Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 30.975 au depus bilanț pentru 2024 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 89,2 mld RON, e 73,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,4% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 6,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| KARMA CLEAN EVENTS S.R.L. SRL | 48379783 | 8121 | 2.100 (2024) |
| JRM SRL SRL | 21315133 | 4322 | 2.096 (2022) |
| APB CONNECT S.R.L. SRL | 43014883 | 7311 | 2.087 (2025) |
| KIODAN S.R.L. SRL | 48943997 | 4932 | 2.082 (2025) |
| MONDOLUB IMPEX SRL SRL | 13904634 | 4730 | 2.079 (2019) |
| MICRO STAR TAXI SRL SRL | 29791922 | 4932 | 2.076 (2025) |
| SMATZ STACK S.R.L. SRL | 40937590 | 6619 | 2.072 (2024) |
| ODF TRANS SRL SRL | 31990153 | 4933 | 2.070 (2025) |
| LIVINGAMES S.R.L. SRL | 52949300 | 4764 | 2.070 (2025) |
| BODEA AUTOMOBILE SRL SRL | 37781601 | 4520 | 2.064 (2025) |
| NFS DRIVE COSM S.R.L. SRL | 46225826 | 4933 | 2.056 (2025) |
| SCARS COUTURE S.R.L. SRL | 50901535 | 7410 | 2.050 (2025) |
| ALU TOP PROD S.R.L. SRL | 48331742 | 4673 | 2.048 (2024) |
| DIGITAP WORLD S.R.L. SRL | 37932232 | 6201 | 2.042 (2025) |
| EXCELSIOR REAL ESTATE IMOBILIARE SRL SRL | 35312684 | 6831 | 2.040 (2025) |
| PMF ROXICONS S.R.L. SRL | 43120175 | 7022 | 2.038 (2024) |
| ROCADE S.R.L. SRL | 23772263 | 6201 | 2.028 (2024) |
| TOROK AUTOMOBILE & LOGISTIC SRL SRL | 18947849 | 4941 | 2.024 (2025) |
| PRICE CHECK INTERNATIONAL SRL SRL | 32783601 | 6831 | 2.001 (2025) |
| ANDRECIUPI S.R.L. SRL | 46994188 | 5320 | 2.001 (2025) |
| BACKDROP DECOR S.R.L. SRL | 42152420 | 8230 | 2.000 (2025) |
| ROVIDILI SRL SRL | 36518110 | 5610 | 2.000 (2017) |
| MERIZ SRL SRL | 25397861 | 7022 | 2.000 (2025) |
| MEDICALDOX MARKETING S.R.L. SRL | 35103602 | 7311 | 2.000 (2025) |
| BLACKRAIL-TECH S.R.L. SRL | 42542295 | 6201 | 2.000 (2025) |
| ADA 99 SRL SRL | 18305610 | 8553 | 2.000 (2025) |
| STEDAN SRL SRL | 15844458 | 4619 | 2.000 (2025) |
| CORE BUSINESS SOFTWARE S.R.L. SRL | 48974918 | 6210 | 2.000 (2025) |
| MERAKI PRO DESIGN S.R.L. SRL | 42129184 | 6311 | 2.000 (2025) |
| SOCIAL AWG IMOB S.R.L. SRL | 45683574 | 6831 | 2.000 (2024) |
| THA SERV S.R.L. SRL | 51622857 | 8123 | 2.000 (2025) |
| HEART & BRAIN COACHING S.R.L. SRL | 42402968 | 8559 | 2.000 (2024) |
| BLUE LINE SOLAR S.R.L. SRL | 45210690 | 3511 | 2.000 (2022) |
| BLUE LINE HIBRID S.R.L. SRL | 45213912 | 3511 | 2.000 (2022) |
| PS SOCIAL SOLUTIONS PLATFORM S.R.L. SRL | 43969007 | 7311 | 2.000 (2025) |
| WORKFORT S.R.L. SRL | 47755197 | 7810 | 2.000 (2023) |
| SSU TOP CONSULTING S.R.L. SRL | 48440413 | 6220 | 2.000 (2024) |
| ALDEN TIT & NIC S.R.L. SRL | 46613844 | 4120 | 2.000 (2024) |
| VTI RUKUS S.R.L. SRL | 43754326 | 6831 | 2.000 (2021) |
| AIR VENT SISTEMS SRL SRL | 34440430 | 4674 | 2.000 (2024) |
| AMASS OFFICE SRL SRL | 24770058 | 8211 | 2.000 (2024) |
| V DENT S.R.L. SRL | 50352186 | 8623 | 2.000 (2025) |
| B LIGHTING SRL SRL | 5773554 | 7420 | 2.000 (2023) |
| RIAM PROP S.R.L. SRL | 51479162 | 6820 | 2.000 (2025) |
| ARMECON PROIECT SRL SRL | 5178697 | 7112 | 2.000 (2025) |
| DONFIT GYM S.R.L. SRL | 40463284 | 9313 | 2.000 (2024) |
| STAT DATA POWER S.R.L. SRL | 47546697 | 7220 | 2.000 (2025) |
| VITA REVIS BANDA RENDA S.R.L. SRL | 49742495 | 9003 | 2.000 (2025) |
| CREATIVE BULB S.R.L. SRL | 47879578 | 7490 | 2.000 (2024) |
| TRANSILVANART SRL SRL | 17604281 | 7420 | 2.000 (2025) |