Firme din Cluj
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Cluj are 85.624 de firme active, dintre care 23.616 au depus bilanț pentru 2016 — locul 2 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 126,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 43,6 mld RON, e 4,1% din totalul național (locul 5); firma medie facturează cu 34,3% sub media țării.
Primele trei sectoare fac 24,5% din cifra de afaceri a județului. Cluj-Napoca concentrează 55,4% din firmele județului; urmează Florești și Turda. 62.332 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 60.474 de persoane; 83,2% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 496 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Cluj
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| NUUVA PRODUCTION S.R.L. SRL | 50547595 | 7311 | 111.080 (2025) |
| BALINTGAZDA SRL SRL | 35581763 | 5520 | 111.070 (2025) |
| DOAMNA TZ SRL SRL | 28005210 | 4711 | 111.067 (2025) |
| ACG DENTISTRY S.R.L. SRL | 48731234 | 8623 | 111.061 (2025) |
| CITOMED SRL SRL | 16905375 | 8622 | 111.060 (2025) |
| FXXINKSOCIETY S.R.L. SRL | 41571373 | 9609 | 111.055 (2025) |
| PLAY CONT SRL SRL | 22577329 | 6920 | 111.050 (2025) |
| MIRAVET CARE S.R.L. SRL | 48135169 | 7500 | 111.032 (2025) |
| TOALETAJ CANIN SRL SRL | 26085825 | 9699 | 111.020 (2025) |
| LIBERTY FLEET S.R.L. SRL | 49234837 | 7711 | 111.017 (2025) |
| SIMPLE ROOT S.R.L. SRL | 29363128 | 6210 | 111.015 (2020) |
| FLAVIA DELIGHTS SRL SRL | 37455230 | 1071 | 111.005 (2025) |
| ERNEST R & R S.R.L. SRL | 39253718 | 1412 | 111.000 (2023) |
| CCA CASIAN CONSTRUCT S.R.L. SRL | 50465843 | 4120 | 111.000 (2025) |
| CLASIC ART DESIGN SRL SRL | 35770967 | 4777 | 110.988 (2025) |
| LAR ISAINSTAL SRL SRL | 33228316 | 4322 | 110.971 (2025) |
| ITILIUM CONSULTING S.R.L. SRL | 47437380 | 6220 | 110.906 (2025) |
| LIKEMOBILE SHOP S.R.L. SRL | 50043245 | 4791 | 110.892 (2025) |
| RMA CONTEXPERT S.R.L. SRL | 47612928 | 6920 | 110.860 (2025) |
| ALIS LOGISTICS GROUP SRL SRL | 34078756 | 4941 | 110.850 (2025) |
| TALIV MANAGER CLEAN S.R.L. SRL | 41183720 | 8121 | 110.846 (2025) |
| BUSCAT SRL SRL | 15445953 | 4939 | 110.842 (2025) |
| DOBRUSEANCA SRL SRL | 35113720 | 0220 | 110.841 (2025) |
| MAXI DECOR SRL SRL | 17934433 | 4333 | 110.814 (2025) |
| OGLIS DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 46019176 | 6311 | 110.803 (2025) |
| ADANIS CONFORT S.R.L. SRL | 41571730 | 5520 | 110.800 (2025) |
| ARTHA LOOK S.R.L. SRL | 44062137 | 9622 | 110.796 (2025) |
| TED & CO SWEET S.R.L. SRL | 47797567 | 5612 | 110.790 (2025) |
| POJAR PRO CLEANING S.R.L. SRL | 40650630 | 8121 | 110.786 (2025) |
| FULL COURT SOLUTIONS SRL SRL | 30492371 | 7499 | 110.775 (2025) |
| AZTEC CONSULTING AGENCY S.R.L. SRL | 43861039 | 7311 | 110.746 (2025) |
| OFSH INVEST SRL SRL | 30864238 | 7022 | 110.739 (2025) |
| CDS DENT S.R.L. SRL | 47956875 | 8623 | 110.686 (2025) |
| DIA COMIMPEX SRL SRL | 2899036 | 5520 | 110.676 (2025) |
| EDILMEC 2000 SRL SRL | 12420865 | 2511 | 110.663 (2025) |
| GECORY CLEAN & ADMIN S.R.L. SRL | 48063674 | 6832 | 110.650 (2025) |
| STEDAIR S.R.L. SRL | 50726140 | 3314 | 110.637 (2025) |
| SCHWARTZ BEAUTY S.R.L. SRL | 51072877 | 9622 | 110.622 (2025) |
| BINARYTURTLE S.R.L. SRL | 42369969 | 6202 | 110.605 (2020) |
| DAN ENERGY S.R.L. SRL | 49317398 | 8299 | 110.600 (2025) |
| MANA STUDIO DE ARHITECTURĂ S.R.L. SRL | 48959322 | 7111 | 110.600 (2025) |
| BRAWN PROCOM SRL SRL | 31355658 | 4711 | 110.572 (2025) |
| DPHIDROINSTAL S.R.L. SRL | 46277027 | 4322 | 110.560 (2025) |
| FASHION SERVICES ONLINE S.R.L. SRL | 47640456 | 4791 | 110.551 (2023) |
| SG TRADE SERV S.R.L. SRL | 50529041 | 4511 | 110.547 (2025) |
| UTIL MOB PRODUCTION S.R.L. SRL | 44632394 | 4669 | 110.513 (2025) |
| PT PHARM CONS S.R.L. SRL | 45772086 | 7022 | 110.513 (2025) |
| GHERMAR I&A TOTAL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 43344288 | 4100 | 110.508 (2025) |
| TERRA IMAGE SRL SRL | 21327901 | 4313 | 110.503 (2025) |
| SANAVIE S.R.L. SRL | 52036279 | 4619 | 110.502 (2025) |