Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 28.875 au depus bilanț pentru 2023 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 84,0 mld RON, e 73,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 15,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ACVATARD SRL SRL | 33252535 | 0322 | 27.250 (2025) |
| TOTAL LUX INVEST SRL SRL | 25408839 | 4120 | 27.236 (2023) |
| RAVERO ASIG SRL SRL | 28244897 | 6629 | 27.221 (2025) |
| VLACOP TAXI SRL SRL | 30505870 | 4933 | 27.207 (2025) |
| GOLD RENT A CAR SRL SRL | 38099840 | 7711 | 27.207 (2025) |
| DCPTRS S.R.L. SRL | 52659463 | 5320 | 27.200 (2025) |
| ROSA VANTURILOR SA SA | 21480556 | 6810 | 27.200 (2025) |
| SOVAN TOP BUILDING S.R.L. SRL | 51227505 | 4100 | 27.200 (2025) |
| DOC AUTO FLA S.R.L. SRL | 44879794 | 5221 | 27.200 (2025) |
| CONMET R B IMPORT EXPORT SRL SRL | 210266 | 4711 | 27.194 (2025) |
| PRO ACTIVE LEARNING SRL SRL | 34153220 | 8559 | 27.194 (2025) |
| BARADOTAX SRL SRL | 28067914 | 4932 | 27.176 (2021) |
| MISTIQ DESIGN SRL SRL | 17405238 | 1813 | 27.138 (2025) |
| FABI LOGISTIC SRL SRL | 28111912 | 4933 | 27.119 (2025) |
| VV CONT SRL SRL | 18485138 | 7022 | 27.100 (2025) |
| BATE SRL SRL | 16203869 | 5911 | 27.090 (2025) |
| RSP NUTRISPORT S.R.L. SRL | 45943615 | 8699 | 27.086 (2025) |
| ENDURANCE S.R.L. SRL | 49901655 | 9602 | 27.085 (2025) |
| ELECTRO RA DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 43454515 | 4321 | 27.074 (2025) |
| ROBA CONSTRUCT SRL SRL | 15448828 | 4120 | 27.040 (2018) |
| ROPREST TUDOR SRL SRL | 38035987 | 4933 | 27.025 (2025) |
| TAKE ONE STUDIO S.R.L. SRL | 45830462 | 7420 | 27.000 (2025) |
| ELBA NOVO SRL SRL | 17548548 | 6811 | 27.000 (2023) |
| IMPROBUS SERVICII SRL SRL | 6170810 | 4646 | 27.000 (2024) |
| TASTES & COLOURS S.R.L. SRL | 36453800 | 5621 | 27.000 (2025) |
| PHOTONFIELDS S.R.L. SRL | 46364980 | 3512 | 27.000 (2025) |
| FLOBY TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 26041772 | 4619 | 26.990 (2025) |
| TOP JARDIN NATURE S.R.L. SRL | 46191227 | 6831 | 26.982 (2025) |
| SPELL WORKS S.R.L. SRL | 52949220 | 6210 | 26.975 (2025) |
| CUCZ ILS S.R.L. SRL | 46147108 | 9622 | 26.965 (2025) |
| PRESELECT SRL SRL | 16343145 | 7810 | 26.947 (2018) |
| BLINDSPOT AGENCY S.R.L. SRL | 40975985 | 4619 | 26.933 (2025) |
| YMA TOP SKINCARE S.R.L. SRL | 47272354 | 9622 | 26.925 (2025) |
| MYTHBIT S.R.L. SRL | 53068074 | 6210 | 26.912 (2025) |
| AGOM PRESTARI SERVICII SRL SRL | 9575444 | 4933 | 26.908 (2025) |
| PLAN PROJECT IMOBILIARE SRL SRL | 24214494 | 6831 | 26.895 (2023) |
| NUTRITIONISTII S.R.L. SRL | 50837122 | 6391 | 26.885 (2025) |
| DOMINO FOTO SRL SRL | 2870870 | 7420 | 26.838 (2025) |
| AGRO PETEA COOPERATIVĂ AGRICOLĂ CA | 48536772 | 0113 | 26.820 (2025) |
| LECTORIA S.R.L. SRL | 49815880 | 7430 | 26.814 (2025) |
| SAKURA HEALTH&BEAUTY S.R.L. SRL | 43755909 | 4775 | 26.810 (2023) |
| ATELIER DE ARHITECTURA SI URBANISM SRL SRL | 18235344 | 7111 | 26.807 (2025) |
| BITFABRUM S.R.L. SRL | 38671712 | 6201 | 26.806 (2025) |
| CPR K9 GYM S.R.L. SRL | 52144912 | 7500 | 26.805 (2025) |
| SALT GYM S.R.L. SRL | 31727093 | 5611 | 26.802 (2025) |
| PARCHEGIO SRL SRL | 29363160 | 4933 | 26.793 (2025) |
| MNG.NET S.R.L. SRL | 52340617 | 7020 | 26.772 (2025) |
| KNITEX PROD SRL SRL | 8027605 | 4120 | 26.765 (2025) |
| MARIANIDA TAX SRL SRL | 29864765 | 4932 | 26.758 (2019) |
| TRAXLER TAMAS PRODCOM SRL SRL | 4114989 | 4120 | 26.757 (2025) |