Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 28.882 au depus bilanț pentru 2023 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 84,0 mld RON, e 73,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 15,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PARDOSELI PIC S.R.L. SRL | 43195607 | 4333 | 146.753 (2025) |
| DESIGN FLASH PROIECT S.R.L. SRL | 49200605 | 7112 | 146.729 (2025) |
| CONCRET DESIGN CONSULT S.R.L. SRL | 44679133 | 7111 | 146.683 (2025) |
| SCHAUER AGRA RO SRL SRL | 22651042 | 4690 | 146.635 (2025) |
| VMA AT WORK S.R.L. SRL | 43604680 | 8559 | 146.595 (2025) |
| DAVID-ANDREI PRO LOGISTIC S.R.L. SRL | 42914747 | 4939 | 146.590 (2025) |
| CITY DENTAL MED S.R.L. SRL | 40316380 | 8623 | 146.590 (2025) |
| ECAMP SRL SRL | 25926776 | 8299 | 146.577 (2025) |
| CATTLE VET SRL SRL | 27771686 | 7500 | 146.470 (2025) |
| LHCAUTO TRADE S.R.L. SRL | 50471314 | 4511 | 146.466 (2025) |
| MELLIS SRL SRL | 16113529 | 5590 | 146.458 (2024) |
| AIDA ESTETICA AVANSATĂ S.R.L. SRL | 36482806 | 9604 | 146.435 (2025) |
| MARGARINROM SRL SRL | 11796331 | 4633 | 146.420 (2025) |
| BRIOTEN COSMETIC SRL SRL | 10459222 | 9621 | 146.416 (2025) |
| MINADEV SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49301391 | 6210 | 146.406 (2025) |
| SURION SRL SRL | 15195946 | 7810 | 146.400 (2023) |
| KIRIOS MOB SRL SRL | 22480333 | 3109 | 146.392 (2025) |
| SANDERM SRL SRL | 17548629 | 8622 | 146.350 (2025) |
| CAMAR NEW TEAM SRL SRL | 34139870 | 4932 | 146.328 (2025) |
| AXISOFT SRL SRL | 16607247 | 4933 | 146.300 (2025) |
| GLOBTEC SRL SRL | 10340980 | 4322 | 146.283 (2025) |
| ARKASSASTEP SRL SRL | 27317508 | 2511 | 146.261 (2018) |
| AUTOSERVICE METEOR S.R.L. SRL | 47640324 | 4520 | 146.260 (2025) |
| LOG EXPRES SRL SRL | 29263722 | 4941 | 146.250 (2025) |
| ECO MARKET TRADING SRL SRL | 26676058 | 4638 | 146.241 (2025) |
| LEO TECHNOLOGY SRL SRL | 36860391 | 7112 | 146.127 (2025) |
| SIGHTS AND SOUNDS PRODUCTION SRL SRL | 20181750 | 5911 | 146.121 (2025) |
| MAVIPA TRANSPORT MARFA S.R.L. SRL | 40898149 | 4933 | 146.109 (2022) |
| SEASON BEAUTY SALON SRL SRL | 31183773 | 9621 | 146.097 (2025) |
| DAER MOB SRL SRL | 29486678 | 3109 | 146.089 (2025) |
| DAMART GMD CONST S.R.L. SRL | 45920700 | 4339 | 146.088 (2025) |
| CIOCOLATA DE CASA S.R.L. SRL | 35963399 | 1071 | 146.051 (2025) |
| DUO EXPERT SRL SRL | 19206266 | 6920 | 146.050 (2025) |
| MARIO DENYS SMART CONSTRUCT S.R.L. SRL | 48959080 | 8130 | 146.034 (2025) |
| HEATRO SRL SRL | 17715026 | 6310 | 146.000 (2025) |
| TUDORANA AUTOMOBILE SRL SRL | 37533835 | 9531 | 145.920 (2025) |
| VANIMED SRL SRL | 10805369 | 8622 | 145.918 (2025) |
| NARUTO UZUMAKI SRL SRL | 29239643 | 5320 | 145.917 (2025) |
| DATRYS AI S.R.L. SRL | 52220831 | 6210 | 145.897 (2025) |
| DATA PULSE S.R.L. SRL | 51849052 | 6220 | 145.890 (2025) |
| SALCH CONSTRUCTIONS SRL SRL | 24190263 | 7112 | 145.882 (2023) |
| WGO MAN S.R.L. SRL | 49503005 | 4941 | 145.878 (2025) |
| N&H MAGIC S.R.L. SRL | 41787122 | 4939 | 145.872 (2025) |
| DB PRUDENT CONTEX SRL SRL | 35212014 | 6920 | 145.850 (2025) |
| ZOICAS TECH DEVELOPMENT SRL SRL | 36611820 | 6210 | 145.827 (2025) |
| IVAZ DESIGN S.R.L. SRL | 46208973 | 1413 | 145.768 (2025) |
| IZZY GLOBAL TRANSPORT S.R.L. SRL | 44526822 | 7711 | 145.752 (2025) |
| ENERGO PROIECT SRL SRL | 18672276 | 3511 | 145.741 (2025) |
| TENT TEAM CONSTRUCT SRL SRL | 36336525 | 4341 | 145.654 (2025) |
| DENYNADY SERV TRANS S.R.L. SRL | 45304255 | 4933 | 145.641 (2025) |