Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 28.875 au depus bilanț pentru 2023 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 84,0 mld RON, e 73,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 15,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| EXTREM MOTORSPORT S.R.L. SRL | 22951627 | 4540 | 7.446 (2025) |
| LASHMAR BEAUTY S.R.L. SRL | 52144793 | 9622 | 7.440 (2025) |
| VIVA FOR WOOD S.R.L. SRL | 40772190 | 9524 | 7.431 (2023) |
| GUKKA SWEETS S.R.L. SRL | 51403032 | 1072 | 7.425 (2025) |
| ARTMEDICAL INTL S.R.L. SRL | 49210161 | 8623 | 7.424 (2025) |
| UBFTAXCJ S.R.L. SRL | 43203033 | 4939 | 7.416 (2022) |
| ALPHA MING DAO S.R.L. SRL | 48721761 | 6820 | 7.404 (2025) |
| DENT EXPERT PLUS SRL SRL | 37014366 | 8623 | 7.400 (2022) |
| R DESIGN SRL SRL | 17701268 | 7111 | 7.400 (2023) |
| SK7 VISTA 7 IMOBILIARE S.R.L. SRL | 50119181 | 4120 | 7.390 (2025) |
| CHRISTIANA BRIDALS SRL SRL | 24340085 | 7020 | 7.377 (2017) |
| INGENIOUS MIHAIS S.R.L. SRL | 45703426 | 5320 | 7.375 (2022) |
| WEST SIDE CLOTHING S.R.L. SRL | 39013626 | 4771 | 7.365 (2023) |
| XQUISITE LODGING S.R.L. SRL | 41438122 | 5520 | 7.363 (2024) |
| CYSAINSTAL SRL SRL | 29075290 | 4322 | 7.361 (2025) |
| TERRA MAX CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49734930 | 4312 | 7.350 (2025) |
| HELIOMEDIA SRL SRL | 22024477 | 7311 | 7.350 (2025) |
| INTRUDER POWER S.R.L. SRL | 43389018 | 4100 | 7.350 (2025) |
| CHT COM MEAT S.R.L. SRL | 40626748 | 1013 | 7.308 (2024) |
| CRAZY MOB SRL SRL | 28134860 | 7022 | 7.301 (2020) |
| BF NEEDS S.R.L. SRL | 33895409 | 7320 | 7.300 (2022) |
| NOBIS CAPITAL S.R.L. SRL | 50264246 | 4110 | 7.300 (2024) |
| BD COM SRL SRL | 15074561 | 7112 | 7.297 (2020) |
| GRS WIDE CONSTRUCT SRL SRL | 32885490 | 4120 | 7.280 (2025) |
| BN FINTECH GROUP S.R.L. SRL | 52683780 | 7020 | 7.278 (2025) |
| BOB IMPORTS S.R.L. SRL | 46756968 | 4791 | 7.264 (2025) |
| LIMES ADVERTISING SRL SRL | 18513777 | 7311 | 7.260 (2025) |
| VIA THERM SRL SRL | 15516337 | 6812 | 7.251 (2025) |
| CAIO DIGITAL STUDIO S.R.L. SRL | 52220769 | 6210 | 7.249 (2025) |
| AVD COMPUTERS SRL SRL | 28362779 | 9511 | 7.235 (2022) |
| TAMAR CH TAXI SRL SRL | 36779646 | 4932 | 7.232 (2025) |
| ALEGE CORECT S.R.L. SRL | 43720811 | 8230 | 7.230 (2023) |
| ASPECT DESIGN SRL SRL | 17539833 | 4649 | 7.226 (2025) |
| BBA TOTAL CAR SRL SRL | 34719028 | 4933 | 7.219 (2025) |
| NORDMIN SRL SRL | 35581895 | 4120 | 7.212 (2023) |
| INFORMATICA ECOLOGICA TRANSILVANIA 2004 SRL SRL | 17075938 | 7222 | 7.210 (2025) |
| PLUS HOME CONSULT S.R.L. SRL | 41205623 | 7022 | 7.204 (2024) |
| DANALEX BLU SRL SRL | 17539779 | 1812 | 7.200 (2025) |
| BIA&BIA LOGISTICS S.R.L. SRL | 48896453 | 4939 | 7.200 (2025) |
| LUGERUS SRL SRL | 16298770 | 6832 | 7.200 (2025) |
| INSPIRED MARKETING S.R.L. SRL | 39632746 | 7311 | 7.200 (2025) |
| WELLBEING GALLERY SRL SRL | 38168975 | 4712 | 7.200 (2025) |
| BICVAD SRL SRL | 13299339 | 2932 | 7.200 (2024) |
| F & L EUROCONT CONSULTANTA SRL SRL | 24873533 | 6820 | 7.200 (2025) |
| GREEN FELLOWS S.R.L. SRL | 45451396 | 4791 | 7.200 (2024) |
| LMD IMO PRO S.R.L. SRL | 46331487 | 4312 | 7.200 (2024) |
| ADEFT FAMILY S.R.L. SRL | 40657167 | 4711 | 7.199 (2025) |
| MS ESTATE S.R.L. SRL | 52523827 | 6811 | 7.191 (2025) |
| COFESTER S.R.L. SRL | 52056926 | 6831 | 7.185 (2025) |
| SKINSQUE S.R.L. SRL | 39205397 | 9604 | 7.184 (2021) |