Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 26.519 au depus bilanț pentru 2022 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 72,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,7% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 23,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GLODEAN GLR SPEED S.R.L. SRL | 48530761 | 4932 | 42.601 (2025) |
| REP SERVICES SRL SRL | 32288956 | 3314 | 42.596 (2025) |
| ISTY & NORA S.R.L. SRL | 43844046 | 4932 | 42.567 (2025) |
| DEBO & ABY TAXI S.R.L. SRL | 39071660 | 4933 | 42.562 (2025) |
| NESTETIC REAL ESTATE S.R.L. SRL | 50968950 | 6831 | 42.558 (2025) |
| KORECT SRL SRL | 14388973 | 4711 | 42.557 (2020) |
| A4TH CONSULTING & RESEARCH S.R.L. SRL | 48363507 | 7112 | 42.550 (2025) |
| MOVINGREALINOVATIONS S.R.L. SRL | 45967541 | 4100 | 42.545 (2024) |
| TECHSPERT OMNISERV SRL SRL | 28643278 | 9511 | 42.500 (2025) |
| NATURAL BIO CLEAN S.R.L. SRL | 42524280 | 4791 | 42.500 (2024) |
| BAFRO S.R.L. SRL | 51522084 | 4933 | 42.490 (2025) |
| ADYRAPEL SRL SRL | 37036984 | 4614 | 42.490 (2025) |
| ARTY PRODUCTIE SRL SRL | 10763131 | 1413 | 42.483 (2025) |
| LVNDMARK S.R.L. SRL | 48703897 | 5520 | 42.480 (2025) |
| BRIGHT WAY EDU S.R.L. SRL | 51743859 | 8559 | 42.470 (2025) |
| GAME OVER CAPITAL S.R.L. SRL | 50798651 | 4939 | 42.459 (2025) |
| GELUTAX SRL SRL | 27484409 | 4933 | 42.436 (2025) |
| MARIUS RECOVERY S.R.L. SRL | 48944135 | 5221 | 42.430 (2025) |
| MEV OROTRANS SRL SRL | 29929430 | 4933 | 42.428 (2025) |
| GEBRAKY S.R.L. SRL | 33456438 | 5590 | 42.368 (2025) |
| TEHNOMED ADVISORY SRL SRL | 33444557 | 4690 | 42.354 (2025) |
| DAR OVIVAS SRL SRL | 28086177 | 8299 | 42.350 (2025) |
| WIPSTAR WIPCAR S.R.L. SRL | 40806870 | 4933 | 42.329 (2025) |
| LUCAMOVI SRL SRL | 33390805 | 4933 | 42.326 (2025) |
| FLORY VIUCA SERV S.R.L. SRL | 40908889 | 4933 | 42.310 (2025) |
| CEZAROM CONSULTING EXPERT SRL SRL | 34757684 | 6920 | 42.300 (2025) |
| PRODIMPEX OPTIMA SRL SRL | 2881411 | 4511 | 42.297 (2025) |
| MS URBANLAND S.R.L. SRL | 52381099 | 6811 | 42.294 (2025) |
| A-GAIN RECORDS S.R.L. SRL | 46655351 | 9020 | 42.280 (2025) |
| HEDONIA SRL SRL | 20463727 | 8559 | 42.260 (2025) |
| IONA PRODCOM SRL SRL | 2895280 | 4639 | 42.259 (2025) |
| DOM OVI TAX S.R.L. SRL | 43267126 | 4933 | 42.256 (2025) |
| RED POINT PROMOTION SRL SRL | 30981718 | 7111 | 42.245 (2024) |
| ASD DRIVE SRL SRL | 34241518 | 4933 | 42.241 (2025) |
| XEL ASPIRATIONS S.R.L. SRL | 46024628 | 8559 | 42.239 (2022) |
| CLAUS CAB S.R.L. SRL | 40991077 | 4932 | 42.236 (2025) |
| FLORES PAY SRL SRL | 27834547 | 4619 | 42.236 (2025) |
| REBERIA DIGITAL TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 46331576 | 6220 | 42.235 (2025) |
| AMBRA BELUCAR S.R.L. SRL | 40772107 | 4932 | 42.231 (2025) |
| PRODROMARNIC CONSTRUCT S.R.L. SRL | 51304179 | 4100 | 42.227 (2025) |
| DARC PIXEL S.R.L. SRL | 51968665 | 4933 | 42.202 (2025) |
| PERFECT EVENTS FACTORY S.R.L. SRL | 39597355 | 8230 | 42.200 (2025) |
| SAV WISEINVEST S.R.L. SRL | 49700287 | 6820 | 42.200 (2025) |
| CALBODAN SRL SRL | 21780057 | 4100 | 42.192 (2025) |
| IALEX S.R.L. SRL | 49522309 | 4939 | 42.171 (2025) |
| UBY & NANA CAR SRL SRL | 35283694 | 4933 | 42.166 (2025) |
| HOPINOO GROUP S.R.L. SRL | 48196794 | 4791 | 42.160 (2025) |
| FLAMINGO ADS S.R.L. SRL | 52872584 | 7311 | 42.160 (2025) |
| NATALIN SERV SRL SRL | 5734954 | 4322 | 42.155 (2025) |
| DIARIM S.R.L. SRL | 49982420 | 4772 | 42.150 (2025) |