Firme din Cluj
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Cluj are 85.673 de firme active, dintre care 47.299 au depus bilanț pentru 2023 — locul 2 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 126,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 113,9 mld RON, e 4,5% din totalul național (locul 3); firma medie facturează cu 29,0% sub media țării. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 12,1%.
Județul e specializat în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210): sectorul are 9,0% din cifra de afaceri locală, de 5,0 ori ponderea lui la nivel național. Vezi activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) în Cluj →
Primele trei sectoare fac 21,4% din cifra de afaceri a județului. Cluj-Napoca concentrează 55,4% din firmele județului; urmează Florești și Turda. 62.376 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 60.512 persoane; 83,2% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 497 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Cluj
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| STRATIS PARK S.R.L. SRL | 40947616 | 6812 | 1.448.781 (2025) |
| F & L EUROCONT SRL SRL | 18033647 | 6920 | 1.448.661 (2025) |
| PREVENTWORK S.R.L. SRL | 47632577 | 7499 | 1.448.637 (2025) |
| COOPERATIVA DE CONSUM ICLOD SOCIETATE COOPERATIVA SC | 256956 | 4711 | 1.448.623 (2025) |
| INTRADIX RENT S.R.L. SRL | 46995620 | 4614 | 1.447.620 (2025) |
| CARBIA COMPANY SRL SRL | 16610595 | 4683 | 1.447.108 (2025) |
| SERGIU MURESAN CONSTRUCTII PROFI S.R.L. SRL | 37696816 | 4312 | 1.446.657 (2025) |
| CEZAL TRADE SERVICES S.R.L. SRL | 45239106 | 4690 | 1.446.499 (2025) |
| DMA ELECTRIC RESIDENTIAL S.R.L. SRL | 45807982 | 4321 | 1.446.129 (2025) |
| HIVKE IMPEX SRL SRL | 4689472 | 1071 | 1.446.001 (2025) |
| PATI VLADEX S.R.L. SRL | 31434352 | 1071 | 1.445.950 (2025) |
| MOLDOVAN & PARTNERS SRL SRL | 33470203 | 6920 | 1.445.670 (2025) |
| COMPUTIME TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 50628002 | 2612 | 1.445.603 (2025) |
| MCRO ENGINEERING S.R.L. SRL | 33899486 | 6210 | 1.444.651 (2025) |
| CEZARA PROPERTIES S.R.L. SRL | 28050610 | 6812 | 1.444.207 (2025) |
| ARTIMON PRODCOM SRL SRL | 2890444 | 4782 | 1.443.847 (2025) |
| SARA LUX SRL SRL | 23430171 | 5610 | 1.443.758 (2025) |
| ONLINE INSPO S.R.L. SRL | 51664321 | 7311 | 1.443.662 (2025) |
| PAVATECH CONSTRUCT SRL SRL | 32753287 | 2361 | 1.443.116 (2025) |
| ALFAAX LINE CONSTRUCT S.R.L. SRL | 45052565 | 4120 | 1.442.475 (2025) |
| MARS OUTPOST S.R.L. SRL | 45721732 | 2221 | 1.442.353 (2025) |
| PRIMAVARA PRESTARI SERVICII SRL SRL | 3401937 | 4711 | 1.442.090 (2025) |
| STARKDOM VISION S.R.L. SRL | 47175564 | 4100 | 1.441.551 (2025) |
| CMC SPED EUROPE SRL SRL | 29791965 | 4712 | 1.441.157 (2025) |
| DENT M HOUSE SRL SRL | 33444468 | 8623 | 1.441.071 (2025) |
| REGHINA PRODIMPEX SRL SRL | 5710408 | 1071 | 1.440.649 (2025) |
| BOTE SAN CLINIQUE SRL SRL | 23688180 | 8623 | 1.440.563 (2023) |
| ANDRETIS SRL SRL | 14621709 | 6820 | 1.439.730 (2025) |
| MEDLINE FACILITY SRL SRL | 31596729 | 6820 | 1.439.545 (2025) |
| FAMILIA STAN SI BRAN SRL SRL | 35542837 | 5622 | 1.438.696 (2025) |
| ELE HR SOLUTIONS SRL SRL | 35220440 | 7820 | 1.438.509 (2025) |
| ELLA APARTAMENTS LUXURY S.R.L. SRL | 40075738 | 4100 | 1.438.298 (2025) |
| TRECE DIGITAL S.R.L. SRL | 48346360 | 7311 | 1.438.250 (2025) |
| ADN CONSTRUCT SRL SRL | 19112498 | 4120 | 1.438.122 (2025) |
| TAPIO PRODCOM SRL SRL | 5473794 | 2341 | 1.437.316 (2025) |
| SMART HORECA SOLUTIONS SRL SRL | 36084681 | 4669 | 1.437.308 (2025) |
| CRYLEX PROMAX S.R.L. SRL | 47041945 | 4712 | 1.436.646 (2025) |
| INTER VEGA IMPEX SRL SRL | 31244765 | 4100 | 1.435.307 (2025) |
| EUROGATER SRL SRL | 14369254 | 1623 | 1.435.160 (2025) |
| COZYNEST STAY S.R.L. SRL | 40259617 | 6832 | 1.433.919 (2025) |
| KPA CLEAN TRANSILVANIA S.R.L. SRL | 46251116 | 8121 | 1.433.401 (2025) |
| CITIZEN VAPE S.R.L. SRL | 40823405 | 4711 | 1.433.009 (2025) |
| BEATECH INNOVATIONS S.R.L. SRL | 39755277 | 6210 | 1.432.852 (2025) |
| ACE IMPORT EXPORT SRL SRL | 227560 | 4777 | 1.432.367 (2025) |
| SVL PRO GLASS S.R.L. SRL | 45721694 | 4332 | 1.432.312 (2025) |
| P DELTA SRL SRL | 15941779 | 7112 | 1.432.257 (2025) |
| TOAH SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 50416557 | 4690 | 1.432.228 (2025) |
| TRANSFORMATION MASTERY S.R.L. SRL | 43887217 | 7020 | 1.431.422 (2023) |
| CRESCIENT TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 28417394 | 6312 | 1.431.408 (2025) |
| VOLGUM SRL SRL | 37568078 | 6810 | 1.431.302 (2025) |