5320 | 114.761 (2025) |
| ALIJOL CONSTRUCT SRL SRL | 32334491 | 4120 | 114.721 (2025) |
| DAN STEEL FINANCIAL SRL SRL | 31842238 | 7022 | 114.706 (2019) |
| GEOCOS MAGAZIN ALIMENTAR S.R.L. SRL | 46482510 | 4711 | 114.703 (2025) |
| FARAGAU DORIN AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 30393556 | 6622 | 114.697 (2025) |
| AIM LOG CONSULTANT SRL SRL | 33668880 | 7020 | 114.658 (2021) |
| MVS IMOCONS SRL SRL | 34571060 | 6812 | 114.655 (2025) |
| NAO S SWEETS S.R.L. SRL | 33693302 | 4334 | 114.646 (2025) |
| VIAFLORAL S.R.L. SRL | 48363531 | 8299 | 114.610 (2025) |
| J & A HIFI STORE S.R.L. SRL | 38652559 | 4791 | 114.585 (2025) |
| EXPERT TEAM SRL SRL | 15793338 | 7499 | 114.576 (2024) |
| TIDA ADMIN SRL SRL | 30841382 | 6832 | 114.563 (2025) |
| LOUSPICE S.R.L. SRL | 37748850 | 9622 | 114.556 (2025) |
| DEDE LOGISTIC S.R.L. SRL | 43979434 | 4941 | 114.534 (2025) |
| PERFECT FACILITY SERVICES S.R.L. SRL | 38460790 | 8122 | 114.525 (2025) |
| ELYSEE ESTATE S.R.L. SRL | 43175898 | 6831 | 114.484 (2025) |
| ZOOM ANIMATION S.R.L. SRL | 40822744 | 5911 | 114.482 (2025) |
| DS 2 ELECTRONICS SRL SRL | 2897604 | 2630 | 114.467 (2025) |
| IMMOMAXIM SRL SRL | 22577256 | 6831 | 114.440 (2025) |
| LD DEVSTUDIO S.R.L. SRL | 52407563 | 6210 | 114.436 (2025) |
| CU ALTE CUVINTE SRL SRL | 38490856 | 7311 | 114.430 (2025) |