Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 28.875 au depus bilanț pentru 2023 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 84,0 mld RON, e 73,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 15,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ROOTS ENTERTAINMENT S.R.L. SRL | 40506342 | 9001 | 40.550 (2025) |
| ȘHALO S.R.L. SRL | 49374407 | 4333 | 40.550 (2025) |
| PACODANA S.R.L. SRL | 31828292 | 4933 | 40.547 (2018) |
| ACTIVE AUTO BAY S.R.L. SRL | 46510229 | 7120 | 40.547 (2025) |
| RAMONES SRL SRL | 17000005 | 4771 | 40.540 (2025) |
| ESTICA TOURS SRL SRL | 35702911 | 7990 | 40.535 (2025) |
| FUTURE CITY TRANS SRL SRL | 31362027 | 4932 | 40.513 (2025) |
| VELTORA PROPERTY S.R.L. SRL | 38424984 | 6831 | 40.500 (2025) |
| TOPCRIS PRO MOB S.R.L. SRL | 48124186 | 3101 | 40.500 (2025) |
| DO ASIG ASIST S.R.L. SRL | 17551772 | 6622 | 40.494 (2025) |
| MOLTRADA COMIMPEX SRL SRL | 7874440 | 4511 | 40.484 (2022) |
| CONTAX PGC S.R.L. SRL | 44245100 | 4932 | 40.480 (2025) |
| MARCI CONSTRUCT SRL SRL | 21746713 | 4120 | 40.474 (2025) |
| OCCUPATIONAL APT MED S.R.L. SRL | 39934361 | 8622 | 40.462 (2025) |
| OZ COMPANY SRL SRL | 20943202 | 7490 | 40.458 (2025) |
| XCXOPTIM SRL SRL | 36715138 | 4933 | 40.456 (2025) |
| SMART WEB CONTENT S.R.L. SRL | 45346684 | 7311 | 40.447 (2023) |
| CEDEXPERT SRL SRL | 29029293 | 8559 | 40.442 (2025) |
| INTERNATIONAL ROBERT LOGISTIC SRL SRL | 33402853 | 4941 | 40.435 (2025) |
| ALTCEVA MEDIA S.R.L. SRL | 46019230 | 7311 | 40.426 (2022) |
| DANCIU SMART TAXI S.R.L. SRL | 41240701 | 4933 | 40.424 (2025) |
| BELLA'S SECRETS S.R.L. SRL | 44679095 | 9604 | 40.394 (2024) |
| LAPIPO TAXI S.R.L. SRL | 41456943 | 4933 | 40.386 (2025) |
| NGUIDE S.R.L. SRL | 39427113 | 6201 | 40.382 (2021) |
| TOBSER SRL SRL | 13790602 | 3520 | 40.380 (2025) |
| LUCVETFARM S.R.L. SRL | 39627456 | 7500 | 40.362 (2025) |
| NEXT CONSULTING IMOBILIARE SRL SRL | 37679718 | 6831 | 40.351 (2025) |
| FIN AVANTAJ CONSULTING SRL SRL | 22238438 | 7020 | 40.346 (2025) |
| STYLLISIMO SRL SRL | 20439397 | 9621 | 40.322 (2025) |
| QUANTUMVALUE SOLUTIONS SRL SRL | 28545784 | 7022 | 40.309 (2018) |
| Q SOFT HOSTING S.R.L. SRL | 50208793 | 6310 | 40.269 (2025) |
| EMERICEKE S.R.L. SRL | 48223180 | 4932 | 40.265 (2025) |
| REPATUR SERVICE SRL SRL | 4791692 | 8299 | 40.250 (2025) |
| CREARIA DE MOMENTE S.R.L. SRL | 51444792 | 7990 | 40.248 (2025) |
| SINCONI CONNECT S.R.L. SRL | 42184120 | 4933 | 40.238 (2025) |
| QUATRO POWER SRL SRL | 34900147 | 3514 | 40.224 (2020) |
| DMS EXCLUSIV SALES S.R.L. SRL | 41232032 | 7020 | 40.223 (2019) |
| RENFORT BATIMENT SRL SRL | 32843134 | 4120 | 40.221 (2025) |
| PANGEA TOURIMPEX SRL SRL | 5078647 | 6290 | 40.220 (2025) |
| GENERAL PARTNERSHIP CONSULTING S.R.L. SRL | 37738040 | 7022 | 40.171 (2025) |
| I&R ADVERTISING S.R.L. SRL | 50509990 | 7311 | 40.165 (2025) |
| CYBER LEADER HUB S.R.L. SRL | 51164717 | 6220 | 40.163 (2025) |
| HALAL SERVICE & CONTROL SRL SRL | 32985368 | 1011 | 40.155 (2025) |
| DACO TRADE CONSULTING S.R.L. SRL | 40983988 | 7020 | 40.146 (2025) |
| MAX ARHETIP SRL SRL | 37628889 | 7020 | 40.143 (2025) |
| MACROM CONS SRL SRL | 32662561 | 7112 | 40.131 (2025) |
| CODE BARISTA S.R.L. SRL | 47115880 | 6201 | 40.129 (2025) |
| F HUNOR SERV SRL SRL | 22238357 | 9303 | 40.128 (2025) |
| MMP HUB SRL SRL | 209946 | 4671 | 40.065 (2025) |
| CAYO CONSULT S.R.L. SRL | 40021371 | 6820 | 40.054 (2025) |