Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 32.868 au depus bilanț pentru 2025 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 96,3 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 21,3% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 8,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SMART CONTA TEAM SRL SRL | 35185220 | 6920 | 256.360 (2022) |
| SQUARED DOT IT SERVICES S.R.L. SRL | 50006018 | 6210 | 256.345 (2025) |
| MURA CREATIVE S.R.L. SRL | 49933738 | 6399 | 256.320 (2025) |
| BOOTCORE S.R.L. SRL | 45857913 | 6201 | 256.227 (2025) |
| ANNIATHERAPY ENTERPRISE S.R.L. SRL | 34989021 | 4933 | 256.225 (2025) |
| KIMMYS PETS SRL SRL | 30383129 | 7500 | 256.214 (2025) |
| VIANUS COMPROD SRL SRL | 4890068 | 2733 | 256.209 (2025) |
| DAM IMPEX SRL SRL | 10117750 | 4791 | 256.196 (2025) |
| IRIS DATAVIZ S.R.L. SRL | 40929369 | 7320 | 256.153 (2025) |
| DALEEA FASHION ONE S.R.L. SRL | 40343253 | 1421 | 256.152 (2025) |
| G4 ELECTRICE S.A. SA | 46693134 | 6820 | 256.148 (2025) |
| TAG DIEZ S.R.L. SRL | 46523067 | 7311 | 256.089 (2025) |
| ROMERY SRL SRL | 14124351 | 6820 | 256.031 (2025) |
| ROMSAF SOLUTION SOFT S.R.L. SRL | 39197413 | 6310 | 255.995 (2025) |
| CONPROEX PROIECT 2009 SRL SRL | 25475650 | 7111 | 255.983 (2025) |
| INOMEDIM SRL SRL | 33705270 | 3250 | 255.964 (2025) |
| REALDENTESTET DENTAL S.R.L. SRL | 39181980 | 8623 | 255.915 (2025) |
| CLDJUNCU S.R.L. SRL | 41646484 | 6201 | 255.821 (2025) |
| MONOONO S.R.L. SRL | 48144485 | 6210 | 255.802 (2025) |
| ECULDA SRL SRL | 17696242 | 6920 | 255.771 (2025) |
| VIRIDARIUM S.R.L. SRL | 42136254 | 7112 | 255.760 (2025) |
| ENDODIAB MED S.R.L. SRL | 48515834 | 8622 | 255.718 (2025) |
| ANABELLE IMPORT EXPORT SRL SRL | 2890169 | 4222 | 255.718 (2025) |
| PFT CLEAN S.R.L. SRL | 48826733 | 8121 | 255.665 (2025) |
| REXIM COM SRL SRL | 10470263 | 4711 | 255.563 (2025) |
| EKKCLIMA S.R.L. SRL | 47685318 | 4322 | 255.360 (2025) |
| ASCENSOR SERVICE SRL SRL | 9322085 | 4329 | 255.301 (2025) |
| CEMAVROM SRL SRL | 26220239 | 2343 | 255.232 (2025) |
| LANDMARKS MKT S.R.L. SRL | 51581463 | 7311 | 255.222 (2025) |
| CRISTINA LEARNING CENTER S.R.L. SRL | 47879624 | 8560 | 255.203 (2024) |
| HIGH WORKERS S.R.L. SRL | 51706150 | 8130 | 255.140 (2025) |
| NEWSOFT DEV S.R.L. SRL | 46646728 | 6201 | 255.116 (2025) |
| CORSO TRANSILVANIA SRL SRL | 27647611 | 7022 | 255.101 (2025) |
| ARPION S.R.L. SRL | 51266695 | 6210 | 255.100 (2025) |
| SIGNOVO GROUP CRR IMOBILIARE S.R.L. SRL | 46604935 | 6831 | 255.098 (2025) |
| EMPO CONSULT SRL SRL | 12625658 | 7112 | 255.072 (2025) |
| MVM SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48339169 | 6210 | 255.006 (2025) |
| DRIVING & TRANSPORTING SYSTEM S.R.L. SRL | 37900052 | 4932 | 255.005 (2023) |
| CICEU INSTAL S.R.L. SRL | 49160101 | 4322 | 255.000 (2025) |
| BAD TOPOLOGY S.R.L. SRL | 40230807 | 5821 | 254.996 (2025) |
| PRO INTERQUALITY SRL SRL | 17248095 | 4120 | 254.978 (2025) |
| SOFT ATAC SRL SRL | 33511869 | 6210 | 254.906 (2025) |
| KALYPTICON INVEST S.R.L. SRL | 39652158 | 4520 | 254.898 (2025) |
| CAMPUS PRINT SHOP SRL SRL | 30575930 | 4762 | 254.865 (2025) |
| ARC SECURITY SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47261843 | 8009 | 254.767 (2025) |
| DBV POWERLINK S.R.L. SRL | 49374490 | 6310 | 254.764 (2025) |
| INGITECH CONSULT S.R.L. SRL | 46257232 | 7112 | 254.750 (2025) |
| PRIMO MENTIS SRL SRL | 30841340 | 8210 | 254.745 (2025) |
| AIM FOR SPORT S.R.L. SRL | 43395206 | 9319 | 254.654 (2025) |
| PROMO WEB ART S.R.L. SRL | 7827421 | 1812 | 254.611 (2025) |