Firme din Cluj
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Cluj are 85.658 de firme active, dintre care 28.814 au depus bilanț pentru 2018 — locul 2 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 126,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 57,0 mld RON, e 4,5% din totalul național (locul 4); firma medie facturează cu 31,0% sub media țării. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 12,1%.
Județul e specializat în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210): sectorul are 6,2% din cifra de afaceri locală, de 5,3 ori ponderea lui la nivel național. Vezi activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) în Cluj →
Primele trei sectoare fac 25,3% din cifra de afaceri a județului. Cluj-Napoca concentrează 55,4% din firmele județului; urmează Florești și Turda. 62.363 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 60.504 persoane; 83,2% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 496 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Cluj
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MBI UNIC TOOLS S.R.L. SRL | 43050002 | 4752 | 789.155 (2025) |
| DULCELE DIVIN S.R.L. SRL | 37382686 | 1071 | 789.117 (2025) |
| KOHI S.R.L. SRL | 49276964 | 4637 | 789.030 (2025) |
| HEADLINE STUDIO SRL SRL | 31604856 | 9621 | 788.761 (2025) |
| MAGURA APUSEANA SRL SRL | 29888462 | 0220 | 788.658 (2025) |
| UTIL LIVIUSCAV S.R.L. SRL | 41414255 | 4312 | 788.643 (2025) |
| ARCFORGE TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 49158373 | 6210 | 788.535 (2025) |
| RALU MOB DECOR S.R.L. SRL | 39476248 | 4755 | 788.530 (2025) |
| HOME DECOSTYLE SRL SRL | 16994992 | 7722 | 788.474 (2025) |
| PUBLIX SRL SRL | 18007214 | 8121 | 788.382 (2025) |
| VB PACK SRL SRL | 16176586 | 7413 | 788.374 (2025) |
| MASSIVE WEB MEDIA S.R.L. SRL | 41054016 | 1812 | 788.365 (2025) |
| DIE BESTE IMPORT EXPORT SRL SRL | 9277324 | 4683 | 788.348 (2025) |
| SOLARTOUR SRL SRL | 24528764 | 4322 | 788.281 (2025) |
| AE SMART STUDIO S.R.L. SRL | 37401370 | 3100 | 788.230 (2025) |
| ACCENT JOBS FOR PEOPLE ROMANIA S.R.L. SRL | 27203716 | 7810 | 788.172 (2025) |
| VADPAN SRL SRL | 12527455 | 1071 | 788.070 (2025) |
| COOPERATIVA DE CONSUM AGHIRESU SOCIETATE COOPERATIVA SC | 2893130 | 4711 | 787.888 (2025) |
| GOLDSTONE INVEST S.R.L. SRL | 50352135 | 7413 | 787.723 (2025) |
| KZA AGRO SRL SRL | 36361545 | 0142 | 787.632 (2025) |
| TRANSYLVANIA SUPPLEMENTS S.R.L. SRL | 50639788 | 4727 | 787.514 (2025) |
| RIRIANA SERV SRL SRL | 37077844 | 9531 | 787.473 (2025) |
| OPTIMAG SRL SRL | 16055800 | 8699 | 787.138 (2025) |
| MIHAI AMZA CONSTRUCT S.R.L. SRL | 42852482 | 4334 | 787.080 (2025) |
| CHRYSOPEEA BRANDING & DESIGN S.R.L. SRL | 6340770 | 7311 | 787.058 (2025) |
| NADINA LACT S.R.L. SRL | 41414247 | 4711 | 786.765 (2025) |
| LEO AUBRAC FARM S.R.L. SRL | 43612623 | 0142 | 786.716 (2025) |
| TOA CHEF CUISINE S.R.L. SRL | 45345247 | 5611 | 786.665 (2025) |
| ADY CAM TRANSPORTURI SRL SRL | 38296095 | 4312 | 786.401 (2025) |
| BT BISON RANCH SRL SRL | 32365285 | 0149 | 786.310 (2025) |
| DANELVA IMPEX SRL SRL | 11995792 | 4711 | 786.295 (2025) |
| JFA CONF SRL SRL | 30130207 | 1413 | 786.225 (2025) |
| BONBONNIERE S.R.L. SRL | 35651303 | 1072 | 785.730 (2025) |
| PAV TECHNIC CONSTRUCT S.R.L. SRL | 35742843 | 4339 | 785.706 (2025) |
| OMRI FASHION SRL SRL | 24812587 | 1413 | 785.557 (2025) |
| ROMSPA COSMETICS SRL SRL | 31591195 | 4645 | 785.376 (2025) |
| PCS PROFI CONSTRUCT S.R.L. SRL | 44178914 | 4339 | 785.267 (2025) |
| AGABIS SRL SRL | 34926694 | 4776 | 785.223 (2025) |
| ZDC FRESH PLUS S.R.L. SRL | 41401549 | 5210 | 785.096 (2025) |
| CCS MOLID S.R.L. SRL | 41264484 | 4683 | 785.082 (2025) |
| ZOLICAR TRACTARI SRL SRL | 27327501 | 4941 | 785.054 (2025) |
| MEDIA CLUJ 24 S.R.L. SRL | 42692136 | 6312 | 784.900 (2024) |
| HOME CONCEPT STORE SOLUTION S.R.L. SRL | 32911581 | 7413 | 784.826 (2025) |
| LUCOSERV SRL SRL | 23119290 | 7311 | 784.825 (2025) |
| RIADK ENDO S.R.L. SRL | 41967271 | 8623 | 784.712 (2025) |
| DISTINCTIVE MARETY S.R.L. SRL | 43543817 | 4711 | 784.558 (2025) |
| RFL TOP TRAVAUX SRL SRL | 37095883 | 4322 | 784.469 (2024) |
| TECHALLURGY S.R.L. SRL | 48162465 | 6201 | 784.280 (2025) |
| MARWBAU GRUP S.R.L. SRL | 36448260 | 7020 | 784.197 (2025) |
| INNER SIGNAL S.R.L. SRL | 42832086 | 6210 | 784.182 (2025) |