Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 28.882 au depus bilanț pentru 2023 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 84,0 mld RON, e 73,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 15,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| A&M ELLA SRL SRL | 15176669 | 9602 | 660 (2019) |
| OINA PRO CONCEPT SRL SRL | 38302499 | 9012 | 660 (2024) |
| GABRIELA SIMONA PROD COM SRL SRL | 14309910 | 4711 | 654 (2025) |
| STARTECTAX S.R.L. SRL | 38818644 | 4932 | 651 (2025) |
| MOCANU LUC TRANS S.R.L. SRL | 40222537 | 4941 | 650 (2023) |
| METATRON LIFE S.R.L. SRL | 39945948 | 8696 | 650 (2025) |
| CHRONOS PASS S.R.L. SRL | 42382674 | 8559 | 650 (2025) |
| ABRASAR SRL SRL | 16873583 | 4719 | 647 (2025) |
| IMOBRUA S.R.L. SRL | 51917130 | 6831 | 644 (2025) |
| REACTIVE SHOP S.R.L. SRL | 43479226 | 4791 | 639 (2025) |
| MMDX IMAGISTICA SRL-D SRL | 38036613 | 8622 | 625 (2022) |
| PENTRU NUTRITIE, SPORT SI VIATA SANATOASA S.R.L. SRL | 38835700 | 8690 | 625 (2024) |
| IDEA STUDIOS SRL SRL | 22834058 | 6201 | 624 (2022) |
| VLADONE MOTO S.R.L. SRL | 50725960 | 7711 | 623 (2025) |
| WRAPOHOLIC MOM S.R.L. SRL | 26433598 | 4755 | 622 (2025) |
| LULILAND S.R.L. SRL | 52164405 | 9329 | 616 (2025) |
| ABC RODY DUM S.R.L. SRL | 40048318 | 4932 | 614 (2025) |
| MAGERO IMPORT EXPORT SRL SRL | 6264656 | 4614 | 612 (2019) |
| EDAN PREST BUNEA S.R.L. SRL | 45274995 | 4939 | 609 (2023) |
| NAPOCA RESURSE UMANE SRL SRL | 38278013 | 7022 | 601 (2025) |
| EUROMENTOR DEVELOPMENT SRL SRL | 13467572 | 6421 | 600 (2017) |
| VAIDA MEDIA S.R.L. SRL | 30170430 | 6201 | 600 (2023) |
| RIVERA IMPORT EXPORT SRL SRL | 2875690 | 7810 | 600 (2024) |
| BASALI LINE SRL SRL | 38369731 | 7410 | 600 (2020) |
| DELTA CONSULT SRL SRL | 14481826 | 6920 | 600 (2025) |
| ARDENTIS MEDPRO SRL SRL | 37264109 | 4791 | 600 (2025) |
| CATTELINE MEDIA MULTICONCEPT S.R.L. SRL | 50087845 | 7311 | 600 (2025) |
| CONSCIOUS & CONNECTED S.R.L. SRL | 39050373 | 8559 | 600 (2025) |
| EVISAR CONSULTING S.R.L. SRL | 44535057 | 9510 | 600 (2024) |
| MOTANEL ROSU S.R.L. SRL | 52074094 | 6499 | 600 (2025) |
| SANCRISMED S.R.L. SRL | 42306600 | 8622 | 600 (2025) |
| IZI PARK S.R.L. SRL | 41669704 | 5221 | 600 (2021) |
| COSARO IMPEX SRL SRL | 6570000 | 4711 | 588 (2024) |
| AUTO STURIMEX SRL SRL | 22913771 | 4672 | 588 (2024) |
| IKIGAI FM S.R.L. SRL | 43027441 | 9329 | 584 (2024) |
| AXL SERVTRANS S.R.L. SRL | 51867547 | 4933 | 583 (2025) |
| PUSKAS INVESTMENT S.R.L. SRL | 43905828 | 6831 | 567 (2021) |
| LEARNBEAUTY S.R.L. SRL | 49706450 | 8559 | 564 (2025) |
| TAPER SHOP ELECTRIC S.R.L. SRL | 43618219 | 4791 | 561 (2025) |
| GADREEL S.R.L. SRL | 32766724 | 4520 | 560 (2021) |
| LORE MEDASSIST S.R.L. SRL | 44249659 | 7211 | 559 (2025) |
| NOEL AND SYLVESTER S.R.L. SRL | 46581009 | 4939 | 554 (2022) |
| ANIMA ANIMUS SRL SRL | 26478611 | 5811 | 552 (2024) |
| MIRELA IMPEX SRL SRL | 2873338 | 6820 | 552 (2020) |
| Q - SKIN S.R.L. SRL | 33658127 | 9622 | 552 (2017) |
| LIFE CONSTRUCT SRL SRL | 22238373 | 4120 | 550 (2025) |
| NUMEUNIC S.R.L. SRL | 42720783 | 6312 | 550 (2022) |
| GABI AGNETA SRL SRL | 15699340 | 8129 | 550 (2025) |
| ARMIN CONSTRUCT SRL SRL | 16164522 | 4399 | 550 (2022) |
| BOD SERVICII DE AFACERI SRL SRL | 17167748 | 7430 | 546 (2023) |