Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.455 de firme active, dintre care 26.540 au depus bilanț pentru 2022 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,2. Cifra de afaceri cumulată, 72,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,7% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 23,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ALSET PACKAGING SRL SRL | 22385692 | 4690 | 1.224.787 (2025) |
| DEVEO MEDIA SRL SRL | 36141779 | 5811 | 1.224.272 (2025) |
| REM IMAGING SRL SRL | 35557196 | 8622 | 1.224.176 (2025) |
| TUBMAN CO SRL SRL | 8262228 | 6820 | 1.224.106 (2025) |
| IORODIR SRL SRL | 17294490 | 4711 | 1.224.038 (2025) |
| SKYSCAPE INVEST S.R.L. SRL | 50186857 | 6812 | 1.223.838 (2025) |
| GLOBAL AQUA INSTAL SRL SRL | 35297479 | 4221 | 1.223.821 (2025) |
| REALNEXT SRL SRL | 22398030 | 6831 | 1.223.345 (2025) |
| TELCONNECT S.R.L. SRL | 51006539 | 4222 | 1.222.841 (2025) |
| MEIR INVEST SRL SRL | 34100926 | 6811 | 1.222.566 (2025) |
| PIXELPAWS S.R.L. SRL | 49260208 | 6201 | 1.222.496 (2025) |
| 4OUTDOOR MANAGEMENT SRL SRL | 34087886 | 7311 | 1.221.855 (2025) |
| DRUMASCO SRL SRL | 32179533 | 7112 | 1.221.307 (2025) |
| RMB PROCONS RESIDENT S.R.L. SRL | 48527030 | 7112 | 1.221.242 (2025) |
| DM ITALIAN FOOD S.R.L. SRL | 50893122 | 4617 | 1.221.177 (2025) |
| KG CONSTRUCT SRL SRL | 16719887 | 5611 | 1.221.170 (2025) |
| TREND INVEST HOUSE S.R.L. SRL | 41257169 | 5630 | 1.219.724 (2025) |
| TELROM GS S.R.L. SRL | 50845079 | 4321 | 1.219.648 (2025) |
| MAS SERVICE S.R.L. SRL | 41967328 | 4782 | 1.219.516 (2025) |
| STARCOM EXIM SRL SRL | 8030228 | 7112 | 1.218.864 (2025) |
| VYN TRANSFRIG SRL SRL | 33705296 | 4941 | 1.218.808 (2025) |
| BAIDO SERVCOM SRL SRL | 4907011 | 4100 | 1.218.790 (2025) |
| CUORE MEDICAL CLINIC S.R.L. SRL | 40069841 | 8622 | 1.218.701 (2025) |
| MEDPRIME RAY S.R.L. SRL | 39614898 | 8623 | 1.218.413 (2025) |
| GOVSERVICE SRL SRL | 31124440 | 4335 | 1.217.784 (2025) |
| CONTROL SERV SRL SRL | 32587826 | 4322 | 1.217.655 (2025) |
| HEXAGON CITY SRL SRL | 36657649 | 6812 | 1.217.586 (2025) |
| SALOTI SRL SRL | 13949059 | 3700 | 1.217.466 (2025) |
| ASTAZI NET S.R.L. SRL | 47009995 | 7311 | 1.217.279 (2025) |
| ARI DENT SRL SRL | 24501696 | 8623 | 1.216.569 (2025) |
| API VITALIS SRL SRL | 26555870 | 4638 | 1.216.407 (2025) |
| BBK CONFORT S.R.L. SRL | 48299064 | 4711 | 1.216.030 (2025) |
| STARCONSTRUCT SRL SRL | 14427797 | 4100 | 1.216.020 (2025) |
| TRIP MARKET INVEST S.R.L. SRL | 50749950 | 6820 | 1.215.551 (2025) |
| GRAND POINT SRL SRL | 27958901 | 5829 | 1.214.560 (2025) |
| AMTECH INDUSTRIES TOOLS S.R.L. SRL | 40626578 | 4690 | 1.214.423 (2025) |
| BI WAWEL SRL SRL | 15821543 | 4651 | 1.213.227 (2025) |
| ARY SOFT SRL SRL | 18492488 | 7221 | 1.212.293 (2025) |
| KAR ADI SER SRL SRL | 33010299 | 5610 | 1.212.288 (2025) |
| AUTENTIC DESIGN SRL SRL | 18523231 | 4334 | 1.211.934 (2025) |
| DREAM CAR STORE S.R.L. SRL | 48440448 | 4781 | 1.211.505 (2025) |
| COSTINVEST IMO SRL SRL | 24445022 | 6812 | 1.211.310 (2025) |
| KOUZFASHION SRL SRL | 31071150 | 6820 | 1.210.831 (2025) |
| NOVOGYN SRL SRL | 27923911 | 6820 | 1.210.748 (2025) |
| BANDIT BARBERS S.R.L. SRL | 43726733 | 9621 | 1.210.517 (2025) |
| DIALEX SRL SRL | 17831713 | 4711 | 1.210.420 (2025) |
| COVICLIMA INSTAL SRL SRL | 36378083 | 4322 | 1.209.156 (2025) |
| CATALITECH S.R.L. SRL | 47490014 | 6210 | 1.209.026 (2025) |
| WANKEL RIDER SRL SRL | 36749041 | 4941 | 1.208.843 (2025) |
| VENDENT ECOMMERCE S.R.L. SRL | 43499274 | 4791 | 1.208.488 (2025) |