Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 28.875 au depus bilanț pentru 2023 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 84,0 mld RON, e 73,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 15,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ARTAOR SRL SRL | 33909148 | 8559 | 32.089 (2022) |
| WTJ TEHNIC SRL SRL | 32035490 | 4662 | 32.072 (2025) |
| SOCIAL PAVILION S.R.L. SRL | 48305417 | 7729 | 32.050 (2025) |
| GTIB SRL SRL | 26599591 | 4333 | 32.000 (2022) |
| EUROSTEEL SPACE S.R.L. SRL | 52065185 | 2511 | 31.968 (2025) |
| MEDALINA IMPORT EXPORT SRL SRL | 2871680 | 5630 | 31.967 (2020) |
| INFINITY SOFT S.R.L. SRL | 52638991 | 6210 | 31.920 (2025) |
| PEDIALL STUDIO SRL SRL | 29350136 | 9622 | 31.910 (2025) |
| SB MOV ART S.R.L. SRL | 45981287 | 4933 | 31.910 (2025) |
| ISU BAD SRL SRL | 18939854 | 6820 | 31.901 (2025) |
| HUMAN BODY TECHNOLOGY CORP SRL SRL | 37935069 | 9604 | 31.900 (2023) |
| TOPO G&S SRL SRL | 15686501 | 7112 | 31.900 (2020) |
| RHEUMASTAR S.R.L. SRL | 42402917 | 8622 | 31.890 (2025) |
| EDOPAMINE S.R.L. SRL | 42844471 | 4712 | 31.861 (2025) |
| SOLLARIS GLOW S.R.L. SRL | 51884084 | 4619 | 31.850 (2025) |
| STAR INVEST IMOBILIARE S.A. SA | 43151040 | 6820 | 31.849 (2024) |
| BALINTSER SRL SRL | 32486090 | 4932 | 31.847 (2025) |
| FANCO INVEST SRL SRL | 16917256 | 6820 | 31.842 (2025) |
| PRIETENIA SRL SRL | 18378093 | 4933 | 31.838 (2025) |
| ANNECY SOCIETY S.R.L. SRL | 49160071 | 8230 | 31.836 (2025) |
| TAQT DIGITAL PRODUCTION S.R.L. SRL | 39387183 | 5911 | 31.833 (2025) |
| ANELORE TAXI SRL SRL | 28371688 | 4933 | 31.830 (2025) |
| TECHNOMART SRL SRL | 24252862 | 4672 | 31.820 (2020) |
| REFINED ESTHETIQUE MARK S.R.L. SRL | 47254447 | 9622 | 31.818 (2025) |
| EC MEISTER SRL SRL | 24945630 | 4334 | 31.770 (2023) |
| KINETO TEACHER S.R.L. SRL | 46041688 | 8559 | 31.765 (2025) |
| BOBOVOICU SRL SRL | 37806919 | 4933 | 31.763 (2025) |
| ZADAN COMPANY SRL SRL | 20550122 | 1623 | 31.743 (2025) |
| EUR RO MARKET CONSULT SRL SRL | 15130564 | 7500 | 31.737 (2025) |
| PERSONALITOYS S.R.L. SRL | 35346113 | 9012 | 31.711 (2025) |
| SPINA INTERCOM SRL SRL | 17668285 | 8122 | 31.700 (2024) |
| DUPLO ACTIV IMPORT EXPORT SRL SRL | 6466388 | 4724 | 31.700 (2025) |
| TODERAS IMPEX SRL SRL | 4750412 | 6820 | 31.677 (2025) |
| ARTISMUA S.R.L. SRL | 34746090 | 4712 | 31.676 (2025) |
| DRIVEDAVIDTOUR S.R.L. SRL | 42754328 | 4933 | 31.663 (2025) |
| OXYTECH SERVICES SRL SRL | 18722498 | 2562 | 31.660 (2025) |
| NORDIC INVEST SRL SRL | 13128673 | 4675 | 31.650 (2024) |
| LORI CARGO SRL SRL | 36469270 | 4932 | 31.638 (2024) |
| SITOLA SRL SRL | 36458689 | 6811 | 31.628 (2022) |
| NAILS BY C.ERZSI S.R.L. SRL | 40640564 | 9622 | 31.623 (2025) |
| MIVO DRG S.R.L. SRL | 50488332 | 4933 | 31.621 (2025) |
| BUDHA GARDEN S.R.L. SRL | 50431840 | 5611 | 31.613 (2025) |
| VR METIN S.R.L. SRL | 49865340 | 4791 | 31.613 (2025) |
| UNIKAPART S.R.L. SRL | 48459459 | 5520 | 31.610 (2025) |
| DEGARD S.R.L. SRL | 51876677 | 8121 | 31.600 (2025) |
| MDM AUDIT INTERNATIONAL SRL SRL | 19157813 | 6310 | 31.575 (2025) |
| DRIVER VILI & WZS S.R.L. SRL | 40918530 | 4933 | 31.567 (2025) |
| DIESEL LINK S.R.L. SRL | 41361932 | 4933 | 31.558 (2025) |
| LUKY MARGIT CAR S.R.L. SRL | 38928922 | 4933 | 31.552 (2025) |
| NEXERA S.R.L. SRL | 51685790 | 8230 | 31.550 (2025) |