Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 32.868 au depus bilanț pentru 2025 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 96,3 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 21,3% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 8,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ONE VISION S.R.L. SRL | 52588915 | 6831 | 3.333 (2025) |
| ANYA & USERPC S.R.L. SRL | 42957756 | 9521 | 3.330 (2023) |
| DEOLA S.R.L. SRL | 52101067 | 7111 | 3.326 (2025) |
| MIRA CELL S.R.L. SRL | 52012407 | 8622 | 3.322 (2025) |
| GHEDALIA SRL SRL | 18485014 | 5250 | 3.320 (2020) |
| ZIPLOCK SRL SRL | 28592476 | 4690 | 3.318 (2022) |
| ILIEV SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49142652 | 4791 | 3.308 (2023) |
| AZIMUT ITTC SRL SRL | 37494914 | 8559 | 3.300 (2025) |
| EXPCENZ S.R.L. SRL | 18598943 | 4711 | 3.300 (2019) |
| OVI AMD INSTAL S.R.L. SRL | 47950155 | 4322 | 3.300 (2024) |
| SMART GROWING PAV S.R.L. SRL | 39681170 | 8559 | 3.300 (2025) |
| DIABOG CONSUMER SRL SRL | 36289873 | 9609 | 3.295 (2018) |
| LITERARY BOXES S.R.L. SRL | 50559638 | 4712 | 3.295 (2025) |
| ART DESIGN FURNITURE AND GLASS S.R.L. SRL | 39496741 | 3109 | 3.287 (2025) |
| PRS PREMIUM CAR PARTS S.R.L. SRL | 46192060 | 4531 | 3.280 (2023) |
| VERITAS AUTO SRL SRL | 18902952 | 4932 | 3.273 (2025) |
| TPM AUTOMATION & CONSULTING S.R.L. SRL | 39038728 | 6201 | 3.267 (2025) |
| GDM IMPEX SRL SRL | 19061963 | 8622 | 3.265 (2025) |
| NEUROCONFORT S.R.L. SRL | 50845176 | 8559 | 3.262 (2025) |
| COLECTIVA GAZETTE S.R.L. SRL | 36079065 | 5630 | 3.262 (2025) |
| TUDOR HAIR HUB S.R.L. SRL | 52302745 | 9621 | 3.256 (2025) |
| SEOCRISART S.R.L. SRL | 41462244 | 5320 | 3.245 (2019) |
| ROMBAROC IMPORT EXPORT SRL SRL | 6818239 | 3101 | 3.237 (2025) |
| AD TRANSPORTE S.R.L. SRL | 50678523 | 4941 | 3.235 (2025) |
| MODISE BOUTIQUE STORE S.R.L. SRL | 48440430 | 4712 | 3.220 (2024) |
| GM PHOTO SRL SRL | 18947954 | 7420 | 3.217 (2021) |
| CARA FASHION SRL SRL | 24590022 | 7320 | 3.216 (2025) |
| INDIGO FINANCIAL SERVICES S.R.L. SRL | 38635574 | 5520 | 3.207 (2025) |
| CVDN OPTIMUM S.R.L. SRL | 40868369 | 4222 | 3.200 (2023) |
| CONT ELVIRA SRL SRL | 12787714 | 7021 | 3.187 (2018) |
| PROVISION SYSTEM SRL SRL | 14054710 | 2630 | 3.179 (2025) |
| VERZONE MAV SRL SRL | 29350039 | 4932 | 3.176 (2024) |
| CIRE CASA CLASIC SRL SRL | 37124989 | 6831 | 3.173 (2025) |
| SASDEN TAXI SRL SRL | 34152232 | 4933 | 3.169 (2024) |
| US COFFEE S.R.L. SRL | 48418882 | 4781 | 3.157 (2023) |
| OLIBOM INVEST SRL SRL | 10847372 | 4711 | 3.157 (2024) |
| HIPATIA SRL SRL | 19025898 | 6220 | 3.151 (2025) |
| ABEL LUX S.R.L. SRL | 43063797 | 4100 | 3.146 (2025) |
| AD ASTRA TECH MEDIA S.R.L. SRL | 46355621 | 7311 | 3.138 (2024) |
| EDWARDS ECONOMIC RESEARCH SRL SRL | 18073935 | 7320 | 3.136 (2025) |
| PRO POWER ATV SRL SRL | 35164456 | 3299 | 3.134 (2021) |
| FARDRIVE S.R.L. SRL | 52623362 | 4933 | 3.132 (2025) |
| TMT MOTORSPORT SRL SRL | 24158823 | 4532 | 3.131 (2023) |
| WAGNER IMPORT EXPORT SRL SRL | 256255 | 0150 | 3.120 (2025) |
| IMO CASA SOLUTIONS SRL SRL | 36270153 | 7311 | 3.119 (2025) |
| ABRAXAS-TG S.R.L. SRL | 52407792 | 4791 | 3.116 (2025) |
| TOPOVEST TERRA S.R.L. SRL | 47421189 | 7112 | 3.100 (2024) |
| COLCERIU LOGISTIC SRL SRL | 36279870 | 4941 | 3.100 (2025) |
| NAPOCA PROPERTY MANAGEMENT S.R.L. SRL | 46365846 | 4110 | 3.100 (2025) |
| NIVALIS RESORT S.R.L. SRL | 52825701 | 5520 | 3.099 (2025) |