Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 28.875 au depus bilanț pentru 2023 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 84,0 mld RON, e 73,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 15,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ARIUS GROUP SRL SRL | 21315249 | 9604 | 64.335 (2025) |
| PUFFIX S.R.L. SRL | 49896354 | 3102 | 64.331 (2025) |
| ABSTRACO STRATEGICS SRL SRL | 36505691 | 6201 | 64.324 (2025) |
| AUDIA & ADVISORY S.R.L. SRL | 50359419 | 7022 | 64.312 (2025) |
| TRAVELMATE SRL SRL | 32893442 | 4120 | 64.300 (2022) |
| DULAPIORUL ROZ SRL-D SRL | 32655696 | 4791 | 64.281 (2025) |
| CONISMET CONSTRUCT SRL SRL | 8594782 | 2511 | 64.281 (2025) |
| BUONO VERO S.R.L. SRL | 50057640 | 4639 | 64.278 (2024) |
| NEMEȘ DENISA CONSULTING S.R.L. SRL | 43808779 | 6622 | 64.226 (2025) |
| TASTEFUL LAVATO SPREADING S.R.L. SRL | 46810862 | 8122 | 64.205 (2025) |
| SERUNA TRANS SRL SRL | 32547163 | 4933 | 64.202 (2025) |
| IMAX SRL SRL | 13799539 | 4764 | 64.192 (2024) |
| AUTO RARES SRL SRL | 17961640 | 4941 | 64.192 (2025) |
| BIA CONECT SRL SRL | 32856991 | 4932 | 64.168 (2025) |
| CHISSPED S.R.L. SRL | 43676627 | 4933 | 64.164 (2025) |
| AD SERVICE COX GARAGE S.R.L. SRL | 34712119 | 4520 | 64.160 (2025) |
| EDAS INVEST SRL SRL | 19214587 | 4932 | 64.153 (2025) |
| OCULILUX SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51473038 | 8622 | 64.140 (2025) |
| HIROSAN SRL SRL | 19119844 | 7021 | 64.138 (2025) |
| MEDIAVOX IMPEX SRL SRL | 9821670 | 7312 | 64.105 (2025) |
| ARC CONSTRUCT SRL SRL | 15550860 | 4120 | 64.105 (2025) |
| MDH FLOW S.R.L. SRL | 51734591 | 4939 | 64.033 (2025) |
| HAGOM PRESTCOM IMPEX SRL SRL | 7718190 | 6820 | 64.026 (2025) |
| EAGLE SHARING S.R.L. SRL | 41792161 | 4933 | 64.003 (2025) |
| CASUTA CU TARTE S.R.L. SRL | 46653822 | 1071 | 64.000 (2025) |
| DAC FOOTBALL MANAGEMENT S.R.L. SRL | 47138760 | 9319 | 64.000 (2025) |
| HAPPY CAR DETAILING S.R.L. SRL | 46596140 | 2553 | 63.992 (2025) |
| ADN FISCAL S.R.L. SRL | 42852474 | 6920 | 63.980 (2025) |
| VET&VET SRL SRL | 17270149 | 7500 | 63.980 (2025) |
| GETRACO S.R.L. SRL | 49124290 | 5221 | 63.908 (2024) |
| AUTO SENZOR SRL SRL | 15811019 | 4520 | 63.900 (2025) |
| VIVIROLAND SRL SRL | 34859773 | 4932 | 63.896 (2025) |
| DASSO COMIMPEX SRL SRL | 6379699 | 4941 | 63.871 (2025) |
| CARPATMAP SRL SRL | 24816880 | 5811 | 63.866 (2025) |
| LIVIUDRIVE SRL SRL | 28954657 | 4933 | 63.834 (2025) |
| MARC&MARC WALL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 39205478 | 4339 | 63.804 (2025) |
| IVB INVEST SRL SRL | 14476641 | 4773 | 63.794 (2017) |
| ESTERA MACARONS S.R.L. SRL | 46444974 | 1072 | 63.793 (2025) |
| UTILHUB SERVICE S.R.L. SRL | 40554080 | 3312 | 63.783 (2025) |
| ANA GIU SRL SRL | 21876179 | 4771 | 63.782 (2025) |
| ALY & ALEX CAB SRL SRL | 36078973 | 4932 | 63.782 (2025) |
| RUTMIS SRL SRL | 26071510 | 5225 | 63.776 (2023) |
| CONSBALAZS S.R.L. SRL | 46825090 | 4334 | 63.750 (2025) |
| KIND STRATEGIES S.R.L. SRL | 47362830 | 8559 | 63.750 (2025) |
| DISTRIMAR SRL SRL | 18492372 | 4649 | 63.748 (2025) |
| MIHU SALES S.R.L. SRL | 49524318 | 6831 | 63.744 (2024) |
| TRANSILVANIA INVESTMENTS GROUP SRL SRL | 24047841 | 6812 | 63.742 (2025) |
| LARIS DRIVE S.R.L. SRL | 49317541 | 4933 | 63.741 (2025) |
| TRANSLOGBGI S.R.L. SRL | 51588208 | 4933 | 63.725 (2025) |
| ARHINSTAL TECHNOLOGIES SRL SRL | 23789540 | 4322 | 63.724 (2025) |