Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 28.875 au depus bilanț pentru 2023 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 84,0 mld RON, e 73,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 15,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| KALED & SAMER FRATI SRL SRL | 19184273 | 3821 | 17.657 (2025) |
| SORIZO VSA SRL SRL | 30737072 | 4933 | 17.645 (2025) |
| MEDVANCE S.R.L. SRL | 49134625 | 4646 | 17.640 (2025) |
| MAS RENT A CAR LUXURY PM S.R.L. SRL | 39246133 | 7711 | 17.629 (2024) |
| MADIRO INNOVATION DESIGN SRL SRL | 37395830 | 1413 | 17.620 (2025) |
| DEIDA ACCESORII S.R.L. SRL | 27484379 | 4791 | 17.615 (2025) |
| PANEL4FURNITURE S.R.L. SRL | 43425137 | 4765 | 17.615 (2025) |
| MANSI SAPORI S.R.L. SRL | 52251390 | 5611 | 17.610 (2025) |
| DRUMUL NOU SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA SC | 257161 | 4321 | 17.600 (2025) |
| LIRICO SRL SRL | 38057969 | 7430 | 17.600 (2025) |
| H3M HAIR STUDIO S.R.L. SRL | 31349834 | 9621 | 17.600 (2025) |
| PODCAST ROD S.R.L. SRL | 34022127 | 1071 | 17.595 (2025) |
| SEBEŞI & POP SRL SRL | 36769383 | 4782 | 17.563 (2024) |
| SKILLPILL INDUSTRIES S.R.L. SRL | 46887483 | 8559 | 17.560 (2025) |
| MACT S.R.L. SRL | 43331172 | 7020 | 17.560 (2025) |
| EDITURA TEOGNOST SRL SRL | 13909810 | 5811 | 17.554 (2025) |
| INSTALUCRU S.R.L. SRL | 47536197 | 4322 | 17.530 (2025) |
| CONTESSA APARTMENTS SRL SRL | 37264753 | 5520 | 17.517 (2025) |
| URBAN BIZ 2G S.R.L. SRL | 48549217 | 4939 | 17.516 (2024) |
| BRILIANT FOTO BROD S.R.L. SRL | 43436802 | 1399 | 17.513 (2024) |
| REDZONE VISION S.R.L. SRL | 41408946 | 4933 | 17.513 (2025) |
| CELEBRATION SRL SRL | 22661089 | 4791 | 17.500 (2018) |
| PDR SERVICE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 43659316 | 4520 | 17.500 (2023) |
| SPIC SIMIGERIE SRL SRL | 34584583 | 1072 | 17.500 (2017) |
| LIO BAUTEAM TRANSILVANIA S.R.L. SRL | 47737328 | 4120 | 17.500 (2025) |
| MAINSQUARE S.R.L. SRL | 23666726 | 6310 | 17.500 (2025) |
| LORBERA CONCEPT S.R.L. SRL | 40678690 | 4791 | 17.490 (2025) |
| PROCATEL INST S.R.L. SRL | 38465739 | 7112 | 17.490 (2025) |
| PRONIF PROFILE S.R.L. SRL | 52523720 | 2511 | 17.479 (2025) |
| FLAVIOCRIS IMPACT S.R.L. SRL | 43436748 | 4933 | 17.464 (2025) |
| QUALITY PROJECTS S.R.L. SRL | 52269916 | 4933 | 17.463 (2025) |
| CODEWAVE DATA S.R.L. SRL | 49193630 | 6201 | 17.461 (2025) |
| FITPRO GENERATION S.R.L. SRL | 45204493 | 9313 | 17.459 (2025) |
| OFTAMED SERV SRL SRL | 8590020 | 8622 | 17.450 (2025) |
| HEALTH LOOK CLINIQUE S.R.L. SRL | 41634536 | 8690 | 17.440 (2025) |
| DRAVER SRL SRL | 23271742 | 4334 | 17.437 (2024) |
| MIDANEL RIDE S.R.L. SRL | 40772069 | 4933 | 17.427 (2025) |
| SAVVY MANAGEMENT CONSULT SRL SRL | 34556222 | 7022 | 17.418 (2024) |
| MARATON TAXI SRL SRL | 32535606 | 4932 | 17.416 (2025) |
| HAIR GURU S.R.L. SRL | 48381570 | 9602 | 17.415 (2025) |
| AVT EVO PRODUCTION S.R.L. SRL | 38713133 | 3311 | 17.410 (2025) |
| PROJECT MANAGEMENT BUSINESS INVESTMENTS S.R.L. SRL | 46572930 | 0812 | 17.397 (2025) |
| STUDIO STUP.A S.R.L. SRL | 15370745 | 7111 | 17.393 (2025) |
| RSC GENERAL CRP S.R.L. SRL | 48474130 | 6210 | 17.386 (2025) |
| MELLANIS S.R.L. SRL | 52463539 | 8121 | 17.385 (2025) |
| SELFNESS ART S.R.L. SRL | 48489689 | 3212 | 17.375 (2025) |
| PROJEXELL S.R.L. SRL | 39189178 | 2511 | 17.365 (2025) |
| HEXITY DESIGNS S.R.L. SRL | 45303284 | 7410 | 17.345 (2023) |
| BBC PERFORMANCE S.R.L. SRL | 36245915 | 9313 | 17.344 (2025) |
| WUNDERLICH S.R.L. SRL | 40111903 | 5320 | 17.326 (2025) |