Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 30.975 au depus bilanț pentru 2024 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 89,2 mld RON, e 73,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,4% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 6,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| WESTFIELD BROKER S.R.L. SRL | 36113256 | 6622 | 292.348 (2025) |
| FIEV TROCKENBAU S.R.L. SRL | 49879191 | 4120 | 292.225 (2025) |
| ARCE-DECOR BIO S.R.L. SRL | 52144963 | 4617 | 292.212 (2025) |
| TOPAZ COMPANIA DE TURISM SRL SRL | 222376 | 5510 | 292.209 (2025) |
| REMORCARE TRIM SRL SRL | 16657571 | 4941 | 292.190 (2025) |
| DECANTIS PROD S.R.L. SRL | 46541799 | 2553 | 292.119 (2024) |
| PDA EXPRESS S.R.L. SRL | 50295757 | 4933 | 292.057 (2025) |
| DIGITAL SCAVENGERS S.R.L. SRL | 45461527 | 6210 | 291.975 (2025) |
| DAN DAROLȚI CONSULTING S.R.L. SRL | 45163270 | 6210 | 291.973 (2025) |
| TAMAS ZOLTAN FOTO S.R.L. SRL | 41098020 | 7420 | 291.946 (2025) |
| DE STIJL S.R.L. SRL | 31023187 | 7311 | 291.890 (2025) |
| IRMRC EVENTS S.R.L. SRL | 50271294 | 8230 | 291.857 (2025) |
| FRANCA GP MANAGEMENT S.R.L. SRL | 47303507 | 8210 | 291.856 (2025) |
| VALID TECH S.R.L. SRL | 49664265 | 6210 | 291.840 (2025) |
| MAVIMEX SRL SRL | 16818589 | 9610 | 291.833 (2025) |
| ENVOGUE SRL SRL | 13445086 | 9602 | 291.810 (2025) |
| IT INFRASTRUCTURE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 46588619 | 6203 | 291.798 (2025) |
| SODA ANSO SRL SRL | 18226281 | 5621 | 291.749 (2025) |
| POPOTAM PRODUCTIONS S.R.L. SRL | 41249514 | 5911 | 291.697 (2025) |
| ADP SPATII INTERIOARE S.R.L. SRL | 37497732 | 7112 | 291.677 (2025) |
| EV ELINAROM S.R.L. SRL | 46156823 | 8210 | 291.653 (2025) |
| HOUSE CONSTRUCTIVE KEY S.R.L. SRL | 40200512 | 4100 | 291.650 (2025) |
| TECNICA PLUS SRL SRL | 31684421 | 7111 | 291.480 (2025) |
| CMD CRON SOFT S.R.L. SRL | 50488308 | 6210 | 291.479 (2025) |
| CASA FRUMUSETII S.R.L. SRL | 48677615 | 9621 | 291.474 (2025) |
| KATO WORLD S.R.L. SRL | 42968631 | 8230 | 291.461 (2025) |
| STANISTE DENTAL S.R.L. SRL | 43772519 | 8623 | 291.300 (2025) |
| MEANINGFUL PEOPLE S.R.L. SRL | 50201825 | 7810 | 291.293 (2025) |
| ART BY STUDIO L'INSOLENCE S.R.L. SRL | 37778991 | 9621 | 291.291 (2025) |
| TOP YOUNG DOCTORS S.R.L. SRL | 43700210 | 8622 | 291.261 (2025) |
| VOIAJ EUROPA S.R.L. SRL | 48515885 | 5510 | 291.237 (2025) |
| EAGLENET SRL SRL | 8876783 | 4740 | 291.202 (2025) |
| ZSIGMOND VET SRL SRL | 14976400 | 7500 | 291.175 (2025) |
| HYPERBUILD PC S.R.L. SRL | 47956948 | 4791 | 291.164 (2025) |
| CASIAN CAR SERVICE S.R.L. SRL | 47246967 | 4520 | 291.135 (2025) |
| COMATIM TRANS SRL SRL | 8065277 | 9531 | 291.103 (2025) |
| ROABUILD CONS SRL SRL | 37710031 | 6832 | 291.095 (2025) |
| TITAN SOFT SRL SRL | 16858001 | 6201 | 291.074 (2025) |
| DCC SERV ADMIN SRL SRL | 37297246 | 6832 | 291.065 (2025) |
| PARSEC STUDIOS S.R.L. SRL | 44527135 | 6210 | 291.022 (2025) |
| LUNA AMBIENTAL S.R.L. SRL | 42613566 | 8121 | 291.011 (2024) |
| ECHILIBRA CONTAB SRL SRL | 37155578 | 6920 | 290.987 (2025) |
| SERVMANAGEMENT MĂRĂȘTI SRL SRL | 38056696 | 6832 | 290.960 (2021) |
| MARIASIU VLAD WEB DEV S.R.L. SRL | 42475897 | 6201 | 290.902 (2025) |
| RICONTA SRL SRL | 14457496 | 6920 | 290.856 (2025) |
| BEMAR HELP DESK S.R.L. SRL | 42236431 | 8220 | 290.818 (2025) |
| SOLUTIONNEAR S.R.L. SRL | 50264343 | 6220 | 290.789 (2025) |
| ATV MOTO SERVICES S.R.L. SRL | 50372418 | 4520 | 290.751 (2025) |
| ARTLINE AESTHETIC S.R.L. SRL | 48053000 | 9622 | 290.689 (2025) |
| MOTORLAND HOUSE S.R.L. SRL | 51770705 | 2932 | 290.682 (2025) |