Firme din Cluj
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Cluj are 85.658 de firme active, dintre care 50.899 au depus bilanț pentru 2024 — locul 2 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 126,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 121,7 mld RON, e 4,6% din totalul național (locul 3); firma medie facturează cu 27,2% sub media țării. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 6,8%.
Primele trei sectoare fac 21,0% din cifra de afaceri a județului. Cluj-Napoca concentrează 55,4% din firmele județului; urmează Florești și Turda. 62.363 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 60.504 persoane; 83,2% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 496 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Cluj
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MIO RISTO SRL SRL | 35936637 | 5611 | 548.928 (2025) |
| CRYSTAL ECO WASH S.R.L. SRL | 39724025 | 4520 | 548.742 (2025) |
| LA KADY & PIA S.R.L. SRL | 42334413 | 5630 | 548.684 (2025) |
| DAR METAL TRANS SRL SRL | 33015350 | 3811 | 548.606 (2025) |
| ANGUS ARDEAL S.R.L. SRL | 41445898 | 0142 | 548.526 (2025) |
| TUSCANIA SRL SRL | 7714473 | 5510 | 548.376 (2021) |
| THE MOP SQUAD SRL SRL | 37592068 | 8121 | 548.375 (2025) |
| MEDAGO SRL SRL | 27848607 | 4774 | 548.256 (2025) |
| KEYPOP IMOB SRL SRL | 36147763 | 4120 | 548.220 (2025) |
| COVCONS ELECTRO S.R.L. SRL | 47032459 | 7112 | 548.192 (2025) |
| VALEA FIRII PRODFOREST SRL SRL | 5422774 | 1611 | 548.160 (2024) |
| FAMSIC SRL SRL | 36583282 | 5610 | 548.112 (2025) |
| BIO HOME MADE SRL SRL | 32042071 | 4619 | 547.946 (2025) |
| CONCORDIA PRIMUM CONSTRUCT S.R.L. SRL | 39483130 | 4350 | 547.762 (2025) |
| TESSELLATIONS S.R.L. SRL | 42555856 | 6210 | 547.738 (2025) |
| CABINET MEDICAL DR CHENDREAN SRL SRL | 36119968 | 8621 | 547.482 (2025) |
| PAULOWNIA CLEANING S.R.L. SRL | 49388895 | 8121 | 547.400 (2025) |
| ISEI EXPERT ACCOUNTING SRL SRL | 36869676 | 6920 | 547.377 (2025) |
| INTERHITS ROM SRL SRL | 25100994 | 6812 | 547.338 (2024) |
| GALENUS INVESTITII S.R.L. SRL | 228964 | 6820 | 547.254 (2025) |
| BTK EXPERT SRL SRL | 35235182 | 6920 | 547.032 (2025) |
| HARRER GROUP SRL SRL | 15074570 | 4322 | 546.969 (2025) |
| XEFBOX CONCEPT S.R.L. SRL | 45764792 | 5611 | 546.928 (2025) |
| CARDIO-PACE S.R.L. SRL | 49406134 | 8622 | 546.767 (2025) |
| BVO CONSTRUCȚII S.R.L. SRL | 51805307 | 4100 | 546.502 (2025) |
| BREDO FACILITY SERVICES SRL SRL | 36865240 | 8121 | 546.476 (2025) |
| LAMELA IMPEX SRL SRL | 9066157 | 2593 | 546.244 (2025) |
| SRSTACK IMPEX S.R.L. SRL | 46746476 | 6210 | 546.100 (2025) |
| SMART MODA S.R.L. SRL | 48928725 | 4771 | 545.964 (2025) |
| VIRTUALEDGE S.R.L. SRL | 42921108 | 6210 | 545.913 (2025) |
| CSB AUTOMECH S.R.L. SRL | 40513676 | 4532 | 545.894 (2025) |
| PRIMKER SRL SRL | 24978149 | 7020 | 545.872 (2025) |
| INNOPULSE S.R.L. SRL | 49004838 | 6201 | 545.714 (2024) |
| ATU CONSULTING SRL SRL | 16491290 | 8559 | 545.618 (2025) |
| VASIBIA INSTAL SRL SRL | 35601577 | 4322 | 545.602 (2025) |
| DRAGOS & DAVID CONSTRUCT SRL SRL | 38296176 | 4120 | 545.582 (2025) |
| GOLDEN HOUSE SRL SRL | 22802854 | 5621 | 545.494 (2025) |
| CABMED DR ROS SIMONA SRL SRL | 15106841 | 8621 | 545.405 (2025) |
| JAC & KAR TRANS S.R.L. SRL | 41401379 | 4941 | 545.098 (2025) |
| MYBRAIN MAP S.R.L. SRL | 50037200 | 9622 | 545.094 (2025) |
| MR. SCREW S.R.L. SRL | 43819786 | 8110 | 545.023 (2025) |
| RIGYN MED S.R.L. SRL | 41740219 | 8622 | 545.006 (2025) |
| TECHNOLOGIC RAR S.R.L. SRL | 42549030 | 6210 | 544.941 (2025) |
| VISIONARH DESSIN S.R.L. SRL | 35250344 | 7111 | 544.926 (2025) |
| CYBER GLOBAL S.R.L. SRL | 47967483 | 6421 | 544.919 (2025) |
| INFRA VIRTUAL PROVISIONING S.R.L. SRL | 40293201 | 6201 | 544.874 (2025) |
| ANITSIR TRANS SRL SRL | 31276457 | 4941 | 544.810 (2025) |
| FRACTAL TECH GROUP S.R.L. SRL | 38423849 | 6201 | 544.621 (2025) |
| LONCA SRL SRL | 14314097 | 6492 | 544.615 (2025) |
| AVANTI C&M TECH SRL SRL | 25748598 | 7112 | 544.511 (2025) |