Firme din Cluj
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Cluj are 85.624 de firme active, dintre care 50.872 au depus bilanț pentru 2024 — locul 2 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 126,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 121,7 mld RON, e 4,6% din totalul național (locul 3); firma medie facturează cu 27,2% sub media țării. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 6,8%.
Primele trei sectoare fac 21,0% din cifra de afaceri a județului. Cluj-Napoca concentrează 55,4% din firmele județului; urmează Florești și Turda. 62.332 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 60.474 de persoane; 83,2% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 496 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Cluj
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GIULIROM INVEST SRL SRL | 5106208 | 3314 | 121.505 (2025) |
| MATKA BEAUTY S.R.L. SRL | 51959004 | 9621 | 121.503 (2025) |
| DAIAMY REAL ESTATE S.R.L. SRL | 49009916 | 6831 | 121.501 (2025) |
| INNO CONSULTING S.R.L. SRL | 49948780 | 7020 | 121.500 (2025) |
| TWONOMADS SRL SRL | 37844025 | 6311 | 121.496 (2025) |
| ROMCONSERV SA SA | 16347880 | 1039 | 121.484 (2025) |
| HELPASIG SRL SRL | 36631681 | 6619 | 121.483 (2025) |
| CABINET MEDICINA DENTARA ORIS S.R.L. SRL | 30064944 | 8623 | 121.480 (2025) |
| GRĂDINA MOȘULUI SRL SRL | 31587810 | 4622 | 121.480 (2025) |
| OPTIDENT SRL SRL | 2889180 | 4778 | 121.461 (2025) |
| BIZ IT DATA S.R.L. SRL | 41029624 | 6210 | 121.451 (2025) |
| DYMA UKR S.R.L. SRL | 39489604 | 5320 | 121.401 (2025) |
| PLAYGROUND SOCIAL SPORTS CLUB S.R.L. SRL | 41342965 | 8551 | 121.400 (2025) |
| VALENTINI AIAN SRL SRL | 34536489 | 8559 | 121.385 (2025) |
| POINT COMMUNICATIONS S.R.L. SRL | 36079057 | 8230 | 121.378 (2025) |
| FANIA RUN S.R.L. SRL | 44570410 | 4933 | 121.372 (2025) |
| MARTINO RACING 2ND HAND SRL SRL | 37219051 | 4673 | 121.367 (2025) |
| STEOPY DRIVE S.R.L. SRL | 45903149 | 4933 | 121.365 (2025) |
| ANIA&SARA FLOWER TRANSPORT S.R.L. SRL | 48994249 | 4941 | 121.361 (2025) |
| ALOMOBIL S.R.L. SRL | 52191507 | 9510 | 121.358 (2025) |
| CARMANGERIA LA ARDELENI S.R.L. SRL | 49726341 | 5611 | 121.358 (2025) |
| RENAISSANCE TEXTILE S.R.L. SRL | 39305817 | 9524 | 121.354 (2025) |
| FAVAGY SRL SRL | 23028329 | 6820 | 121.353 (2025) |
| ALESIA&LAURENTIA TRANSPORT S.R.L. SRL | 50173725 | 5320 | 121.345 (2025) |
| GORIA MEDICAL DENT S.R.L. SRL | 46521147 | 8623 | 121.325 (2025) |
| SUPREM LOGISTIC S.R.L. SRL | 41888607 | 5320 | 121.323 (2025) |
| AVISTAR SRL SRL | 14910561 | 4939 | 121.320 (2025) |
| ELECTROPOJMAR S.R.L. SRL | 47370514 | 4321 | 121.300 (2025) |
| COLOR MATEX SRL SRL | 13438348 | 1330 | 121.279 (2025) |
| STINGA DENT S.R.L. SRL | 46336107 | 8623 | 121.270 (2025) |
| XPLOSIUM S.R.L. SRL | 42347014 | 7020 | 121.248 (2025) |
| FLUXAUTORIDE S.R.L. SRL | 51066590 | 4933 | 121.243 (2025) |
| WELLNESS SRL SRL | 18599132 | 9313 | 121.240 (2025) |
| DREAM AQUARIUM DECOR S.R.L. SRL | 42143448 | 4690 | 121.238 (2025) |
| NEW SOFT SKIN S.R.L. SRL | 39867335 | 9602 | 121.229 (2025) |
| THE MARKETING LADY S.R.L. SRL | 39549072 | 7311 | 121.221 (2025) |
| DERMALOVE S.R.L. SRL | 45386581 | 8622 | 121.219 (2025) |
| CHARM DECO SHOP SRL SRL | 36469319 | 4777 | 121.213 (2016) |
| MATUBO MARKETING S.R.L. SRL | 45903009 | 7311 | 121.210 (2025) |
| ONCOMEDIX S.R.L. SRL | 49878412 | 8622 | 121.208 (2024) |
| TOR MED SRL SRL | 20101786 | 8623 | 121.200 (2025) |
| GROWTH OPERATIONS DYNAMICS S.R.L. SRL | 51502591 | 7020 | 121.193 (2025) |
| ZUPER TV S.R.L. SRL | 37913338 | 5911 | 121.191 (2025) |
| H&H GARDEN SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48994222 | 4690 | 121.181 (2025) |
| TASNADI CONSTRUCT SRL SRL | 21675566 | 4100 | 121.175 (2025) |
| INDUSTRIAL FORM S.R.L. SRL | 48765520 | 2511 | 121.167 (2025) |
| LEATHER CRAFT S.R.L. SRL | 50564944 | 1512 | 121.159 (2025) |
| EURONOR SOLUTIONS SRL SRL | 33857901 | 0130 | 121.118 (2025) |
| CRR-REAL ESTATE RENT S.R.L. SRL | 39632878 | 6820 | 121.113 (2025) |
| LA-NCEPUT S.R.L. SRL | 42944926 | 8622 | 121.097 (2025) |