Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 28.882 au depus bilanț pentru 2023 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 84,0 mld RON, e 73,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 15,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| D&L CONSULTING SRL SRL | 16381840 | 6832 | 2.000 (2021) |
| BLU BIZ UTIL S.R.L. SRL | 46068950 | 4211 | 2.000 (2024) |
| IM ARS IDEA S.R.L. SRL | 44044939 | 9003 | 2.000 (2025) |
| PLANET EXPRES CURIER S.R.L. SRL | 41158262 | 5320 | 1.999 (2024) |
| WEBCUBE S.R.L. SRL | 18998370 | 4791 | 1.991 (2019) |
| SERVICEGEST S.R.L. SRL | 51418378 | 6210 | 1.991 (2025) |
| EVENTISSIMO SRL SRL | 24805890 | 7311 | 1.990 (2025) |
| FASTCOPYSERV SRL SRL | 12115411 | 3312 | 1.990 (2025) |
| PREMIUM TRAVEL SRL SRL | 18698381 | 7911 | 1.989 (2025) |
| INFOFIX CONCEPT S.R.L. SRL | 51781003 | 6290 | 1.989 (2025) |
| MB DESIGN SRL SRL | 16591183 | 3213 | 1.984 (2019) |
| ADCIA DAL S.R.L. SRL | 39082731 | 7219 | 1.973 (2022) |
| TANTAU SOLUTIONS SRL SRL | 36463499 | 6201 | 1.972 (2023) |
| ELITE TRAVEL ICM S.R.L. SRL | 37882932 | 7911 | 1.972 (2024) |
| LANDGAME S.R.L. SRL | 46138380 | 9329 | 1.971 (2025) |
| MITRO CONSULT SRL SRL | 23231284 | 7022 | 1.953 (2025) |
| ZAVODILA GROUP SRL SRL | 38369642 | 4781 | 1.953 (2025) |
| CELLROM MEDIA SRL SRL | 28562793 | 9512 | 1.950 (2024) |
| BUCS TRADE SRL SRL | 28483762 | 4711 | 1.950 (2020) |
| SL PRECONS S.R.L. SRL | 51253369 | 8696 | 1.950 (2025) |
| POOL PEOPLE SRL SRL | 28459209 | 9329 | 1.950 (2019) |
| CONFIRM ME S.R.L. SRL | 49530492 | 4791 | 1.950 (2025) |
| ART MEDIUM S.R.L. SRL | 41559507 | 7420 | 1.950 (2024) |
| MULTISHOP UNIVERSE S.R.L. SRL | 48951566 | 4791 | 1.948 (2025) |
| FASHION GLAM SHOES S.R.L. SRL | 40633745 | 4772 | 1.930 (2025) |
| MEDIASIG CONSULTING SRL SRL | 16430217 | 4619 | 1.922 (2025) |
| URBAN OPERATIONS S.R.L. SRL | 44219950 | 5630 | 1.910 (2025) |
| CSV HOUSE S.R.L. SRL | 45779360 | 4772 | 1.906 (2025) |
| SOUTACHE BY SILVIA SRL-D SRL | 36774568 | 3213 | 1.905 (2016) |
| STILCAD SRL SRL | 22049587 | 7112 | 1.900 (2025) |
| PAIDEIA TECH S.R.L. SRL | 52430248 | 8559 | 1.900 (2025) |
| NOELBELLA S.R.L. SRL | 47568113 | 9604 | 1.893 (2025) |
| ORION CAR SRL SRL | 31124408 | 4933 | 1.891 (2024) |
| UNIVERSAL GENERIC CAR S.R.L. SRL | 41129925 | 7711 | 1.890 (2024) |
| SUPREM ADVERTISING SRL SRL | 15863050 | 1812 | 1.888 (2023) |
| CHP-APART S.R.L. SRL | 39718643 | 6820 | 1.879 (2022) |
| A 3 SERVICE SRL SRL | 14878606 | 2511 | 1.878 (2025) |
| LIO CONSTRUCT SRL SRL | 30559480 | 4334 | 1.877 (2025) |
| REN FACILITIES S.R.L. SRL | 44710735 | 4120 | 1.875 (2022) |
| ATELIER OANA BEDRULEA SRL SRL | 37494922 | 9003 | 1.870 (2025) |
| MAZCAR AUTO S.R.L. SRL | 38557204 | 5221 | 1.870 (2018) |
| IL CONSULT SRL SRL | 21997839 | 7111 | 1.870 (2016) |
| WUSRO INVESTMENTS S.R.L. SRL | 45341113 | 7022 | 1.869 (2025) |
| BLACKOUT ENTERPRISE S.R.L. SRL | 50043334 | 4712 | 1.855 (2025) |
| PANDA BYTE S.R.L. SRL | 42656346 | 6201 | 1.850 (2025) |
| CENTRU VETERINAR CLINICI SRL SRL | 33521633 | 7500 | 1.850 (2021) |
| MINART PRECISION CASTING S.R.L. SRL | 33326039 | 4669 | 1.850 (2019) |
| EMPATERRA EDUCATION S.R.L. SRL | 45758111 | 8559 | 1.850 (2025) |
| ATK POLIURETAN SRL SRL | 30435120 | 4323 | 1.849 (2025) |
| KAPPALINK S.R.L. SRL | 47354152 | 4933 | 1.848 (2025) |