Firme din Cluj
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Cluj are 85.624 de firme active, dintre care 23.616 au depus bilanț pentru 2016 — locul 2 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 126,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 43,6 mld RON, e 4,1% din totalul național (locul 5); firma medie facturează cu 34,3% sub media țării.
Primele trei sectoare fac 24,5% din cifra de afaceri a județului. Cluj-Napoca concentrează 55,4% din firmele județului; urmează Florești și Turda. 62.348 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 60.491 de persoane; 83,2% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 496 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Cluj
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MASIMUS HAUS SRL SRL | 31552552 | 4771 | 195.750 (2025) |
| ELECTROHOOB TELECOM S.R.L. SRL | 48299196 | 4933 | 195.748 (2025) |
| STAR SPV S.R.L. SRL | 49611295 | 9319 | 195.716 (2025) |
| HYPAR PROIECT SRL SRL | 21823484 | 7112 | 195.682 (2025) |
| OLGA TAB CONCEPT S.R.L. SRL | 47895140 | 6619 | 195.655 (2025) |
| MICI ÎNVÂRTELI S.R.L. SRL | 51201637 | 7311 | 195.589 (2025) |
| G H G SRL SRL | 13657828 | 6820 | 195.562 (2025) |
| BCV WELDING S.R.L. SRL | 38649243 | 2553 | 195.552 (2025) |
| MERCONT SRL SRL | 22049641 | 6920 | 195.550 (2025) |
| LT CONSULT TEHNIC CONFECTI SRL SRL | 36823040 | 7490 | 195.547 (2023) |
| BORȘAN SERVICII S.R.L. SRL | 49444120 | 7020 | 195.543 (2025) |
| TAXI PRO NAPOCA RED S.R.L. SRL | 49982250 | 4933 | 195.518 (2025) |
| IT SIGMA SRL SRL | 23629825 | 7020 | 195.464 (2025) |
| ANELE FASHION & STYLE S.R.L. SRL | 42508773 | 4771 | 195.434 (2025) |
| DIA ARE FIRMĂ S.R.L. SRL | 49367965 | 7311 | 195.413 (2025) |
| MTM LIMITLESS S.R.L. SRL | 46084972 | 7311 | 195.400 (2025) |
| DEZVOLTARE UMANĂ S.R.L. SRL | 44577389 | 8230 | 195.398 (2025) |
| AUDIRE CONSULTING S.R.L. SRL | 43667688 | 6920 | 195.379 (2025) |
| OPENFUTURES S.R.L. SRL | 51729650 | 6210 | 195.372 (2025) |
| AMS PREMIUM APARTMENTS S.R.L. SRL | 39909570 | 5520 | 195.323 (2025) |
| BEAUTY REPUBLIC S.R.L. SRL | 46502196 | 9622 | 195.305 (2025) |
| VSA CARS S.R.L. SRL | 40730446 | 4511 | 195.298 (2024) |
| GMAX VENTURES S.R.L. SRL | 25664896 | 7022 | 195.288 (2025) |
| MIRIC PLANT SRL SRL | 33957927 | 4727 | 195.283 (2025) |
| RDF CODE LABS S.R.L. SRL | 49469175 | 6201 | 195.233 (2025) |
| SARTORIALE G S.R.L. SRL | 49758599 | 4939 | 195.192 (2025) |
| FLUENTECH SRL SRL | 36180182 | 6201 | 195.190 (2025) |
| DANI & MARCI SRL SRL | 16409959 | 4776 | 195.162 (2025) |
| BRESLA EXCLUSIVE S.R.L. SRL | 41047485 | 1512 | 195.151 (2025) |
| PAO LOGISTICA ȘI TRANSPORT S.R.L. SRL | 44772061 | 4941 | 195.148 (2025) |
| IDEEA CADEAU SRL SRL | 35018647 | 3299 | 195.144 (2025) |
| M & J CONSTRUCT SRL SRL | 22844400 | 4100 | 195.129 (2017) |
| ICONS CONSTRUCT SRL SRL | 27874746 | 7112 | 195.095 (2025) |
| NEW ERA NETWORKING S.R.L. SRL | 36919219 | 4322 | 195.091 (2025) |
| SKYLIGHT SRL SRL | 21394307 | 4941 | 195.087 (2025) |
| FORMAT AD SRL SRL | 36797588 | 7111 | 195.074 (2025) |
| ADI LINES SRL SRL | 23753024 | 4941 | 195.060 (2025) |
| MALDA ACTIV SRL SRL | 28891273 | 4941 | 195.055 (2025) |
| MUSIC FIRST ADDICTION S.R.L. SRL | 43808760 | 9329 | 195.055 (2025) |
| CLENEX MULTI SERVICES SRL SRL | 36558548 | 8121 | 195.045 (2025) |
| KATAN SRL SRL | 10868090 | 4712 | 195.041 (2025) |
| TAO M S.R.L. SRL | 52417532 | 6832 | 195.032 (2025) |
| ALTITUDE PLUS HR S.R.L. SRL | 47263232 | 7820 | 195.025 (2025) |
| IT TRANSILVANIA INVEST SA SA | 10754117 | 6420 | 195.000 (2022) |
| CSA ELIT S.R.L. SRL | 52782767 | 4100 | 194.981 (2025) |
| BLIFLAG PREMIUM S.R.L. SRL | 42057541 | 4532 | 194.981 (2025) |
| BPA INSTAL S.R.L. SRL | 48834191 | 7112 | 194.980 (2025) |
| PELINAR STAR S.R.L. SRL | 42361990 | 6831 | 194.978 (2025) |
| ȘTONȚI CONS S.R.L. SRL | 50064558 | 7020 | 194.970 (2025) |
| GROWTH LAB EDUCATION S.R.L. SRL | 52365662 | 8559 | 194.920 (2025) |