Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 28.875 au depus bilanț pentru 2023 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 84,0 mld RON, e 73,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 15,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DANDY ENGINE SRL-D SRL | 37903172 | 5320 | 8.531 (2022) |
| REDFLAME ESTATE S.R.L. SRL | 52765677 | 6831 | 8.527 (2025) |
| ATELIER CAMIRO S.R.L. SRL | 50257052 | 4791 | 8.525 (2025) |
| ZOE DANCE & ART MUSIC S.R.L. SRL | 52181759 | 8552 | 8.505 (2025) |
| POV INDUSTRIES SRL SRL | 19075560 | 4322 | 8.500 (2024) |
| STATUSARHITECT SRL-D SRL | 37264133 | 7111 | 8.500 (2025) |
| HEIZKRAFT SRL SRL | 29448674 | 7112 | 8.500 (2017) |
| TRIO SOLUTIONS SRL SRL | 32976688 | 6820 | 8.500 (2025) |
| TRC DRIVE S.R.L. SRL | 52623052 | 4933 | 8.497 (2025) |
| EVIMPEX AGENT DE ASIGURARI SRL SRL | 3598341 | 6622 | 8.471 (2025) |
| TENCOMEC TOTAL S.R.L. SRL | 44481470 | 4120 | 8.466 (2024) |
| M & G WOOD CRAFTING S.R.L. SRL | 43710788 | 4939 | 8.455 (2025) |
| WEBDESIGNCODE SRL SRL | 36744010 | 6201 | 8.454 (2025) |
| BEAUTY ESTETIC ART S.R.L. SRL | 35480505 | 9602 | 8.450 (2024) |
| DARSMINA DENT S.R.L. SRL | 47327980 | 8623 | 8.450 (2025) |
| DIVINE COACHING & THERAPY S.R.L. SRL | 43323366 | 8559 | 8.444 (2025) |
| DENISA BODEA FOTO S.R.L. SRL | 45326580 | 7420 | 8.435 (2025) |
| TOD NICOMAR SRL SRL | 14476714 | 4520 | 8.433 (2025) |
| V&G PARKSAFELY S.R.L. SRL | 40758897 | 5221 | 8.425 (2025) |
| SOPRES PRODCOM SRL SRL | 10195988 | 2511 | 8.405 (2025) |
| WEDDING ADA SOUND S.R.L. SRL | 40527620 | 5610 | 8.403 (2024) |
| EMC TWO S.R.L. SRL | 49775263 | 2630 | 8.403 (2024) |
| LENZO DUNCA S.R.L. SRL | 37289448 | 4649 | 8.403 (2025) |
| TRIROCK CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41518957 | 6812 | 8.403 (2025) |
| ALPHA LINE CONNECT S.R.L. SRL | 44808360 | 4110 | 8.403 (2025) |
| NOI TEHNOLOGII IN CONSTRUCTII NTC SRL SRL | 12844348 | 4613 | 8.400 (2025) |
| ERGA OMNES NYX S.R.L. SRL | 43189516 | 6831 | 8.400 (2025) |
| SLAVNICU RENT SRL SRL | 37484678 | 5520 | 8.400 (2025) |
| OFFENSIVE INFINITY S.R.L. SRL | 48247138 | 9602 | 8.400 (2025) |
| ECSTATIC PEACE YOGA S.R.L. SRL | 48189797 | 8551 | 8.398 (2025) |
| DARI AND NATI FAMILY BUSINESS S.R.L. SRL | 50700698 | 5520 | 8.398 (2025) |
| VEYLO S.R.L. SRL | 52325854 | 4712 | 8.374 (2025) |
| TRANSILVANIA PRO HOLIDAY S.R.L. SRL | 44610612 | 5520 | 8.370 (2025) |
| CONSTRUCTII DEJ SA SA | 17241500 | 4100 | 8.353 (2025) |
| IDEI OUT OF THE BOX S.R.L. SRL | 45374374 | 8230 | 8.334 (2023) |
| OCHINOVA KIC S.R.L. SRL | 40587592 | 6619 | 8.333 (2023) |
| RISZEG SRL SRL | 17069154 | 5520 | 8.323 (2024) |
| ATELIER CRISTALIA S.R.L. SRL | 45361757 | 4712 | 8.322 (2025) |
| FIMARO DEVELOPMENT SA SA | 25017784 | 6812 | 8.318 (2025) |
| PENTALAR SRL SRL | 22677603 | 6831 | 8.307 (2025) |
| WEDDING ATELIER S.R.L. SRL | 35887496 | 1413 | 8.300 (2024) |
| ARYA TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 39626230 | 6201 | 8.294 (2025) |
| MAVGID S.R.L. SRL | 40363110 | 1722 | 8.286 (2019) |
| H&I PERSONALIZARI LASER S.R.L. SRL | 48453430 | 1629 | 8.282 (2025) |
| DLP AUTO CONSULTING S.R.L. SRL | 39565841 | 8219 | 8.268 (2025) |
| EUROCULTIVAR S.R.L. SRL | 38521294 | 7320 | 8.265 (2021) |
| ALICEUSANPUBLIQUE SRL SRL | 34335841 | 7311 | 8.264 (2025) |
| AG CREDIT BROKER S.R.L. SRL | 45744493 | 6619 | 8.260 (2025) |
| SHINY TOUCH S.R.L. SRL | 51227343 | 9622 | 8.260 (2025) |
| ILEA IMAGE S.R.L. SRL | 50309135 | 4939 | 8.257 (2025) |