Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 32.868 au depus bilanț pentru 2025 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 96,3 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 21,3% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 8,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| NEXTSTAY MANAGEMENT S.R.L. SRL | 50998838 | 6832 | 123.822 (2025) |
| CLAUDETTE SRL SRL | 18551886 | 9602 | 123.802 (2025) |
| CARMAZOL OFFICE SRL SRL | 38596750 | 6920 | 123.800 (2025) |
| DECS SRL SRL | 13519558 | 4322 | 123.798 (2025) |
| BG CONSULTANTS S.R.L. SRL | 51622504 | 7020 | 123.791 (2025) |
| BMM CONSULTING SRL SRL | 13909836 | 6220 | 123.780 (2025) |
| IRIPATRI MED SRL SRL | 35807551 | 8622 | 123.727 (2025) |
| PREMIUM CONSTRUCT INSTAL S.R.L. SRL | 34942258 | 4120 | 123.704 (2025) |
| MARIUS SILAGHI SOFTWARE SRL SRL | 36661224 | 5829 | 123.623 (2025) |
| ACORD TIPO CONSULT S.R.L. SRL | 42017377 | 7311 | 123.617 (2025) |
| BETA CLIMBING S.R.L. SRL | 52340803 | 8551 | 123.581 (2025) |
| CREATIVE ORG SOLUTIONS SRL SRL | 37209937 | 8559 | 123.542 (2025) |
| SABRYNION S.R.L. SRL | 30841358 | 4933 | 123.532 (2025) |
| COLOR REFILL SRL SRL | 31229412 | 9510 | 123.495 (2025) |
| CLEANCODING S.R.L. SRL | 51824279 | 6210 | 123.477 (2025) |
| TRUSTEGIC PARTNERS & CO S.R.L. SRL | 43062635 | 8559 | 123.424 (2025) |
| GCL SRL SRL | 20848839 | 6311 | 123.409 (2025) |
| QUMMAL FRIENDLY S.R.L. SRL | 48557198 | 4933 | 123.405 (2023) |
| STUDIO52 S.R.L. SRL | 51848979 | 4332 | 123.397 (2025) |
| ISABELLE CORPORATION S.R.L. SRL | 45254181 | 4777 | 123.378 (2025) |
| RCM FAMILY INVEST SRL SRL | 34706168 | 1071 | 123.343 (2025) |
| AED CONEX S.R.L. SRL | 44886112 | 6920 | 123.340 (2025) |
| PRO EXPERT ACCOUNTING SRL SRL | 34992116 | 6920 | 123.339 (2024) |
| ACTIVE POWER HIBRID S.R.L. SRL | 46844296 | 4939 | 123.335 (2024) |
| HOME MADE SWEETS S.R.L. SRL | 35815457 | 8559 | 123.335 (2025) |
| NIFI FAST SPEDITION S.R.L. SRL | 38601474 | 4941 | 123.250 (2025) |
| PESCAMAR RAURA S.R.L. SRL | 38662110 | 0322 | 123.200 (2025) |
| BIJU & SONY S.R.L. SRL | 42121547 | 4939 | 123.188 (2025) |
| MODULUS RENDER S.R.L. SRL | 44750578 | 7410 | 123.160 (2025) |
| TADAFORM STUDIO S.R.L. SRL | 43719698 | 7413 | 123.131 (2025) |
| PKT DENT SRL SRL | 26847662 | 3250 | 123.120 (2025) |
| UTOPIA DESIGN S.R.L. SRL | 34216867 | 3109 | 123.097 (2025) |
| MDH GRUP SRL SRL | 15245408 | 7499 | 123.083 (2025) |
| ZAYA STARS S.R.L. SRL | 46157632 | 7311 | 123.058 (2025) |
| GIA GALEFLAV SRL SRL | 28468525 | 4511 | 123.057 (2025) |
| URBANLENS MEDIA S.R.L. SRL | 48739475 | 4712 | 123.043 (2025) |
| KAYROS 111 S.R.L. SRL | 51986904 | 4619 | 123.032 (2025) |
| TRADOSZENKOR SRL SRL | 37219116 | 5811 | 123.027 (2025) |
| FAIR SOFTWARE ATLAS S.R.L. SRL | 45835680 | 6210 | 122.980 (2025) |
| KIDZMEALZ SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 52049368 | 5611 | 122.970 (2025) |
| ASUS SRL SRL | 9343819 | 6820 | 122.939 (2025) |
| CARBIA RBA SRL SRL | 36124832 | 4100 | 122.938 (2025) |
| MARCHIS TRANS SRL SRL | 19012952 | 4933 | 122.931 (2025) |
| Q&Q FUSSE DRIVE S.R.L. SRL | 40785956 | 4932 | 122.907 (2025) |
| KONT OK SRL SRL | 22367157 | 6920 | 122.900 (2025) |
| PROTRAINING SOCIAL BUSINESS S.R.L. SRL | 43667858 | 8559 | 122.885 (2025) |
| CHRISIM INSTAL SRL SRL | 18862700 | 4120 | 122.832 (2024) |
| SUCIAGHI MARIUS GABRIEL COMPANY S.R.L. SRL | 39833448 | 4933 | 122.829 (2025) |
| CORINPA TRANS SRL SRL | 7165006 | 4941 | 122.802 (2025) |
| PROTECH SISTEME TEHNOLOGICE SRL SRL | 20464803 | 4662 | 122.783 (2025) |