Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.452 de firme active, dintre care 30.986 au depus bilanț pentru 2024 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 89,2 mld RON, e 73,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,4% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 6,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CARTOGRAPHIA STUDIUM SRL SRL | 18810026 | 5811 | 929.932 (2025) |
| KINETIK ARTHERAPY S.R.L. SRL | 38639940 | 8699 | 929.612 (2025) |
| ARES APARTHOTEL S.R.L. SRL | 39103257 | 6820 | 929.360 (2025) |
| GREEN SPA CENTER S.R.L. SRL | 47976112 | 9623 | 929.196 (2025) |
| DRAGOS ANDREI CONSULT S.R.L. SRL | 23271904 | 7020 | 929.180 (2025) |
| ADA TRANSPORT SRL SRL | 21675396 | 4941 | 928.720 (2025) |
| DMDB ENGINEERING CONSULTING S.R.L. SRL | 40886217 | 4322 | 928.290 (2025) |
| ISENMED SRL SRL | 32644107 | 8621 | 928.212 (2025) |
| MULTIVITA OLIVIA COM SRL SRL | 7762594 | 4711 | 928.162 (2025) |
| CONPAC ARHITECT SRL SRL | 6208184 | 7111 | 927.976 (2025) |
| AROYA ONE CONSULTING S.R.L. SRL | 46803172 | 6210 | 927.937 (2025) |
| MT INTEGRAL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49990296 | 4120 | 927.932 (2025) |
| BILTRANS MAL SRL SRL | 27788076 | 4941 | 927.702 (2025) |
| TRANSPARENT CONCEPT SRL SRL | 37604880 | 4334 | 927.477 (2025) |
| INGENIUM SRL SRL | 11616112 | 4642 | 927.271 (2025) |
| CLUSA BREWERY SRL SRL | 37278163 | 1105 | 927.090 (2025) |
| SKYCONSTRUCT S.R.L. SRL | 47906486 | 4100 | 926.915 (2025) |
| ZDK HOME CONSTRUCT S.R.L. SRL | 45155447 | 4100 | 926.904 (2025) |
| MONST SRL SRL | 16238948 | 6820 | 926.898 (2025) |
| SMILE OFFICE SRL SRL | 21896559 | 8623 | 926.885 (2025) |
| SMART LOFT STUDIO SRL SRL | 36763690 | 4755 | 926.659 (2025) |
| DEMETRA SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48431563 | 7112 | 926.035 (2025) |
| WELT ANALYTICS S.R.L. SRL | 46604846 | 6210 | 926.034 (2025) |
| SMARTCONS MRU SRL SRL | 30089531 | 6920 | 925.819 (2025) |
| XP CONSULT SRL SRL | 15526845 | 6920 | 925.643 (2025) |
| LUX SPEDITION S.R.L. SRL | 48052926 | 4941 | 925.620 (2025) |
| GAROFINA SRL SRL | 18368847 | 4941 | 925.610 (2025) |
| MEGA AUTOTEHNICA SERVICE SRL SRL | 9010636 | 9531 | 925.002 (2025) |
| BILCAV RECONDITIONING S.R.L. SRL | 46980930 | 3311 | 924.853 (2025) |
| PAVALEXLUC SRL SRL | 34870119 | 4683 | 924.825 (2025) |
| ZZTOPO SRL SRL | 24904672 | 7112 | 924.787 (2025) |
| COROVEI SRBC GROUP S.R.L. SRL | 50037243 | 7112 | 923.990 (2025) |
| AUDIO TOP SRL SRL | 17451668 | 4619 | 923.926 (2025) |
| ADC FAST CARGO S.R.L. SRL | 43113933 | 5320 | 923.787 (2025) |
| MAGNA CONSULTING SRL SRL | 21162161 | 7020 | 923.704 (2025) |
| ENERGY INSTAL CONSTRUCT SRL SRL | 22403853 | 4322 | 923.661 (2025) |
| CORVIN IMOBILIARE S.R.L. SRL | 44134098 | 6820 | 923.348 (2025) |
| PASC & COMP SRL SRL | 4215568 | 8623 | 923.280 (2025) |
| FSA GENERAL S.R.L. SRL | 45155439 | 4321 | 922.884 (2025) |
| GAV SOFTWARE S.R.L. SRL | 50269782 | 6210 | 922.883 (2025) |
| VISIONCRAFT IT S.R.L. SRL | 43922357 | 6201 | 921.923 (2025) |
| AMBROSIUS PRODCOM SRL SRL | 8305957 | 3240 | 921.812 (2025) |
| PET STORE SRL SRL | 31162568 | 4776 | 921.715 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA FOTO OPTICA CLUJ NAPOCA SC | 219443 | 4774 | 921.327 (2025) |
| TARGET SERV SISTEM S.R.L. SRL | 39934647 | 8009 | 920.947 (2025) |
| ADI ORTODENT SRL SRL | 23459925 | 3250 | 920.637 (2025) |
| ALL DAIENI S.R.L. SRL | 18258445 | 6811 | 919.694 (2025) |
| DTM ARTBUILD S.R.L. SRL | 45360131 | 4690 | 919.539 (2025) |
| PRODECO CONSULTING S.R.L. SRL | 49635286 | 7112 | 919.041 (2025) |
| DR. CORINA SIMON-BODEA S.R.L. SRL | 38759572 | 8621 | 918.605 (2025) |