Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.442 de firme active, dintre care 32.873 au depus bilanț pentru 2025 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 96,3 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 21,3% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 8,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| VAPEST SRL SRL | 21162145 | 4100 | 342.856 (2025) |
| EWO-MARKET AUTO S.R.L. SRL | 44419427 | 4791 | 342.848 (2025) |
| ALPACA SOFTWARE S.R.L. SRL | 46638598 | 6201 | 342.842 (2025) |
| CODESOL S.R.L. SRL | 40649458 | 6210 | 342.831 (2025) |
| LUXSTRUCT S.R.L. SRL | 47906559 | 4100 | 342.800 (2025) |
| GOLD 4 YOU SRL SRL | 14154581 | 9525 | 342.790 (2025) |
| VERTECH SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 36965312 | 6210 | 342.751 (2025) |
| ELITE FREELANCE S.R.L. SRL | 40707800 | 8559 | 342.700 (2025) |
| DO IT GREEN ADVERTISING DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 46741479 | 4637 | 342.632 (2025) |
| DIGITAL GUNS SRL SRL | 34234472 | 6312 | 342.584 (2025) |
| SHIBUSA S.R.L. SRL | 43887020 | 6201 | 342.575 (2025) |
| INTENSE CLEAN SRL SRL | 29162620 | 8121 | 342.474 (2025) |
| INGINIO AD S.R.L. SRL | 51706311 | 6210 | 342.436 (2025) |
| BRAIN INTEGRATIVE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48810460 | 8622 | 342.397 (2025) |
| MABOPPROD S.R.L. SRL | 47254706 | 6220 | 342.353 (2025) |
| ORSI ANNA SRL SRL | 17807294 | 4721 | 342.334 (2025) |
| ANODIN ASSETS S.R.L. SRL | 36236054 | 6812 | 342.315 (2025) |
| TYPE S ANALYTICS S.R.L. SRL | 41373775 | 6312 | 342.294 (2025) |
| LITTLE AXV PROJECT S.R.L. SRL | 48959187 | 4933 | 342.290 (2025) |
| ADIALI COM SRL SRL | 6524365 | 4711 | 342.280 (2025) |
| TREIDE SRL SRL | 16238913 | 8129 | 342.278 (2025) |
| PANDENT GROUP S.R.L. SRL | 49700228 | 8623 | 342.272 (2025) |
| DATACALL SRL SRL | 26765210 | 8220 | 342.210 (2025) |
| MBD LOGIK MOVE S.R.L. SRL | 45002400 | 5229 | 342.057 (2025) |
| META FUSION S.R.L. SRL | 46868619 | 7311 | 342.032 (2025) |
| MV LOGIC S.R.L. SRL | 49398821 | 6201 | 341.877 (2025) |
| OLIVIER CONSTRUCT S.R.L. SRL | 50577162 | 4334 | 341.746 (2025) |
| OISHUA FASHION S.R.L. SRL | 52915430 | 4771 | 341.695 (2025) |
| CBA PARTNERS S.R.L. SRL | 42396424 | 4617 | 341.626 (2025) |
| BLOX & QUIZ S.R.L. SRL | 43145935 | 8559 | 341.603 (2025) |
| CEZI&DARI MOLDOVAN S.R.L. SRL | 45089912 | 5320 | 341.581 (2025) |
| INVESTYS PROJECTS SRL SRL | 35067771 | 4100 | 341.521 (2025) |
| MATESTECH INNOVATIONS S.R.L. SRL | 49653568 | 6210 | 341.292 (2025) |
| L&P NAPOCA FASHION S.R.L. SRL | 50472760 | 7020 | 341.232 (2025) |
| BRM FINCONSULT S.R.L. SRL | 45053293 | 6920 | 341.230 (2025) |
| MASTER X SRL SRL | 17949787 | 8623 | 341.199 (2025) |
| JUST ANOTHER DIGITAL S.R.L. SRL | 44618616 | 6210 | 341.188 (2025) |
| BEST TRAD SRL SRL | 19050425 | 7430 | 341.108 (2024) |
| ME DO SOFT CO S.R.L. SRL | 47320397 | 6210 | 341.071 (2025) |
| VETOPIA S.R.L. SRL | 48563076 | 7500 | 341.016 (2025) |
| ROMPRODUCT SERV SRL SRL | 27462893 | 6820 | 340.987 (2025) |
| DELBOB CONSTRUCT SRL SRL | 22666477 | 4334 | 340.961 (2025) |
| CRIS PAINT DECOR SRL SRL | 33832664 | 4334 | 340.900 (2025) |
| EXPERT CONTA SRL SRL | 16355794 | 6920 | 340.825 (2025) |
| KINETOTECA CENTER S.R.L. SRL | 47914810 | 8690 | 340.766 (2025) |
| CODE ARHITECTS S.R.L. SRL | 49301510 | 6210 | 340.672 (2025) |
| JUST TRAVELS & TOURS S.R.L. SRL | 40157366 | 7912 | 340.620 (2025) |
| DESCO INVEST SRL SRL | 35916052 | 6820 | 340.578 (2025) |
| THE DRAGONS FOTO STUDIO SRL SRL | 38204032 | 7420 | 340.458 (2025) |
| SALD ELECTRO INSTAL S.R.L. SRL | 39483083 | 4321 | 340.458 (2025) |