Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 32.861 au depus bilanț pentru 2025 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 96,3 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 21,3% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 8,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| M & M IMPORT EXPORT SRL SRL | 230026 | 6820 | 25.682 (2025) |
| CREDI CONS SRL SRL | 16141413 | 7020 | 25.678 (2025) |
| AMA CAR TAXI S.R.L. SRL | 38430315 | 4932 | 25.657 (2024) |
| STILL STRETCHED S.R.L. SRL | 42670120 | 7312 | 25.650 (2021) |
| AEROMEDTONCA S.R.L. SRL | 49617280 | 8622 | 25.640 (2025) |
| BACKGROUND PEARL S.R.L. SRL | 46034036 | 6201 | 25.636 (2025) |
| TRIFECTA DIGITAL ECOMMERCE S.R.L. SRL | 49530565 | 4791 | 25.635 (2025) |
| METALRENT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50283132 | 7732 | 25.630 (2025) |
| CRAZY WASH S.R.L. SRL | 41697984 | 4520 | 25.630 (2023) |
| THE GOLD FIN PRODUCTION S.R.L. SRL | 23608067 | 6311 | 25.625 (2024) |
| PREMIUM DENTISTRY S.R.L. SRL | 46588562 | 8623 | 25.600 (2025) |
| ATELIER SPA S.R.L. SRL | 51770691 | 8559 | 25.600 (2025) |
| COLOURS OF LIFE - CENTRU EDUCATIONAL S.R.L. SRL | 39984670 | 8552 | 25.600 (2024) |
| MANSI PROTECT SRL SRL | 25805669 | 7490 | 25.600 (2025) |
| TRIPLE HOUSE SRL SRL | 37402120 | 6810 | 25.598 (2025) |
| COSARCA ONLINE S.R.L. SRL | 39122330 | 4617 | 25.590 (2025) |
| ANDRE Q SRL SRL | 23097779 | 9602 | 25.585 (2023) |
| BUYUP RETAIL S.R.L. SRL | 48162406 | 4719 | 25.576 (2024) |
| ANTIQUES DE COSMUTIA S.R.L. SRL | 50886680 | 4779 | 25.567 (2025) |
| BALOG MAGAZIN MIXT SNC SNC | 214160 | 1101 | 25.560 (2018) |
| AD WOMAN CREATIVE S.R.L. SRL | 46372703 | 7311 | 25.558 (2025) |
| PROTECTIE INVESTIGATII SRL SRL | 17511220 | 4939 | 25.533 (2024) |
| MILKYWAY TAXI S.R.L. SRL | 42900830 | 4933 | 25.530 (2025) |
| IF CONSTRUCT SRL SRL | 23356407 | 7112 | 25.530 (2016) |
| COARBA S.R.L. SRL | 45521491 | 1629 | 25.529 (2025) |
| NN DESIGN & LIVING S.R.L. SRL | 47362821 | 7410 | 25.527 (2025) |
| RAZVAN PERSONAL TRAINER S.R.L. SRL | 41907962 | 8551 | 25.525 (2025) |
| AVE CONT S.R.L. SRL | 48639298 | 6920 | 25.520 (2025) |
| SDN DANA SRL SRL | 34870100 | 4933 | 25.508 (2025) |
| SARA CAB SRL SRL | 31408388 | 4933 | 25.506 (2025) |
| LONGYEAR S.R.L. SRL | 47471462 | 8623 | 25.501 (2025) |
| BNLO2R SOLUTIONS S.R.L. SRL | 52003859 | 8299 | 25.500 (2025) |
| BIROU DE PROIECTARE SRL SRL | 17016800 | 7111 | 25.500 (2025) |
| LUXURY HOMEOWNER SRL SRL | 32925900 | 4100 | 25.500 (2025) |
| DAVIOALEX CAR SRL SRL | 30863593 | 4933 | 25.499 (2025) |
| LĂZĂREAN LSD S.R.L. SRL | 41015971 | 4933 | 25.497 (2025) |
| SOFTWARE FLOW YARD S.R.L. SRL | 46421199 | 6201 | 25.477 (2025) |
| SIMLUX TAX SRL SRL | 29612750 | 4933 | 25.477 (2025) |
| OLSVET SRL SRL | 29579327 | 7500 | 25.475 (2025) |
| START SMART MANAGEMENT S.R.L. SRL | 45189792 | 7112 | 25.473 (2025) |
| AVENTURI ÎN CINCI S.R.L. SRL | 39718600 | 6202 | 25.469 (2025) |
| HBC FOREST SURVEILLANCE S.R.L. SRL | 37953910 | 0240 | 25.450 (2024) |
| CLAIMS CONSULTING SERVICES S.R.L. SRL | 41484579 | 6621 | 25.445 (2022) |
| URBAN VALLEY S.R.L. SRL | 48425340 | 6831 | 25.445 (2025) |
| DBF TRANSPORT S.R.L. SRL | 52765847 | 4933 | 25.444 (2025) |
| ECOADMIN SRL SRL | 33010337 | 6832 | 25.440 (2025) |
| ENIKING SOLAR SERVICII COMIMPEX SRL SRL | 8889945 | 4771 | 25.418 (2025) |
| GABOR ARHITECTURĂ SRL SRL | 34869602 | 7111 | 25.415 (2025) |
| ROSALIA TEXCOM S.R.L. SRL | 34787910 | 4771 | 25.412 (2018) |
| ANALIZA MATEMATICA S.R.L. SRL | 52971570 | 6391 | 25.408 (2025) |