Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.452 de firme active, dintre care 28.892 au depus bilanț pentru 2023 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 84,0 mld RON, e 73,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 15,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DENIX SOLUTIONS SRL SRL | 16436767 | 6201 | 730.752 (2025) |
| WERKART SRL SRL | 36191700 | 7112 | 730.685 (2025) |
| SANTU AUTO COMPANY SRL SRL | 5626251 | 4941 | 730.674 (2025) |
| AML ESTETIC LINE SRL SRL | 33997085 | 4642 | 730.473 (2025) |
| ADISAN SRL SRL | 21411866 | 8622 | 730.293 (2024) |
| HERMIN GRUP SRL SRL | 22987710 | 7711 | 730.122 (2025) |
| GROWTECH WEB S.R.L. SRL | 42261192 | 6812 | 729.980 (2025) |
| BONDOR AUTO LOGISTIK S.R.L. SRL | 43221790 | 4941 | 729.915 (2025) |
| THAI FLAVOURS S.R.L. SRL | 49633560 | 4637 | 729.627 (2025) |
| SMART BAU AG S.R.L. SRL | 47353238 | 4211 | 729.370 (2025) |
| INSTALLTECH SOLUTIONS SRL SRL | 14701751 | 4322 | 729.130 (2025) |
| TOPO NET CAD S.R.L. SRL | 23932259 | 7112 | 728.985 (2025) |
| TRAINING BASE S.R.L. SRL | 46041572 | 9313 | 728.811 (2025) |
| GABRIEL NEGREA INSTAL SRL SRL | 35651443 | 4322 | 728.405 (2025) |
| NEXCODE CNV S.R.L. SRL | 47354837 | 6210 | 728.164 (2025) |
| ALS METAL-INNOVATION S.R.L. SRL | 44656792 | 2562 | 728.028 (2025) |
| DIAFILM SRL SRL | 13941721 | 4619 | 727.947 (2025) |
| FORGESOFT TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 38967042 | 6201 | 727.834 (2025) |
| BISTRA HIDRO SRL SRL | 31220243 | 3512 | 727.817 (2025) |
| STARFISH COMERCIAL SRL SRL | 38014577 | 4120 | 727.589 (2025) |
| TERRA FAN SRL SRL | 204000 | 4932 | 727.512 (2025) |
| VALTH EXECUTION S.R.L. SRL | 50973906 | 6210 | 727.471 (2025) |
| TREESOFT SRL SRL | 32417503 | 1392 | 727.449 (2025) |
| GEOEXPERT TRANSILVANIA S.R.L. SRL | 41798555 | 7112 | 727.214 (2025) |
| SADE SERVICII S.R.L. SRL | 42288848 | 4672 | 727.194 (2025) |
| DCF RADIOTHERAPY S.R.L. SRL | 49503110 | 8622 | 726.219 (2025) |
| CARHUB TRADE S.R.L. SRL | 44299444 | 4671 | 726.009 (2025) |
| GAZNAR CONSTRUCT SRL SRL | 30706556 | 4312 | 725.908 (2025) |
| GREENBAU CONSULTING SRL SRL | 33623102 | 7112 | 725.427 (2025) |
| MILESTONE TEAM S.R.L. SRL | 45593480 | 9621 | 725.349 (2024) |
| SPG SMART FINISH CAST S.R.L. SRL | 48346735 | 4100 | 725.252 (2025) |
| PHILADELPHIA IMPORT EXPORT SRL SRL | 2892623 | 4751 | 724.793 (2025) |
| D&G GRUP SRL SRL | 15427310 | 4322 | 724.390 (2025) |
| CALINA ONE MARKET S.R.L. SRL | 46284989 | 8299 | 724.232 (2025) |
| LAV & M SRL SRL | 12496766 | 4100 | 724.166 (2025) |
| NVIRENTCARS S.R.L. SRL | 48557104 | 9531 | 723.602 (2025) |
| RARESIM INVEST SRL SRL | 27302752 | 7022 | 723.263 (2025) |
| 3D CONCEPT SRL SRL | 24282910 | 7112 | 722.281 (2025) |
| ELMEDICA SANO SRL SRL | 34951698 | 8621 | 722.267 (2025) |
| BLUEBRINA MODE SRL SRL | 29064622 | 4771 | 722.222 (2025) |
| KLAR NETWORK S.R.L. SRL | 41079894 | 6831 | 721.679 (2025) |
| TEHNOLOGIE FERME S.R.L. SRL | 45277738 | 4661 | 721.522 (2025) |
| FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L. SRL | 36627109 | 4776 | 720.792 (2025) |
| SARA RENTALS SRL SRL | 37142861 | 6820 | 720.786 (2025) |
| WORKFORCE RECRUITMENT S.R.L. SRL | 36808644 | 7810 | 720.506 (2025) |
| IMUNOSIM MEDICAL SRL SRL | 30049332 | 4727 | 720.478 (2025) |
| ABP PARTNER SRL SRL | 33470157 | 8299 | 720.162 (2024) |
| PRIMEFLEX MANAGEMENT S.R.L. SRL | 44908814 | 7020 | 720.000 (2025) |
| SANTUL SRL SRL | 18717475 | 4312 | 719.116 (2025) |
| CLEARCLOUD SOFTWARE SRL SRL | 29444168 | 6210 | 719.060 (2025) |