Firme din Cluj
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Cluj are 85.624 de firme active, dintre care 23.616 au depus bilanț pentru 2016 — locul 2 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 126,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 43,6 mld RON, e 4,1% din totalul național (locul 5); firma medie facturează cu 34,3% sub media țării.
Primele trei sectoare fac 24,5% din cifra de afaceri a județului. Cluj-Napoca concentrează 55,4% din firmele județului; urmează Florești și Turda. 62.332 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 60.474 de persoane; 83,2% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 496 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Cluj
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DAGFAM EXPEDITION S.R.L. SRL | 42788312 | 4941 | 88.270 (2024) |
| ALTERNATIV DRIVE CAR & SOLUTION S.R.L. SRL | 43602794 | 4939 | 88.249 (2025) |
| TPG SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51939970 | 4933 | 88.249 (2025) |
| NEW METAL PROD S.R.L. SRL | 29137694 | 3832 | 88.233 (2025) |
| EDEN LUXURY PROPERTIES S.R.L. SRL | 45531770 | 6820 | 88.230 (2025) |
| MASTERCRAFT CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49168458 | 7112 | 88.224 (2025) |
| RAPIDO HIDRAULICO S.R.L. SRL | 34489492 | 4322 | 88.224 (2025) |
| BLUMARY FASHION S.R.L. SRL | 38671747 | 4771 | 88.215 (2025) |
| GLOBALDENT SERVICES S.R.L. SRL | 31131600 | 8623 | 88.206 (2025) |
| SAMUS MOBILIER S.R.L. SRL | 39198362 | 3109 | 88.202 (2025) |
| HBM CONSULT SRL SRL | 26352795 | 7112 | 88.200 (2025) |
| TOM FUSE CONSULTING TFC S.R.L. SRL | 38545285 | 7020 | 88.184 (2025) |
| KITE COWORK S.R.L. SRL | 48446459 | 6820 | 88.180 (2025) |
| TRUCK DIAGNOSTIC TRAINING S.R.L. SRL | 43923450 | 8559 | 88.178 (2025) |
| WHEELY PRODUCTION S.R.L. SRL | 49849921 | 8532 | 88.145 (2025) |
| SWIFTDOCS EXPRESS S.R.L. SRL | 51867377 | 8559 | 88.140 (2025) |
| INNOVATIVE SOFTWARE SERVICES S.R.L. SRL | 47334872 | 6201 | 88.140 (2025) |
| RTDUODENT SRL SRL | 37392426 | 8623 | 88.137 (2025) |
| KORAL LIVING S.R.L. SRL | 50022943 | 6831 | 88.134 (2025) |
| UPDATE CASA S.R.L. SRL | 22642109 | 7410 | 88.131 (2025) |
| COSTIN CRISTIAN & CO S.R.L. SRL | 43683713 | 4100 | 88.129 (2025) |
| DEEP TRADING SRL SRL | 31014294 | 4619 | 88.120 (2025) |
| TECMAB S.R.L. SRL | 50510049 | 4669 | 88.116 (2025) |
| DUDY LAC S.R.L. SRL | 46457885 | 4334 | 88.110 (2023) |
| SERAI FISH COM S.R.L. SRL | 42268000 | 4933 | 88.105 (2025) |
| MERE RESEARCH S.R.L. SRL | 49478220 | 7320 | 88.100 (2025) |
| CABINET CARDIOHEALTH S.R.L. SRL | 43744578 | 8622 | 88.074 (2025) |
| MELIO FARM SRL SRL | 33471268 | 4773 | 88.069 (2025) |
| ITONIC BIZ S.R.L. SRL | 46372630 | 4778 | 88.060 (2025) |
| ADSIGN 212 SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51752385 | 7311 | 88.052 (2025) |
| CLAU VIO TRANS SRL SRL | 24770104 | 6820 | 88.050 (2022) |
| CASA DE CONSULTANŢĂ TRANSILVANIA SRL SRL | 36468089 | 6210 | 88.048 (2025) |
| HLM MEDICAL S.R.L. SRL | 45661584 | 8622 | 88.000 (2025) |
| AFTERBURN STUDIO SRL SRL | 37913290 | 9313 | 88.000 (2025) |
| TECH CONVO S.R.L. SRL | 48935951 | 6210 | 87.999 (2025) |
| THE FIRST STUDIO R SRL SRL | 29108206 | 7420 | 87.970 (2025) |
| TOP VET CORP SRL SRL | 38056300 | 7500 | 87.966 (2025) |
| MN ELECTRO EXPERT S.R.L. SRL | 50194175 | 4321 | 87.951 (2025) |
| CANTOR ACTIV S.R.L. SRL | 44290291 | 4941 | 87.950 (2025) |
| ARI & DAV START S.R.L. SRL | 47693990 | 4711 | 87.944 (2025) |
| ART CONSTRUCT POP SRL SRL | 32976661 | 4100 | 87.910 (2025) |
| BRAINSTORM R&D S.R.L. SRL | 45154719 | 7220 | 87.880 (2022) |
| PRO MASTER BUILDING S.R.L. SRL | 41421589 | 4723 | 87.879 (2025) |
| AT HT INVEST SRL SRL | 33508391 | 6820 | 87.879 (2021) |
| NIKAMI TRADE S.R.L. SRL | 46113989 | 4791 | 87.866 (2024) |
| EURODIDACT II SRL SRL | 18931206 | 5811 | 87.857 (2025) |
| SBN HOME S.R.L. SRL | 45429470 | 6831 | 87.837 (2025) |
| TOTAL METAL DESIGN S.R.L. SRL | 46698697 | 2511 | 87.827 (2025) |
| DECASTEBI SRL SRL | 27725752 | 4933 | 87.819 (2025) |
| EMPULSE S.R.L. SRL | 53002665 | 9510 | 87.800 (2025) |