Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 30.967 au depus bilanț pentru 2024 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 89,2 mld RON, e 73,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,4% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 6,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| POP PACURAR SNC SNC | 209784 | 2811 | 15.000 (2025) |
| NEWART IDICLINK S.R.L. SRL | 46547767 | 4120 | 15.000 (2025) |
| STUDIUM CONSTRUCT SRL SRL | 17946810 | 4100 | 15.000 (2025) |
| Q TECH S.R.L. SRL | 49824099 | 2630 | 15.000 (2024) |
| IC CONSULTING ACADEMY S.R.L. SRL | 50812381 | 8559 | 15.000 (2025) |
| HHS LOGISTICA S.R.L. SRL | 51011977 | 4690 | 15.000 (2025) |
| MOBINOVATIV S.R.L. SRL | 42556428 | 3102 | 15.000 (2025) |
| VOLUSTRIX S.R.L. SRL | 44427772 | 6220 | 15.000 (2025) |
| MOKORYTE SRL SRL | 13313328 | 4120 | 15.000 (2025) |
| KLEIN CONSTRUCT SRL SRL | 13268774 | 4120 | 15.000 (2025) |
| MS PHYSERV S.R.L. SRL | 36934065 | 7499 | 15.000 (2025) |
| CASUAL STYLE BARBERS S.R.L. SRL | 51925311 | 9621 | 15.000 (2025) |
| SUNNABESTHOME S.R.L. SRL | 45090097 | 4791 | 14.993 (2023) |
| VIDACOM SRL SRL | 19075705 | 4532 | 14.986 (2025) |
| PROMTEX ELECTRONIC SRL SRL | 3278118 | 7112 | 14.980 (2025) |
| SANOSERV SRL SRL | 16893360 | 6831 | 14.976 (2025) |
| NAPOCA NUTRITION S.R.L. SRL | 45029104 | 8699 | 14.973 (2025) |
| CHELI SRL SRL | 23356342 | 7020 | 14.954 (2025) |
| ANNA'S URBAN GARDEN S.R.L. SRL | 43627250 | 8130 | 14.944 (2025) |
| SOFTWARE ITC CLUJ SA SA | 14347523 | 7219 | 14.926 (2025) |
| INOVATIE IN SUSTENABILITATE SI ESG S.R.L. SRL | 49644071 | 7210 | 14.925 (2024) |
| ELECTRODELTA NETWORK SOLUTIONS S.R.L. SRL | 39873663 | 4321 | 14.920 (2024) |
| ELF ST SRL SRL | 21516617 | 7022 | 14.900 (2024) |
| MIRAMEDIA OOH SRL SRL | 32289021 | 7311 | 14.894 (2024) |
| AERODYN INSTAL S.R.L. SRL | 38886673 | 4322 | 14.892 (2025) |
| ANDREI TINTOC SRL SRL | 30237930 | 1520 | 14.890 (2023) |
| KLUSSO S.R.L. SRL | 46572809 | 7219 | 14.888 (2025) |
| DANSE TRANS GUS S.R.L. SRL | 47780948 | 4933 | 14.882 (2023) |
| AP PRISEL EVAL S.R.L. SRL | 44794663 | 6831 | 14.878 (2025) |
| S.P. EUNOIA S.R.L. SRL | 49858350 | 6820 | 14.875 (2024) |
| MIR-VAM S.R.L. SRL | 48549179 | 4100 | 14.865 (2025) |
| BON TON BUSINESS SRL SRL | 36410575 | 7311 | 14.850 (2019) |
| NATIVE STUDIO S.R.L. SRL | 32797526 | 6201 | 14.848 (2025) |
| ALEXEDU SERV S.R.L. SRL | 40856453 | 5611 | 14.831 (2022) |
| AUDITCONT A & A SRL SRL | 25544040 | 7112 | 14.826 (2025) |
| SIMIADRIPETREAN S.R.L. SRL | 10232571 | 9523 | 14.825 (2025) |
| SOFTKING S.R.L. SRL | 47834339 | 6210 | 14.820 (2025) |
| SOFGEO GARDENING S.R.L. SRL | 51201645 | 8130 | 14.800 (2025) |
| EURO COMERT SERVICII PRODUCTIE TRANSPORT TURISM SRL SRL | 212429 | 7111 | 14.796 (2025) |
| ARHIVISION STUDIO SRL SRL | 36924401 | 7111 | 14.788 (2025) |
| BLACKSTONE SRL SRL | 22435294 | 6812 | 14.786 (2025) |
| CELERITATE S.R.L. SRL | 49540313 | 8210 | 14.783 (2025) |
| BEST TREND CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41548257 | 4120 | 14.777 (2022) |
| STEPHADI PETS TRANS S.R.L. SRL | 40701572 | 5221 | 14.774 (2022) |
| GREEN WORLD SRL SRL | 22419825 | 5147 | 14.770 (2025) |
| RO SMT TEHNOLOGIE SRL SRL | 25383181 | 4669 | 14.767 (2025) |
| SPANKRAFT SRL SRL | 34637807 | 2932 | 14.764 (2025) |
| CAV TRANSPORT S.R.L. SRL | 52283597 | 4941 | 14.763 (2025) |
| DOS SAPIENS S.R.L. SRL | 48677666 | 9329 | 14.762 (2025) |
| GLOWNAILSTUDIO S.R.L. SRL | 51218760 | 9622 | 14.740 (2025) |